Aktualności
11.01.2022

Co wiemy o Kortowiadzie 2022?

Nie w maju a od 1 do 4 czerwca. Jednak nie na Górce Kortowskiej a na plaży nad Jeziorem Kortowskim. Ale najważniejsze, że 61. Kortowiada odbędzie się! Dla publiczności najlepszych juwenaliów w Polsce wystąpić ma 15 artystów. Wśród nich - Kaśka Sochacka i Baranovski.

O czerwcowym terminie kolejnej Kortowiady informowaliśmy już jesienią na antenie Radia UWM FM. Wówczas zakładano jeszcze, że juwenalia odbędą się na Górce Kortowskiej. Organizatorzy - czyli Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie - zdecydowali się  jednak na kortowską plażę. Głównie dlatego, że w tradycyjnej lokalizacji przez najbliższe miesiące zaplanowano prace modernizacyjne. Ma tam powstać m.in. nowoczesne zaplecze techniczne. Uczelnia zadba także o zabezpieczenie grząskiego zwykle gruntu, by studenci mogli bawić się bezpiecznie.

"Żartujemy trochę, że górce pozwalamy odetchnąć. Natomiast przenosimy się na tereny nie mniej urokliwe - czyli na plażę kortowską. To miejsce mamy już przetestowane. Będziemy robić wszystko, żebyśmy się bezpiecznie i dobrze bawili" - mówiła w studiu Radia UWM FM rzeczniczka Kortowiady, Daria Bruszewska-Przytuła.

61. Kortowiada odbędzie się zatem w dniach 1-4 czerwca. Będzie miała także swoje hasło przewodnie - Green Camp. "Mamy najpiękniejszy kampus i chcemy się nim chwalić, przy okazji troszcząc się o środowisko" - czytamy na stronie imprezy. Na głównej scenie na plaży nad jeziorem Kortowskim koncerty odbywać będą się przez trzy dni (od czwartku do soboty). Wystąpi na niej w sumie 15 artystów. "Będzie różnorodnie i na najwyższym poziomie!" - zapewniają organizatorzy juwenaliów, którzy przygotowali też coś dla fanów cichych imprez. W namiocie od środy do soboty bawić będzie można się podczas Silent Party.

Z Darią Bruszewską-Przytułą rozmawiał Piotr Szauer. Posłuchajcie!

W ostatnich dniach poznaliśmy już pierwsze gwiazdy juwenaliów. To Kaśka Sochacka i Baranovski. Kolejnego artystę organizatorzy mają przedstawić we wtorek 25 stycznia. Impreza będzie biletowana. Wejściówki pojawią sie w sprzedaży 22 lutego a ich liczba będzie limitowana. Studenci UWM oczywiście będą mogli liczyć na niższe ceny.

Więcej informacji szukajcie na stronie: kortowiada.pl

Przyjaciele - stań się jednym z nich: