Aktualności
06.12.2019

Motomikołaje 2019

Już w sobotę 7 grudnia na olsztyńskiej starówce ponownie pojawią się Motomikołaje. Studencka Grupa Motocyklowa Tabun tradycyjnie przed świętami zaprasza do udziału w charytatywnej akcji. Zebrane fundusze pomogą w onkologicznym leczeniu Przemka "Mroczka" Mroczkowskiego, który od kilku lat walczy o życie zmagając się z guzem mózgu - glejakiem. Jakie atrakcje przygotowano? Posłuchajcie!

To już jedenasta edycja akcji klubu Tabun. Motomikołaje zbierają od kilku lat pieniądze na leczenie swojego kolegi - Przemka "Mroczka" Mroczkowskiego. "Akcja jest publiczną zbiórką pieniędzy do puszek. Przewidziany jest szereg atrakcji - głównie dla najmłodszych, ale nie tylko. To przejażdżki motocyklowe i możliwość sfotografowania się w motocyklowym zaprzęgu świętego Mikołaja" - wymienia Paweł Mieczkowski z Tabuna.

W poprzednich latach zebrane fundusze były przeznaczone także na rzecz okolicznych domów dziecka i Szpitala Dziecięcego. "Impreza ma też na celu integrację olsztyńskiego środowiska motocyklowego. Więc realizowane są dwa cele. Przez kilka pierwszych lat zbieraliśmy pieniądze na Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy w Olsztynie. Robiliśmy to na tyle skutecznie, że zostaliśmy uhonorowani Kryształowym Sercem i tytułem przyjaciela tego szpitala. Później nadszedł rok 2012, kiedy niestety okazało się, że jeden z nas potrzebuje pomocy w walce z poważną chorobą. I zdecydowaliśmy się zmienić cel zbiórki."

Z Adamem Bojarskim i Pawłem Mieczkowskim spotkał się Patryk Świderski. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Motomikołaje odbędą się w sobotę 7 grudnia na olsztyńskiej starówce. Warto tam się pojawić między 10 a 15. Więcej informacji znajdziecie na stronie: tabun.olsztyn.pl

Przyjaciele - stań się jednym z nich: