Aktualności
09.04.2024

Rosalie. zaśpiewa na Kortowiadzie

To już jedno z ostatnich ogłoszeń przedstawiających muzycznych gości 63. Kortowiady. Na głównej scenie juwenaliów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie wystąpi Rosalie. Studenckie święto w Kortowie rozpocznie się 22 maja i potrwa cztery dni!

 

Rosalie w Kortowie wystąpi po raz pierwszy. To urodzona w Berllinie wokalistka, kompozytorka oraz autorka tekstów i producentka, tworząca w nurcie r’n’b. Ma na koncie kilka albumów, w tym debiutancki „Enuff” z 2016 roku oraz „IDeal” z 2020 roku, który wyróżniono Fryderykiem w kategorii Najlepszy Album Roku Soul, R’n’b, Gospel.

W 2023 roku wydała swój trzeci krążek „Motherlode”. Pojawiła się na wielu dużych polskich scenach. Teraz czas na tę kortowiadową! Rosalie. to czternasta gwiazda tegorocznych juwenaliów UWM. O czym w studiu Radia UWM opowiadała Natalia Nowak. Z rzeczniczką prasową imprezy rozmawiał Piotr Szauer. Posłuchajcie!

 

Na Scenie Głównej 63. Kortowiady wystąpią również nagrodzone ostatnio Fryderykami Daria ze Śląska i Daria Zawiałow a także: Zeamsone, PRO8L3M, Kizo, projekt Dwa Sławy x Mielzky x Pers, Margaret, Kwiat Jabłoni, Lordofon,  Nocny Kochanek, Wilki, bracia Kacperczyk i Artur Rojek!

Pozostało jeszcze jedno muzyczne ogłoszenie, którego można spodziewać się 23 kwietnia. A już najbliższy czwartek ruszają przesłuchania do Ajdola! Zaplanowano trzy terminy eliminacji: 11, 18 oraz 25 kwietnia w Carpenter Irish Pub na Starym Mieście. Udział w konkursie może wziąć każdy pełnoletni wokalista, który zgłosi chęć uczestnictwa poprzez wypełnienie formularza na stronie internetowej. Sam formularz, a także regulamin i szczegółowe informacje opublikowano na www.kortowiada.pl w zakładce wydarzenia.

Ponadto organizatorzy zdradzili już, którego dnia i gdzie odbędzie się tradycyjny Bój Wydziałów. Będzie to nowa lokalizacja - na boisku przy starej pętli. Pojawiło się również kolejne zupełnie nowe wydarzenie, czyli Wielkie Kortowskie Wesele, które zaplanowano na wtorek, 21 maja, czyli w przeddzień Kortowiady.

Karnety z III puli są nadal dostępne. Od 3 maja w sprzedaży będzie IV pula biletów, obejmująca zarówno karnety, jak i bilety jednodniowe.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: