Aktualności
10.05.2022

Spotkajmy się w Kortowie 20 maja!

Radek Kotarski, Czesław Mozil i autor kanału Astrofaza Piotr Kosek będą 20 maja gośćmi Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Uczelnia na plaży w Kortowie zaprezentuje także swoją ofertę kształcenia. Na tegorocznych maturzystów i uczniów szkół średnich czekać będzie także mnóstwo innych atrakcji.

W piątek 20 maja od 9:00 do 14:00 w Kortowie pojawić powinni się przede wszystkim wszyscy ci, którzy nie podjęli jeszcze decyzji dotyczącej wyboru kierunku studiów. Zarówno tegoroczni maturzyści, jak i uczniowie szkół średnich, którzy egzamin dojrzałości mają jeszcze przed sobą.

"W centrum miasteczka akademickiego - tuż przy plaży - w kilku strefach czekać będą ciekawe atrakcje. Chcemy pokazać, jak pięknym miejscem jest Kortowo. Ale także zaprezentować społeczność akademicką i zaprosić do poszczególnych wydziałów" - tłumaczy Michał Orłowski, kierownik Działu Marketingu UWM w Olsztynie organizującego wydarzenie. "W Strefie Wiedzy i Nauki spotkamy się z przedstawicielami wydziałów, którzy pokażą to, co mają najlepszego. M.in Wydział Sztuki będzie nas zachęcał do artystycznych przygód, Collegium Medicum zaprezentuje to, co kryje się na Wydziale Lekarskim i w Szkole Zdrowia Publicznego. Za sprawą Katedry Chemii będzie też... wybuchowo! Ale będzie także okazja, żeby dowiedzieć się czegoś więcej na temat Kortosfery" - dodaje Daria Bruszewska-Przytuła.

Na plaży pojawią się również sportowcy z UWM. Z siatkarzami Indykpolu AZS Olsztyn będziecie mogli pograć w plażową odmianę ich ukochanej dyscypliny. Natomiast zawodnicy klubu AZS UWM Olsztyn Lakers spróbują zarazić Was miłością do futbolu amerykańskiego.

W Stefie Spotkań pojawią się goście. M.in. dziennikarz i popularyzator nauki Radek Kotarski, znany ze swojej działalności w Internecie (kanał Polimaty, który śledzi pół miliona subskrybentów), w telewizji (pięć serii programu Podróże z historią w TVP2 oraz seria Tajemnice historii w Fokus TV), na papierze (dwie bestsellerowe książki - "Włam się do mózgu" o metodach skutecznej nauki" oraz "Nic bardziej mylnego" obalająca 50 popularnych mitów w popkulturze) lub w kampaniach reklamowych (ambasador Banku Millennium, producent materiałów promocyjnych dla m.in.: Mercedes-Benz, Samsunga, BP, Orange, Nescafé, Żywiec, PZU, Polpharma czy Boehringer Ingelheim). To także innowacyjny przedsiębiorca. Założył wydawnictwo Altenberg. Współtworzył również LifeTube – największą sieć partnerską YouTube w Europie Środkowej.

Ze swojej działalności w przestrzeni internetowej znany jest także Piotr Kosek. Współtwórca kanału Astrofaza zaprosił do naukowej rozmowy dra hab. Leszka Błaszkiewicza z Wydziału Geoinżynierii UWM w Olsztynie. Na plaży w Kortowie 20 maja pojawi się także Czesław Mozil. Trochę pośpiewa, ale przede wszystkim będzie opowiadał o swojej drodze zawodowej, edukacji w Danii czy pracy z młodzieżą.

Swoimi doświadczeniami dzielił się ostatnio także ze słuchaczami Radia UWM FM. Rozmawiał z nim Piotr Szauer. Posłuchajcie!

Oczywiście organizowany w nowej formule dzień otwarty uczelni to także doskonała okazja, by zapoznać się z ofertą kształcenia na rok akademicki 2022/2023. "Będziemy starali się odpowiedzieć na pytania dotyczące rekrutacji. Zdradzimy, czego oczekujemy od kandydatów. Opowiemy także, czego można się spodziewać w przyszłym roku" - zdradza Paweł Łojewski z Biura ds. studenckich UWM w Olsztynie.

Rekrutacja na większości kierunków oferowanych przez Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie rozpocznie się 7 czerwca i potrwa do 8 lipca. "Mamy 75 kierunków kształcenia (w tym 4 w naszej filii w Ełku). To bardzo bogata oferta. Zasady rekrutacji są różne dla poszczególnych kierunków. Dlatego zawsze służymy pomocą i odpowiadamy na pytania kandydatów".

Bardzo licznie na plaży w Kortowie pojawią się także studenci działający w agendach Akademickiego Centrum Kultury UWM w Olsztynie. W programie m.in. występy Zespołu Pieśni i Tańca "Kortowo", Orkiestry Akademickiej UWM w Olsztynie, Studia Wokalnego ACK UWM czy Zespołu Sygnalistów Myśliwskich "Artemis". Ponadto o swoich aktywnościach opowiadać będą przedstawiciele Akademickiego Klubu Turystycznego, Akademickiego Klubu Miłośników Fantastyki "Olifant", Akademickiego Klubu Łuczników, Studenckiej Agencji Fotograficznej "Jamnik" oraz teatrów studenckich: Kloszart i Cezar. Będzie można także pograć w spikeballa z grupą HoneyBadgers lub przepłynąć się żaglówką z Yacht Klubem UWM. W jeziorze zaprezentuje się też Akademicki Klub Płetwonurków "Skorpena".

Szczegóły zdradził nam dyrektor ACK - Krzysztof Podolak. Posłuchajcie!

Więcej informacji znajdziecie na stronie: dni.uwm.edu.pl. Spotkajmy się w Kortowie 20 maja!

Przyjaciele - stań się jednym z nich: