Aktualności
06.06.2021

W tym roku jeszcze hybrydowa. Ale za rok - Kortowiada wraca na górkę!

Nieco ponad 200 studentów bawiło się w tym roku pod sceną podczas Kortowiady. Juwenalia Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zorganizowano hybrydowo. Koncerty transmitowane były w internecie. Ale już za rok... wszyscy liczą na powrót imprezy na Górkę Kortowską.

 

Na scenie tegoroczny juwenaliów wystąpili: DJ Omen, DJ Killer, DJ Virgo, DJ Yourant, Enej, Tede i Wac Toja. Zgodnie z obowiązującymi przepisami związanymi z epidemią wirusa SARS-CoV-2 w koncertach uczestniczyć mogła niewielka grupa publiczność. A konkretnie 250 studentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zaproszonych na teren imprezy przez samorząd studencki.

Nie zabrakło też symbolicznego przekazania władzy żakom przez Rektora UWM. "Bardzo się cieszę, że tu jesteście. Kortowo bez Was nie istnieje. Kortowiada bez Was nie istnieje! Jesteście solą naszego Uniwersytetu. Mam nadzieję, że w następnym roku będziemy się już bawić tradycyjnie - na Górce Kortowskiej - i będzie to powrót z jeszcze większą siłą niż do tej pory" - mówił do studentów prof. Jerzy Przyborowski. I gratulował samorządowi studenckiemu zorganizowania juwenaliów. "Dziękuję w imieniu kolegium rektorskiego za to, że to zrobiliście. To naprawdę coś fantastycznego."

W imieniu organizatorów głos zabrał przewodniczący Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego UWM Piotr Wałejko. "Mamy nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się w wielotysięcznym tłumie i będziemy się świetnie bawić. Dla nas to był intensywny czas. Poświęciliśmy go na to, żeby zorganizować Kortowiadę na jak najlepszym poziomie. Dziękuję mojemu samorządowi. To był dla nas test, który mam nadzieję, że zdaliśmy."

Zapis wideo tegorocznej Kortowiady znajdziecie TUTAJ.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: