Aktualności
06.07.2022

Ocena jakości realizacji zajęć na UWM

Tradycyjnie już po zakończeniu kolejnego semestru oceniana jest jakość realizacji zajęć dydaktycznych na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Władze uczelni zachęcają studentów do wypełnienia anonimowych ankiet dostępnych w systemie USOS. Mogą zrobić to do 25 września.

Anonimowe ankiety studenci mogą już znaleźć logując się na swoje konto w systemie USOS. Dlaczego tak ważne jest, by w badaniu jakości realizacji zajęć udział wzięła większość żaków?

"To jest niezwykle istotny element w ocenie pracy nauczyciela akademickiego. Ale również przez pryzmat doskonalenia przedmiotu - uwzględnienia pewnych treści albo usunięcia tych, które zdaniem studentów są nieaktualne lub powinny być w jakiś inny sposób zmienione. Decyzje dotyczące zmian w programach kształcenia możemy jednak podejmować mając jak największą zwrotność tych ankiet" - tłumaczy prof. Paweł Wysocki, Prorektor ds. kształcenia UWM w Olsztynie.

Uczelnia reaguje jednak na każdy głos studentów. "Nawet w przypadku pojedynczych głosów negatywnych, prodziekani i dziekani są zobowiązani do podjęcia działań - przynajmniej przeprowadzenia rozmowy z nauczycielami akademickimi. Najczęściej wypowiadają się osoby, które chcą wyrazić swoje niezadowolenie lub pochwalić prowadzącego zajęcia. Chcielibyśmy, żeby swoje zdanie wyrażały również osoby, które uznają, że przedniot był prowadzony dobrze."

Z prof. Pawłem Wysockim spotkał się Piotr Szauer. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Ankiety oceniające jakość realizacji zajęć w semestrze letnim roku akademickiego 2021/2022 można wypełniać do 25 września.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: