Aktualności
08.05.2024

Finał Ligi Wydziałów na UWM

Studenci Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie kończą już rywalizację w Lidze Wydziałów. Za nami kolejne finały. W hali w Kortowie poznaliśmy najlepsze drużyny siatkarskie kobiet. Na orlikach rozegrano decydujące mecze piłkarskie. A na stadionie odbyły się zawody lekkoatletyczne.

 

Foto: Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego UWM w Olsztynie

W poniedziałek 6 maja w kortowskiej hali poznaliśmy najlepsze damskie drużyny siatkarskie Ligi Wydziałów 2023/2024. W meczu o trzecie miejsce Wydział Humanistyczny wygrał 2:0 z Wydziałem Medycyny Weterynaryjnej. "To były wielkie emocje! Cieszymy się bardzo z trzeciego miejsca. Mecz był bardzo fajny i jesteśmy dumne z tego miejsca na podium" - mówiła naszemu reporterowi Agata Bester, kapitan zwycięskiej drużyny.

O złoto walczyły natomiast studentki Wydziału Geoinżynierii i Wydziału Lekarskiego. W finale zdecydowanie lepsze były te pierwsze, wygrywając 2:0. "Szczerze mówiąc, nastawiłam się na większą rywalizację i walkę. Nie spodziewałam się, że będzie tak dobrze. Dziewczyny z Wydziału Lekarskiego wiedzą, jak grać w siatkówkę. Ale byłyśmy zmobilizowane, podeszłyśmy do sprawy bardzo poważnie i chciałyśmy wygrać 2-0" - podsumowała Aneta Chmielewska.

We wtorek 7 maja na kortowskich orlikach rozegrano decydujące mecze w piłce nożnej. W rywalizacji kobiet najlepsze okazały się studentki Wydziału Lekarskiego, które w półfinale pokonały Wydział Bioinżynierii Zwierząt a w meczu o złoto Wydział Prawa i Administracji. "To świetne uczucie! Dziewczyny reprezentowały wysoki poziom. Mimo, że grałyśmy ze sobą pierwszy raz, było widać zgranie i super zabawę" - mówiła Paulina Krakowska z WL.

W rozgrywkach mężczyzn o złoto walczyli studenci Wydziału Prawa i Administracji oraz Wydziału Nauk Społecznych. Do przerwy był remis 1-1. Ale w drugiej połowie WPiA dorzuciło jeszcze dwa trafienia i wygrało 3-1. "Niezmiernie się cieszymy, że wygraliśmy całe rozgrywki. Cała drużyna grała fantastycznie, czego owocem jest to, że wygraliśmy wszystkie mecze!" - podsumował Szymon Kulas z WPiA.

Natomiast w czwartek 9 maja na stadionie w Kortowie odbyły się zawody lekkoatletyczne. Studenci rywalizowali w biegach na 100, 400, 600 i 1000 metrów, sztafetach, pchnięciu kulą i w skoku w dal. "Poziom w ubiegłym roku był trochę wyższy. Było też więcej zawodników. Ale jesteśmy zadowoleni z frekwencji" - mówi Iwona Pająk z RUSS UWM.

Rozmawialiśmy także z medalistami w poszczególnych konkurencjach. Posłuchajcie!

To jeszcze nie koniec rywalizacji w Lidze Wydziałów. W poniedziałek 13 maja w hali w Kortowie o medale powalczą siatkarze. W finale Wydział Geoinżynierii zagra z Wydziałem Humanistycznym a w meczu o trzecie miejsce - Wydział Prawa i Administracji z Wydziałem Nauk Technicznych.

Relację przygotował Nikodem Banach.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: