Aktualności
28.04.2021

Instytut Historii UWM w Olsztynie wirtualnie otworzył swoje drzwi

Instytut Historii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie prezentował swoją ofertę kształcenia na rok akademicki 2021/2022 oraz działania naukowców i studentów podczas wirtualnego Dnia Otwartych Drzwi. My wykorzystaliśmy tę okazję, by odwiedzić Wydział Humanistyczny.

"Drzwi Otwarte Instytutu Historii UWM w Olsztynie" to wydarzenie skierowane do kandydatów, którzy w październiku chcieliby rozpocząć naukę na jednym z trzech kierunków studiów. "Próbujemy zainteresować kandydatów naszą ofertą. Na pierwszym stopniu studiów mamy dwa kierunki: historia i wojskoznawstwo. A na drugim stopniu także dwa: historia (o dwóch specjalnościach - nauczycielska z WOS oraz archiwistyka i zarządzanie dokumentacją  współczesną) i interdyscyplinarne studia strategiczne"  - prof. Anna Pytasz-Kołodziejczyk. "Chcieliśmy podczas spotkań online zaprosić kandydatów do zapoznania się ze studentami, pracownikami i naszym Instytutem. Niestety nie jesteśmy w stanie spotkać się na normalnym Dniu Otwartych Drzwi. A chcielibyśmy, żeby studenci wiedzieli o naszej ofercie i o tym, że na nich czekamy."

Z ofertą kształcenia Instytutu Historii można także zapoznać się w internecie - w Niezbędniku Kandydata.

Z prof. Anną Pytasz-Kołodziejczyk spotkał się Piotr Szauer. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

 

Przypominamy, że internetowa rejestracja kandydatów na studia prowadzone w języku polskim na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie rozpocznie się 8 czerwca.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: