Aktualności
13.10.2021

UWM z Polską Nagrodą Innowacyjności

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie został laureatem Polskiej Nagrody Innowacyjności 2020/2021. Doceniono działania uczelni związane z wprowadzeniem na rynek innowacyjnych rozwiązań i dobrą współpracę z otoczeniem gospodarczym. Wyróżnienie na początku października odebrał Prorektor ds. polityki naukowej i badań UWM prof. Jerzy Jaroszewski, który uczestniczył w VIII Polskim Kongresie Przedsiębiorczości w Krakowie.

Polski Kongres Przedsiębiorczości to największe mobilne wydarzenie gospodarcze w naszym kraju. Jest platformą wymiany wiedzy ekspertów i ogromnego doświadczenia polskich przedsiębiorców, naukowców, prezesów spółek, dyrektorów instytucji, rektorów uczelni, samorządowców oraz ekspertów ds. prawa i gospodarki.

"Uważam, że to bardzo fajna inicjatywa służąca propagowaniu nowoczesnych rozwiązań oraz nawiązywania współpracy pomiędzy administracją samorządową, przedsiębiorstwami, instytucjami naukowymi"  - mówi prof. Jerzy Jaroszewski, Prorektor ds. polityki naukowej i badań UWM w Olsztynie.

Za co doceniono Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie? "Nasza uczelnia została dostrzeżona za działania dotyczące współpracy z podmiotami gospodarczymi, które służą wprowadzaniu innowacyjnych rozwiązań. Czyli za wszystkie te rzeczy, które są na styku nauki i biznesu. Ta nagroda została przyznana w roku ubiegłym. Mieliśmy okres pandemiczny dlatego kongres w Krakowie się nie odbył. Do finału doszło dopiero w ubiegłym tygodniu."

Z prof. Jerzym Jaroszewskim rozmawiał Piotr Szauer. Posłuchajcie!

VIII Polski Kongres Przedsiębiorczości odbył się w dniach 5-7 października w Centrum Kongresowym ICE Kraków. Dwa lata temu gospodarzem wydarzenia był Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: