Aktualności
10.12.2019

Weihnachtsmarkt na UWM

Wpisując się w świąteczną tradycję naszych zachodnich sąsiadów Katedra Filologii Germańskiej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zorganizowała kolejny raz Weihnachtsmarkt. 10 grudnia w holu budynku Wydziału Humanistycznego można było kupić bożonarodzeniowe ozdoby oraz specjalne wypieki. Zebrane środki zostaną przekazane Stowarzyszeniu "Rozwiń Skrzydła" z Kisielic.

"Weihnachtsmarkt to taki typowo niemiecki sposób świętowania adwentu. Spotykamy się przy stoiskach z jedzeniem, z piciem i z ozdobamy choinkowymi, drobnymi rzeczami, które można kupić i sprezentować bliskim" - tłumaczy dr Barbara Sapała z Katedry Filologii Germańskiej UWM w Olsztynie. To jej pracownicy i studenci filologii germańskiej zorganizowali tegoroczny jarmark na Wydziale Humanistycznym. "Co roku jest tak, że głównymi wykonawcami są studenci pierwszego roku, ale przy silnym wsparciu studentów z drugiego i trzeciego roku. Jest słodko, pięknie i muzycznie!"

Od pięciu lat zebrane środki przekazywane są Stowarzyszeniu na Rzecz Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnym "Rozwiń Skrzydła" w Kisielicach.

"Weihnachtsmarkt jest bardzo potrzebny! Możemy pomóc dzieciom i fajnie spędzić czas wspólnie, lepiej się poznać" - przekonywali studenci uczestniczący w jarmarku.

Relację przygotował Patryk Świderski.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: