Aktualności
17.09.2021

Na UWM zakończyło się 50. Międzynarodowe Seminarium Kół Naukowych

Za nami jubileuszowe 50. Międzynarodowe Seminarium Kół Naukowych. Jego tegoroczne hasło to: "Seminarium obrazowania studenckiej myśli naukowej". W wydarzeniu zorganizowanym kolejny raz w formie zdalnej udział brało blisko 300 studentów i doktorantów z 31 uczelni.

Tegoroczne 50. Międzynarodowe Seminarium Kół Naukowych rozpoczęło się w czwartek 16 września. Otworzył je Rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie prof. Jerzy Przyborowski. Następnie wykład inauguracyjny zatytułowany „Wpływ diety wegańskiej, wegetariańskiej i omnitariańskiej na rozwój i funkcjonowanie organizmu człowieka” wygłosił prof. dr hab. Jarosław Całka w Wydziału Medycyny Weterynaryjnej.

Seminarium zorganizowały wspólnie: Studenckie Koło Naukowe Technik Obrazowania w Diagnostyce Chorób Małych Zwierząt (działające na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej) oraz Studenckie Koło Naukowe Ustrojów Politycznych CASUS (z Wydziału Prawa i Administracji). Dwudniowa konferencja miała charakter interdyscyplinarny. Jej celem jak zawsze była wymiana myśli naukowej między studentami i doktorantami zrzeszonymi w kołach naukowych, działających na uczelniach wyższych w Polsce i za granicą.

Młodzi naukowcy obradowali w kilkunastu sekcjach tematycznych. Najlepsze prelekcje w każdej z nich zostały nagrodzone. Z gościnnymi wykładami wystąpili również: dr Magda Firlej-Oliwa (autorka książki "Jak mądrze zadbać o swojego psa i kota?"),  prof. Denis Sołodow (Wydział Prawa i Administracji UWM w Olsztynie) i prof. Tadeusz Bakuła (Wydział Medycyny Weterynaryjnej UWM w Olsztynie).

"Konferencja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Forma zdalna pozwoliła na dołączenie szerszego grona uczestników, którzy nie musieli przyjeżdżać do Olsztyna i mogli w formie zdalnej brać udział w obradach i panelach" - mówiła w naszym studiu jedna z organizatorek 50. MSKN Ewa Kaczmar. "Sekcja nauk polityczno-prawnych cieszyła się tak ogromną popularnością, że została podzielona na dwa panele (drugi - w języku angielskim). Podobna sytuacja miała miejsce w przypadku panelu nauk o żywności. Również panel nauk rolniczych gościł rekordową liczbę uczestników. Podobnie panele: nauk medycznych, weterynaryjnych, technicznych czy ekonomicznych."

Z Ewą Kaczmar spotkał się Piotr Szauer. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Zajrzyjcie też na oficjalną stronę wydarzenia: uwm.edu.pl/mskn

Przyjaciele - stań się jednym z nich: