Aktualności
04.05.2021

Tydzień Biologii i Biotechnologii na UWM

Na przełomie maja i czerwca naukowcy z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie kolejny raz będą przybliżać uczniom szkół średnich tajemnice nauki o życiu. Przed nami Tydzień Biologii i Biotechnologii. A w jego programie m.in. wirtualne wizyty w laboratoriach i spotkania z wykładowcami.

 

Wydarzenie jest próbą dotarcia do przyszłych studentów z informacjami dotyczącymi działalności żaków, ale też doktorantów i naukowców z Wydziału Biologii i Biotechnologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Ale nie tylko...

"To wydarzenie jest kierowane właściwie do wszystkich odbiorców. A przede wszystkim do młodzież licealnej, aby zainteresować ją naszą ofertą, ale także biologią, mikrobiologią i biotechnologią" - mówi dr hab. Anna Biedunkiewicz. "Program jest bogaty. Będzie to pierwsze takie święto wydziału. Mamy zaplanowany cykl wykładów popularnonaukowych: Podziel się nowinką naukową. Wygłoszą je młodzi naukowcy w bardzo przystępnej formie. Zaprezentujemy też działalność naszych dwunastu kół naukowych - w formie interaktywnej wystawy. Trzecią rzeczą będzie natomiast spotkanie z olimpijczykiem. W naszym regionie mamy czym się pochwalić."

Naukowcy zapraszają także do udziału w konkursie plastycznym "Biologia - co to takiego?". Przedstawiciele władz wydziału będą również opowiadać o specyfice prowadzonych kierunków studiów. Podczas wirtualnych spacerów będzie można również zajrzeć do wydziałowych laboratoriów.

Z dr hab Anną Biedunkiewicz spotkał się Piotr Szauer. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Tydzień Biologii i Biotechnologii na UWM rozpocznie się 28 maja. Więcej informacji szukajcie na stronie wydarzenia. Znajdziecie tam także ciągle aktualizowany program.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: