Aktualności
30.04.2024

Zapisz się na VI Bieg Uniwersytecki!

Po sześciu latach do Kortowa wraca Bieg Uniwersytecki! Jego szósta edycja odbędzie się w niedzielę 9 czerwca. To jedno z wydarzeń związanych z obchodami 25-lecia Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Zapisz się już teraz! Szczegółowe informacje znajdziesz na naszej stronie.

 

W programie wydarzenia zaplanowanego na niedzielę 9 czerwca znalazł się Bieg Główny (w którym udział może wziąć około 500 osób - start o 11:00), ale także Bieg Dzieci, który rozpocznie się o 10:45 (najmłodsi pokonają jedno okrążenie na stadionie - 400 metrów).

"25 lat UWM świętujemy na różne sposoby. Chcemy świętować też na sportowo - przy okazji propagując ten sposób funkcjonowania każdego z osobna i całej społeczności" - podkreśla Rektor UWM prof. Jerzy Przyborowski.

 

Uczestnicy VI Biegu Uniwersyteckiego będą mieli do pokonania trasę liczącą 10 kilometrów, która przebiegać będzie ścieżkami i ulicami Kortowa. Do udziału w wydarzeniu zaprasza Mistrzyni Europy i rekordzistka Polski w maratonie, uczestniczka tegorocznych Igrzysk Olimpijskich w Paryżu - Aleksandra Lisowska. "Uważam, że to będzie super spędzony czas! Oby tylko pogoda dopisała. Ale nawet, jeżeli nie będzie dobrej pogody, to myślę, że atmosfera będzie na tyle fantastyczna, że każdy, kto przyjdzie po prostu nie będzie tego żałował!" - przekonuje reprezentantka klubu AZS UWM Olsztyn. "Mam nadzieję, że dużo osób się pojawi i zmotywuje, by wystartować w tych zawodach. Kortowo to najlepsze miejsce w Polsce do trenowania. Ja zakochałam się w tych trasach, lasach i jeziorach. 10 kilometrów to nie jest maraton, więc uważam, że każdy może pokonać ten dystans."

 

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny! Wszystkie osoby, które dobiegną do mety otrzymają pamiątkowe medale.

Harmonogram:

Niedziela 9 czerwca 2024 r.
Biuro Zawodów: Hala Sportowa UWM ul. Prawocheńskiego 7 w Olsztynie
Start / Meta: Stadion Uniwersytecki w Kortowie

08:00 - 09:30 Odbiór pakietów startowych dla osób zarejestrowanych przez Internet
08:00 - 10:15 ew. rejestracja nowych uczestników w ramach dostępnego limitu miejsc
10:45 - Bieg Dzieci 400 m do 16 roku życia
Rejestracja na Biegi dla Dzieci w dniu imprezy na Stadionie Uniwersyteckim w godzinach 09:00 – 10:15 w ramach limitu 200 uczestników. W biegu dla dzieci nie będzie mierzonego czasu oraz nie będzie klasyfikacji.
11:00 - Bieg Główny 10 km
12:30 - Ostatni uczestnik na mecie
12:45 - Wręczenie nagród

Zapisy oraz regulamin na stronie:
https://superczas.pl/bieguniwersytecki2024

9 czerwca na Stadionie Lekkoatletycznym w Kortowie zaplanowano również mecz piłki nożnej: Studenci vs. Kadra UWM. Rozpocznie się on o 14:00. W drużynie studenckiej na murawie zobaczymy medalistów Akademickich Mistrzostw Polski oraz zawodniczki, które wywalczyły awans do Ekstraligi Futsalu Kobiet.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: