Aktualności
14.04.2021

VII Konkurs Recytatorski dla studentów UWM w Olsztynie

Do 15 maja przyjmowane są zgłoszenia w VII edycji Konkursu Recytatorskiego dla studentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Zwykle odbywał się na Wydziale Humanistycznym. Niestety w tym roku - przez ograniczenia związane z epidemią - organizowany jest w formie zdalnej.

 

Konkurs organizują studenci II roku studiów licencjackich na kierunku logopedia  (ścieżka "teatr w logopedii") wspólnie z Naukowym Kołem Teatralnym "Salve Verbum". Skierowany jest do wszystkich studentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. "Do miłośników zarówno prozy, jak i liryki" - podkreśla Wiktoria Malinowska. "Jeśli ktoś lepiej czuje się w prozie - może wyrecytować fragment prozy. Ale można wybrać również wiersz. Nie ograniczamy uczestników. Zgłoszenia muszą zostać wysłane do 15 maja."

Osoby chcące wziąć udział w konkursie muszą nagrać swój występ. Wideo powinno trwać od trzech do siedmiu minut. Nagranie należy umieścić na YouTube, z zaznaczoną opcją ,,Niepubliczne", a link wysłać na podany w regulaminie adres mailowy (recytujemy2021@interia.pl), pod którym organizatorzy będą również odpowiadać na pytania.

Z Wiktorią Malinowską rozmawiał Piotr Szauer. Posłuchajcie!

 

Laureatów poznamy 18 maja. Szczegółowy regulamin konkursu znaleźć można na stronie: uwm.edu.pl/polonistyka

Przyjaciele - stań się jednym z nich: