Aktualności
14.05.2024

Kayah dołącza do składu 63. Kortowiady!

Organizatorzy Kortowiady poinformowali, że 25 maja na głównej scenie juwenaliów zaśpiewa Kayah. To jej powrót na najlepszą studencką imprezę w Polsce po dwóch latach. Wokalistka zastąpiła w line-up'ie Darię Zawiałow, która z powodu problemów zdrowotnych odwołała kolejne koncerty.

We wtorek rano na stronie Kortowiada - najlepsze juwenalia w Polsce pojawił się komunikat następującej treści:

"Z przyczyn niezależnych zarówno od nas, jak i od samej Artystki, koncert Darii Zawiałow podczas Kortowiady 2024 niestety się nie odbędzie. Jej stan zdrowia nadal nie pozwala na granie koncertów, w związku z czym nie może pojawić się na kortowiadowej scenie. Życzymy dużo zdrowia! Wkrótce przekażemy informację o tym, kto uzupełni sobotni line-up."

Przypomnijmy, że artystka już wcześniej - idąc za radą lekarza - odwołała kilka występów. "Kochani, moje struny głosowe całkowicie zaniemogły. Walczyłam dzielnie po koncercie w Warszawie, ale doktor foniatra kategorycznie zakazała mi na ten moment śpiewać. Zrobię wszystko, co w mojej mocy, żeby wrócić do was za dwa tygodnie na kolejne koncerty. Najbliższe – na 3-Majówka we Wrocławiu, Lublinalia, Polish Days in Brussels oraz Juwenalia Rzeszowskie – niestety muszę odwołać. Jest to niewiarygodnie trudna decyzja. Ale chcąc być z Wami całe lato, muszę zadbać o wyleczenie mojej krtani i strun. W końcu odpocząć i zregenerować się. Przepraszam was z całego serca" - informowała w swoich social mediach. Dziś wiemy już, że wróci na scenę później niż zakładała. Na pewno nie wystąpi 25 maja na głównej scenie 63. Kortowiady.

W związku z tym organizatorzy juwenaliów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie dokonali zmiany w rozkładzie sobotnich koncertów. 25 maja na plaży w Kortowie obok Darii ze Śląska, Vito Bambino, Artura Rojka, braci Kacperczyk i grupy PRO8L3M, wystąpi Kayah! Wokalistka wraca na Kortowiadę po dwóch latach.

A tak prezentuje się ostateczny line-up 63. Kortowiady.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: