Aktualności
12.08.2022

Wydział Nauk Ekonomicznych UWM kształci z duchem czasu

Od nowego roku akademickiego studenci Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie będą mogli korzystać ze wszystkich narzędzi i pomocy naukowych, które pojawiły się tam dzięki realizacji ogólnouczelnianego projektu Uniwersytet Wielkich Możliwości.

W ostatnich miesiącach w pełni wyposażone zostały cztery laboratoria komputerowe. W jednym z nich studenci mogą już spróbować się w grze biznesowej "MarketPlace".

"To symulacyjna gra biznesowa, która pozwala naszym studentom w sposób wirtualny założyć i prowadzić firmę, podejmować decyzje biznesowe, konkurować między sobą. W ramach tej gry studenci mogą przećwiczyć szereg kompentencji, umiejętności, z którymi zapoznali się w pierwszych latach studiów. Myślę tu przede wszystkim o zarządzaniu produktem, marketingu, zarządzaniu finansami i logistyce" - tłumaczy dr Tomasz Wierzejski, Prodziekan ds. kształcenia Wydziału Nauk Ekonomicznych.

Studenci mogą uczestniczyć w rozgrywce biznesowej także po zajęciach, ponieważ obsługiwana jest również przez przeglądarkę internetową. Dostęp do niej mają studenci trzeciego roku ekonomii i zarządzania studiów I stopnia oraz studiów II stopnia.

Z drem Tomaszem Wierzejskim spotkał się Filip Kowalewski. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Oprócz komputerowej gry symulacyjnej studenci podczas zajęć poznają także grę planszową „Zarządzanie zmianą” - również wciągającą i emocjonującą. A dzięki realizacji projektu Uniwersytet Wielkich Możliwości na Wydziale Nauk Ekonomicznych w ostatnim czasie powstała pracownia komputerowa z oprogramowaniem SimaPro, która służy do gromadzenia, analizowania i monitorowania danych w celu podejmowania decyzji zarządczych z zachowaniem zasad zrównoważonego rozwoju. Inną nowością jest urządzenie typu Eye tracker - kamera z oprogramowaniem, która śledządzi, gdzie i na jak długo kieruje się wzrok patrzącego. To narzędzie bardzo pomoce w tworzeniu stron sklepów internetowych, projektowania reklam oraz efektywnego ustawiania produktów na sklepowych półkach.

Możecie o tym poczytać także na stronie UWM.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: