Aktualności
18.03.2022

UWM włączył się w obchody Światowego Tygodnia Mózgu

Studenci i pracownicy Wydziału Biologii i Biotechnologii oraz Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie włączyli się w obchody Światowego Tygodnia Mózgu. Specjalne warsztaty, wykłady i pokazy odbyły się w dniach 15-16 marca - nie tylko w Kortowie.

 

Pomysł włączenia się w obchody Światowego Tygodnia Mózgu narodził na spotkaniu Koła Naukowego Biotechnologów. "Mam przyjemność pracować z bardzo aktywnymi i zaangażowanymi studentami. I w ramach pracy koła spróbowaliśmy przygotować warsztaty i wykłady dotyczące funkcjonowania mózgu" - mówi opiekunka koła dr Agata Żmijewska. "Do współpracy zaprosiliśmy inne koła naukowe działające na Wydziale Biologii i Biotechnologii. Udało nam się także rozpocząć współpracę z jednym kołem z Wydziału Nauk Społecznych."

Czego można było nauczyć się podczas warsztatów i wykładów? "Mieliśmy bardzo dużo aktywności przygotowanych w kierunku realizacji z różnymi grupami wiekowymi. Dzieci z klas I-III szkoły podstawowej zaprosiliśmy na warsztaty lepienia mózgu. Zapewniliśmy też wsprawcie w postaci oglądania preparatów mikroskopowych. Do starszej grupy wiekowej skierowane były m.in. wykłady dotyczące funkcjonowania mózgowia, wpływu narkotyków na układ nerwowy czy też funkcjonowania mózgu pod wpływem gier komputerowych."

Nasz reporter rozmawiał ze studentami, którzy zaangażowali się w prowadzenie wykładów i warsztatów.

O swoim wykładzie opowiedziała nam także dr Marta Kieżun. Prelekcję zatytułowaną "Otyłość zakodowana w mózgu" wygłosiła dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Morągu.

Wydarzenie przygotowali studenci działający w Naukowym Kole Biotechnologów, Naukowym Kole Biologii Medycznej "Exon", Naukowym Kole "Nueron" oraz Kołem Naukowym Psychologii "Oblicza".

Relację przygotował Mikołaj Pieniak.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: