Aktualności
22.01.2023

Koncerty i klubowe imprezy na koniec stycznia w Olsztynie

Na Scenie Zgrzyt odbędzie się koncert Goorala. W Browarze Warmia w tym tygodniu także coś dla fanów techno - kolejna odsłona imprezy pod szyldem Samadhi Sounds. Miłośników tego gatunku nie powinno zbraknąć także w weekend w Kuźni Społecznej podczas wydarzenia AQUARIUS #2, którego gwiazdą będzie CARLA ROCA. A Galeria Usługa Jazz Bar zaprasza na dwa wieczory jazzowe. Zagrają: Grzech Piotrowski oraz duet: Ida Zalewska/Kuba Płużek. W niedzielę podczas finału WOŚP na Starym Mieście zagrają m.in.: Horpyna, Pan B. oraz Tabu.

27 stycznia (piątek) - Browar Warmia, 20:00

GOORAL

Na początku nowego roku Gooral wyruszył w solową trasę koncertową promującą album “Wolno 2”. Artysta po raz kolejny zabierze nas w organiczno-downtempową podróż, podczas której zaprezentuje zupełnie nowe utwory. Ponownie doświadczymy magii downtempowego live actu, w jedynym i niepowtarzalnym klimacie Goorala.

Premiera albumu “Wolno 2” miała miejsce 22 listopada 2022 roku. Krążek został wydany przez wytwórnię Resueño, której założycielem jest Mose. Gooral od 15 lat z powodzeniem łączy muzykę klubową, elektroniczną i góralską. Ten producent zagrał ponad 1000 koncertów w 20 krajach, na wielu dużych europejskich festiwalach, takich jak Pol’and’rock, Opener, Orange Warsaw, Sziget, Exit, Colours of Ostarva czy Audioriver. Wydał 6 albumów studyjnych i jedną płytę DVD z ZPIT Mazowsze, która okazała się bestsellerem Empiku. W marcu 2020 roku ukazał się album Goorala Ethno Elektro 2 w formie fizycznej. Ten dwupłytowy album zawiera m.in. płytę „Wolno”, która sygnalizuje nową przestrzeń muzyczną artysty – organiczne, bliskie natury downtempo. Utwory z płyty „Wolno” zostały docenione i wydane przez uznane wytwórnie, takie jak Bar 25 (Berlin) czy Pipe And Pichet (Los Angeles).

Podczas trasy Wolno 2 Tour Gooral prezentuje solo live act na syntezatorze, piszczałce, okarynach, efektach oraz komputerze. Podczas koncertów będzie można usłyszeć również kilka utworów znanych z płyty „Naturalna Generacja” ale w innych, wcześniejszych aranżacjach.

Wejściówki do wygrania w poniedziałek i wtorek w audycji UWM FM Po Południu oraz w środę i czwartek w Uwierz w Muzykę.

27 stycznia (piątek) - Browar Warmia, 23:00

TECHNO SAMADHI SOUNDS

Perełki młodej sceny techno, które idą jak burza, wystąpią w najbliższy piątek na Scenie Zgrzyt w olsztyńskim Browarze Warmia. Podczas imprezy Techno Samadhi Sounds zagrają dla Was:
- MAAMBUU (Gdańsk)
- CZORTEZ (Szczecin)
- DO (Gdańsk/Białoruś)
- HAX (Jaworzno)
- CZX b2b MISS M (Olsztyn)

Wejściówki do wygrania w środę i czwartek w audycji UWM FM Po Południu.

27 stycznia (piątek) - Galeria Usługa Jazz Bar, 19:00

GRZECH PIOTROWSKI

Pierwszy w tym roku olsztyński koncert Grzecha Piotrowskiego. Tym razem - brzmienia solowe, ale na różnych saksofonach. Na ten wyjątkowy wieczór artysta przygotował materiał z najnowszej płyty " the best off".

Wejściówka do wygrania we wtorek w audycji Uwierz w Muzykę.

28 stycznia (sobota) - Galeria Usługa Jazz Bar, 19:00

IDA ZALEWSKA / KUBA PŁUŻEK

Styczniowy koncert to przede wszystkim utwory pochodzące z najnowszej płyty Idy Zalewskiej i Kuby Płużka „Lush Life”: tylko głos, fortepian i najpiękniejsze kompozycje napisane przez legendy światowego jazzu. W wersji koncertowej, oprócz klimatycznych ballad pojawią się również energetyczne bluesy i swingi.

Każdy z nas ma swoją historię miłosną. Czasem bujną i porywającą, czasem niepozorną i skromną. Jednak każda z tych historii, opisana słowami poety, ubrana w melodię kompozytora, mogłaby zyskać blask i czar, które tak kochamy i podziwiamy w standardach jazzowych. Właśnie tej osobistej, bliskiej relacji z utworem, utrwalonego w formie piosenek zapisu uczuć i przeżyć poszukuje Ida Zalewska.

Wejściówka do wygrania w środę w audycji Uwierz w Muzykę.

28 stycznia (sobota) - Kuźnia Społeczna, 21:00

AQUARIUS #2 - CARLA ROCA

AQUARIUS - wodnik to jedenasty astrologiczny znak zodiaku. Osoby spod znaku wodnika nade wszystko cenią sobie wolność i niezależność. Są myślicielami i wizjonerami, lubią pracować dla dobra ludzkości. Uparte i konsekwentne, trudno zawrócić je obranej drogi.

I taki właśnie jest solenizant, pomysłodawca eventu i założyciel elektronicznego kolektywu Bit Stacja, w skład, którego wchodzą dj'e i producenci. Po raz drugi pod szyldem Aquariusa zbiera swoich muzycznych przyjaciół, by wspólnie wybrać się w międzygalaktyczną podróż po najodleglejszych zakątkach muzyki. Gwiazd tej nocy z pewnością nie zabraknie, a najjaśniej zaświeci gość specjalny. Mówią o niej "Królowa Techno" - CARLA ROCA. Po czternastu latach znów zawita do stolicy Warmii i Mazur, by przypomnieć Wam jak brzmi Techno w jej wydaniu!

Aquarius dla wielu to tylko znak zodiaku. Dla elektronicznego kolektywu BIT STACJI stał się corocznym spotkaniem pasjonatów muzyki HOUSE | DARK DISCO | TECHNO , którego możecie być częścią.

Line up:

SCENA TECHNO
*Beerhouser
*b l u k e t [ LIVE ]
*CARLA ROCA
*Chris Ghoste
*Hypothesis [ LIVE ] feat . ANDROMEDA
*KILO
*MORTAL [ LIVE ]
*Raia
*Shaqoo

SCENA HOUSE | DARK DISCO
*Adam Bartier [ HYBRID SET]
*Bluszcz
*BODACIOUS [ LIVE ] feat. VTZKY
*KATE LOSS
*Mikołaj Sosnowskij [ HYBRID SET ]
*SEINTY
*Sienio feat. Doktor King [ Bębny ]
VJ : Poster

START - 21:00
STOP - 6:00

Wejściówki do wygrania: w poniedziałek i czwartek (Uwierz w Muzykę) a także w piątek (UWM FM Po Południu).

29 stycznia (niedziela) - Targ Rybny

FINAŁ WOŚP

Podczas olsztyńskiego koncertu 31. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na Starym Mieście zagrają m.in.: Horpyna, Pan B. oraz grupa Tabu.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: