Aktualności
02.12.2019

Morsowanie w Kortowie? W każdą niedzielę!

Akademicki Klub Płetwonurków "Skorpena" zaprasza w każdą niedzielę o 12:00 do wspólnego morsowania na plaży w Kortowie. Dlaczego warto kąpać się zimą? Jak się do tego przygotować? Sprawdziliśmy! Pierwsze spotkanie miłośników "chłodnych" kąpieli odbyło się 1 grudnia.

Miłośników zimowych kąpieli - szczególnie w takim miejscu jak Olsztyn - nie brakuje. Są tacy, którzy korzystają z naszych jezior przez cały rok. "Lepiej w zimę, gdy jest biały puch. Myślę, że zyskuje na tym organizm. Od paru lat jestem bardziej odporny na niskie temperatury, mniej choruję" - mówił nam jeden z uczestników niedzielnego morsowania w Kortowie.

Byli też tacy, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę. "Najtrudniejszy jest moment wejścia do wody - zmotywowania się, że to właśnie teraz trzeba wejść. W wodzie jest już super. Jestem zachwycona! Mam mega wrażenia. Eksplozja uczuć i emocji! Za tydzień na pewno to powtórzę! Każdy powinien tego spróbować chociaż raz!" - zachwalała swój pierwszy raz kolejna ze spotkanych przez nas osób.

Organizatorem spotkań nad jeziorem Kortowskim jest Akademicki Klub Płetwonurków "Skorpena". Ale uczestniczą w nich także osoby z innych grup działających w Akademickim Centrum Kultury Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. "Morsować można w wielu miejscach. Ale zapraszamy do Kortowa w każdą niedzielę o 12. W większej grupie jest taka mobilizacja. Samemu czasami nie chce się, bo jest za zimną. A gdy widzimy całą grupę - od razu wskakujemy!" - zachęcał Marcin Gryko z Akademickiego Klubu Turystycznego.

A jak przygotować się do takiego wyzwania? "Oczywiście trzeba się rozgrzać. Trochę biegamy i ćwiczymy: podskoki, przysiady, pajacyki. Trzeba rozruszać wszystkie mięśnie, by krew bardzo dobrze krążyła. Wtedy można wskakiwać. Jeśli ktoś morsuje pierwszy raz - nie ma co przesadzać. Wystarczy pół minuty lub minuta."

O całej inicjatywie opowiedział nam także prezes AKP Skorpena Bartosz Naumowicz. A spotkał się z nim Arkadiusz Stępień-Miernikowski. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Relację przygotował Piotr Szauer.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: