Aktualności
10.12.2019

Czym zajmuje się ROA?

Rada Osiedla Akademickiego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie ma nowe władze. Wybory odbyły się 5 grudnia a przewodniczącą została Sylwia Tatarczuk. Czym zajmuje się ROA i jakie oczekiwania mają wobec niej sami studenci miejszkający w akademikach? Posłuchajcie!

"Rada Osiedla Akademickiego jest takim zrzeszeniem studentów mieszkających w akademikach. Należą do niej przewodniczący wszystkich akademików, plus wiceprzewodniczący i sekretarz. Najwięcej obowiązków mamy tak naprawdę przed Kortowiadą. Są też problemy codzienne - ze studentami i z tym, co się dzieje w akademiku, zakupem sprzętów" - wyjaśniała w studiu Radia UWM FM nowa przewodnicząca ROA Sylwia Tatarczuk. "Można się do nas zgłaszać ze wszystkimi problemami, które dotyczą życia w akademiku, problemami ze współlokatorami i innymi mieszkańcami."

Jak przekonuje - życie w domu studenckim jest dużo lepsze niż na stancji. "W akademiku jesteśmy jedną wielką rodziną. Każdy się zna i sobie pomaga. Można porozmawiać, pożalić się, pożyczyć cokolwiek. Jeśli potrzebujemy korepetycji - także sobie pomagamy."

Z Sylwią Tatarczuk spotkał się Arkadiusz Stępień-Miernikowski. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

A jakie oczekiwania wobec działań Rady Osiedla Akademickiego mają sami studenci? Posłuchajcie!

Ze studentami z kortowskich akademików rozmawiała Marta Przybyłowska.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: