Aktualności
12.04.2024

Tłumy licealistów w Kortowie! Za nami Dzień Otwarty UWM

Od kilku do nawet kilkunastu tysięcy osób odwiedziło 11 kwietnia Kortowo, by zapoznać się z ofertą kształcenia, działalnością kół naukowych, agend kulturalnych czy sekcji sportowych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Za nami Dzień Otwarty UWM. W Bibliotece Uniwersyteckiej od rana na licealistów czekali studenci, wykładowcy a także ekspeci Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży i goście specjalni wydarzenia - Dorota Wellman i Wojciech Drewniak.

 

"To wyjątkowy dzień. Wiele młodych osób odwiedza Kortowo, by zobaczyć to, co mamy do zaoferowania" - mówił prof. Sławomir Przybyliński, Prorektor ds. studenckich UWM. "Oczywiście - jako uczelnia - jesteśmy otwarci przez cały rok. Tu widać uśmiech, radość tych młodych ludzi, którzy z entuzjazmem przychodzą zapoznać się z tym, co oferujemy na uniwersytecie - nie tylko z ofertą kształcenia, ale także z tym, czym się szczycimy, czyli nauką, sportem akademickim (w którym mamy ogromne sukcesy), kulturą studencką. Także cieszę się niezmiernie, że mamy taki dzień, w którym w jedym miejscu możemy pokazać to, co uniwersytet oferuje. UWM jest uczelnią wielowymiarową, która pozwala także rozwijać swoje pasje."W kolejnym roku akademickim Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie zaprasza kandydatów na 75 kierunków studiów. Z ich ofertą mogli w czwartek 11 kwietania zapoznać się licealiści. W jaki sposób studenci i wykładowcy zachęcali do studiowania? Posłuchajcie!

 

"UWM warto wybrać dla pięknego kampusu, szerokiej oferty edukacyjnej, ale też fantastycznych ludzi, których można tutaj spotkać!" - przekonywała natomiast Aleksandra Siwiecka, przewodnicząca Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego UWM w Olsztynie. My odwiedziliśmy także stoisko Akademickiego Centrum Kultury. Artyści z Zespołu Pieśni i Tańca "Kortowo", Orkiestry Akademickiej UWM, Studia Wokalnego UWM oraz Teatru Kloszart także prezentowali swoje talenty w Bibliotece Uniwersyteckiej.

"W tym roku Biblioteka Uniwersytecka pękała w szwach! Nie spodziewaliśmy się aż tylu chętnych do odwiedzenia naszego kampusu. Liczymy na to, że kandydaci na studia poznali nas i wybiorą Uniwersytet Warmińsko-Mazurski jako miejsce studiów, zwiążą z nami przyszłość" - podkreślał Michał Orłowski, dyrektor Centrum Marketingu i Mediów UWM.

Gośćmi specjalnymi Dnia Otwartego UWM byli: znana prezenterka telewizyjna Dorota Wellman oraz Wojciech Drewniak, współtwórca kanału "Historia bez cenzury".

Z Wojciechem Drewniakiem rozmawiała Aneta Pawelczyk-Piłat. Posłuchajcie!

Sporo działo się także przed budynkiem Biblioteki UWM. W strefie CZEŚĆ! kandydaci mogli miło spędzić czas, wziąć udział w konkursach, zakręcić kołem fortuny czy zagrać w siatkówkę, piłkę nożna lub futbol amerykański z zawodniczkami i zawodnikami Indykpolu AZS Olsztyn, AZS UWM High Heels Olsztyn i AZS UWM Olsztyn Lakers.

Na koniec oddajmy jeszcze głos licealistom. Czy zamierzają studiować na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim? I dlaczego odwiedzili Kortowo? Posłuchajcie!

 

Z gośćmi Dnia Otwartego UWM w naszym radiowym studiu w Bibliotece Uniwersyteckiej rozmawiali także Agnieszka Wójcik i Paweł Obrycki. Radio UWM FM i Radiowe Koło Naukowe "Eter" wspólnie przedstawiało licealistom tajniki pracy prezentera i dziennikarza.

Relację przygotował Piotr Szauer. A przyszłych studentów odsyłamy także do strony: rekrutacja.uwm.edu.pl.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: