Aktualności
02.04.2023

Poświąteczne granie w Olsztynie

Moc koncertowych atrakcji w Olsztynie czeka nas po świętach. W stolicy regionu wystąpią m.in. Marek Dyjak, Trauma, Administratorr Electro, Romantycy Lekkich Obyczajów i Robert Kasprzycki. Sprawdź szczegółową rozpiskę i weź udział w konkursach. Bilety do wygrania na naszej antenie!

13 kwietnia (czwartek) - Kuźnia Społeczne, 20:00

MAREK DYJAK

MOK Olsztyn serdecznie zaprasza na koncert niepodrabialnego Marka Dyjaka. To głos absolutnie fenomenalny. Spiżowy, szeroki i ciężki jakby Dzwon Zygmunta miał za patrona. Przy tym ma niepowtarzalną chrypę, ten głos, intrygującą. Coś jakby bulgot siarki piekielnej we młynie do skalnego kruszywa. W dodatku zawsze rozbrzmiewa w temperaturze wrzenia. Idealnie nadaje się do śpiewania piosenek dramatycznych. Oczyszczających w myśl pojęcia „Katharsis” Ten atut już został po wielekroć wykorzystany.

Ostatnio nastąpiły pozytywne zmiany w życiu prywatnym Marka Dyjaka. W związku z tym artysta proponuje widowni „Nowego Dyjaka”, który wzbogaci swój wizerunek o piosenki pogodne, przywołujące również dobre strony życia człowieczego. Będzie to przedsięwzięcie nieco kontrastujące z dotychczasowym dorobkiem wokalisty, ale z wielką korzyścią dla widzów. Dyjakowi można zaufać, gdyż oprócz talentu do śpiewania i charyzmy ma jeszcze zdolność dobierania odpowiedniego repertuaru, i w tym względzie nigdy się nie pomylił. Otwórzmy się na nowe w Dyjaku, a on odnowi nas swą odnową.

Podczas koncertu Markowi Dyjakowi będą towarzyszyć:

Mateusz Kołakowski - pianista regularnie koncertujący w Stanach Zjednoczonych. Laureat Nagrody The Most Promising Performer podczas Jazzowego Konkursu Pianistycznego w Paryżu, uczestnik Festiwalu Jazzowego w Montreux w Szwajcarii, a także Międzynarodowego Festiwalu Pianistów Jazzowych W Pradze.
Lech Szczerba - krakowski muzyk jazzowy, grający na wszystkich saksofonach oraz klarnecie. Legenda polskiej sceny muzycznej, od lat grający z największymi artystami, takimi jak Grzegorz Turnau, Marek Grechuta czy Andrzej Zaucha.

Wejściówka czeka w poniedziałek w Strefie Niepotrzebnych Słów i Dżwięków.

13 kwietnia (czwartek) - Galeria Sowa, 20:00

APHINITONE

Aphinitone to nowa definicja szeroko pojętego rock&rolla. Nietuzinkowe połączenie pozornie sprzecznych brzmień podpartych tekstami opowiadającymi proste ludzkie historie. Arcybrytyjskie brzmienie gitary, bas w stylu Bootsy’ego Collinsa, pewna ręka perkusisty. Wszystko to okraszone głosem szlifowanym na amerykańskim rocku, bluesie, czy muzyce gospel. Brytyjsko-amerykańskie muzyczne małżeństwo. Przyjdźcie i sprawdźcie sami!

Skład zespołu:
Ilona Zamaro – wokal
Piotr Szymański – gitara elektryczna
Adam Stelmach – gitara basowa
Paweł Pająk - perkusja

Wejściówka czeka w środę w audycji Uwierz w Muzykę. 

14 kwietnia (piątek) - Browar Warmia/Scena Zgrzyt, 19:00

TRAUMA, IMPERIAL SIN, HEKTIK

TRAUMA
To jedna z najbardziej doświadczonych polskich formacji death metalowych. Rozpoczęła swoją działalność w maju 1988 roku jako Thanatos. Z tego okresu pochodzą dwie taśmy demo, dzięki którym ten elbląski zespół zaczął być coraz częściej wymieniany w gronie liderów rodzimej sceny podziemnej. Wiosną 1992 roku zapadła decyzja o zmianie nazwy na Trauma i pod tym szyldem zespół nieprzerwanie funkcjonuje aż do dziś. Na przestrzeni ponad trzech dekad działalności Trauma wydała osiem studyjnych, płyt, jeden album koncertowy, dwa mini albumy, jeden split, oraz płytę o charakterze retrospektywnym, na którym znalazły się dwa wydawnictwa zespołu pochodzące z różnych okresów działalności. W ciągu ponad 30 lat istnienia zespołu, Trauma zagrała mnóstwo koncertów u boku gwiazd metalu z całego świata. Brała udział w prestiżowych trasach koncertowych jak i festiwalach zarówno w kraju, jak i poza jego granicami. Występowała w wielkich halach koncertowych, jak i w małych klubach zbierając całymi latami doświadczenie i obycie scenicznie.
Trauma to grupa pasjonatów oddanych bez reszty muzyce i scenie ekstremalnej, którzy mimo tak wielu lat grania wciąż bawią się tym co robią i widać to bezapelacyjnie na ich koncertach.

IMPERIAL SIN
Imperial Sin powstał w 2008 roku. W 2011 r. zespół nagrał pierwsze demo pt. „Empty Faces” w studiu No Fear Records. W 2017 roku, w Rob-sonic Studio, zespół zarejestrował ślady na debiutancki album „Ritual Murder”, który miał swoją premierę w lipcu 2018. W latach 2019–2020 powstawał materiał na drugą płytę. Nagrania odbyły się w Aurora Studio w drugiej połowie 2021 roku. Wydanie krążka następi na początku 2023 roku. Zespół występował m.in. z Acid Drinkers, Vane, Thy Disease, Vader, Sixpounder, Spasm.

HEKTIK
To olsztynski zespół grający oldschool metal. Wyróżnia się pełnymi rozmachu, gęstymi i złożonymi utworami, które atakują oryginalnym ciekawaym brzmieniem. Domeną zespołu jest wszechstronna różnorodność dzięki czemu każdy znajdzie w nich cos dla siebie.

Wejsciówki do wygrania w czwartek w Zakładzie Patologii Dźwięku. 

14 kwietnia (piątek) - Kuźnia Społeczna, 19:30

ROMANTYCY LEKKICH OBYCZAJÓW

Romantycy Lekkich Obyczajów to zespół założony przez Damiana Lange i Adama Millera w Olsztynie w marcu 2011 roku. Muzyka którą tworzą jest połączeniem piosenki ogniskowej z melodyjnością Beatelsów i charakterystycznymi tekstami w języku polskim. Wydali 3 płyty w S.P. Records: "Lejdis&Dżentelmenels" (2012), "Kosmos Dla Mas" (2013) i „Neoromantyzm" (2018). Romantycy mają na koncie również kilkanaście teledysków, koncert DVD i składankę Best Of, która ukazała się również w formie Vinylu, zagrali ponad 200 koncertów w całym kraju, w tym te największe, jak występy na Przystanku Woodstock (2016, 2017, 2021) i CRF (2017, 2018, 2022). Czwarty album grupy „Wybaczyć Wszystkim Wszystko” zostanie wydany pod szyldem nowo powstałej, założonej przez sam zespół „wytwórni lokalnej muzyki” Stąd Records.

Wejsciówki do wygrania we wtorek w audycji UWM FM Po Południu oraz w środę w Uwierz w Muzykę.

14 kwietnia (piątek) - pub LAS, 20:00

ECHO RODU

Zanurz się w plemiennych rytmach dawnych instrumentów, w połączeniu z bujającą, organiczną elektroniką. To wszystko w bajecznej, tanecznej krainie, gdzie przedwieczne bory ciągną się po sam horyzont, a promienie słońca ogrzewają tętniące życiem gaje... Zapraszamy na premierową trasę płyty "Gorej".

Echo Rodu powstało w ostępach górskiej przyrody, a jej harmonijne wibracje niosą brzmienia organicznych dźwięków. To połączenie tradycyjnego słowiańskiego folkloru ze współczesnością, różnorodnymi dźwiękami elektroniki, inspirowanej odgłosami natury. Towarzyszą temu głosy, niezwykłe, dawne instrumenty, np.: słowiańska harfa (gusli), lira korbowa, bębny, oraz inne. Całość zanurza w mistycznej aurze prastarych rytuałów i transowych tańców, unoszącej się w klimatach organic down tempo, trance, tribal, neotribal i folktronica.

Wejściówki czekają w środę i czwartek w audycji Uwierz w Muzykę. 

15 kwietnia (sobota) - pub LAS, 20:00

ADMINISTRATORR ELECTRO, DILDO BAGGINS

ADMINISTRATORR ELECTRO
Zespół wyrusza w trasę promującą wydawnictwo "Biznesy i romanse +". Płyta będzie miała swoją premierę na początku 2023 roku. Poza wydaniem cyfrowym, album ukaże się również w wersji fizycznej – jednak wyłącznie na winylu. Poza dobrze znanymi już 10 utworami, pojawią się trzy premierowe single. Administratorr Electro to warszawska formacja, która czerpie inspiracje z muzyki elektronicznej lat osiemdziesiątych. Zespół powołany został do życia w 2013 r. roku przez Bartosza „Administratorra” Marmola, znanego również z projektu Piosenki o Warszawie stworzonego we współpracy z Lesławem z zespołu Komety. Administratorr Electro wydał do tej pory 4 albumy.

DILDO BAGGINS
Projekt nie powstał z jakiejkolwiek wyższej potrzeby, tylko w myśl idei, że dobry pseudonim musi odnosić się zarówno do seksu jak i bohaterów kultury masowej. Jest on artystą skończonym, który już w momencie poczęcia poznał dokładną datę swojej śmierci. Dlatego też istniała szansa ,że nie będzie on tracił danego mu czasu na liczne bzdury, dostosowanie się do wszystkiego i zamartwianie się na zapas, ale będzie po prostu żył od początku do samego końca, bo tylko tyle potrafi dać sobie i innym. Dildo Baggins nie ma twarzy, dlatego też nie może jej stracić, bez względu na to, co wyśpiewa albo przemilczy w swojej twórczości.

Wejściówki czekają we wtorek w audycji Uwierz w Muzykę i czwartek w UWM FM Po Południu. 

15 kwietnia (sobota) - Kuźnia Społeczna, 20:00

ROBERT KASPRZYCKI

Olsztynie, miasto przeurocze! Ileż pięknych skojarzeń się pojawia gdy myślę o Tobie, Miasto. Wspaniali ludzie, cudowny luz, nocne błąkanie się w okolicach Zamku, koncerty, festiwale i nocne śpiewy w pubach. Zagramy tym razem w duecie – towarzyszyć mi będzie na Maks Szelęgiewicz na gitarze i wspomagającym wokalu. Piosenek mamy bezlik, klimatów mamy bezlik – od akustycznego smuteczku po energetyczne, rockowe granie. W tle – kulturalny standup – bez brzydkich słów, ale zawsze na krawędzie. Serdecznie zapraszamy. Takiego czegoś jeszcze nie widzieliście.

Wejściówki czekają w poniedziałek w Strefie Niepotrzebnych Słów i Dźwięków, we wtorek w Uwierz w Muzykę i w środę w UWM FM Po Południu. 


15 kwietnia (sobota) - Browar Warmia/Scena Zgrzyt, 21:00

TECHACADEMIA #01

Podczas tych zajęć będziemy starali się nauczyć Was przedmiotów, których mogło zabraknąć w Waszej poprzedniej szkole. O najwyższy poziom nauczania zadba znakomite grono pedagogiczne w składzie:

CZX // Olsztyn
DARK MILK // Warszawa
ESSA // Ostróda
EWERTOWSKY // Nitra(SK)/Gdańsk
ILLEGIBLE // Warszawa
HOUSE_D // Lidzbark
MISS M // Olsztyn
VURIOUZ // Ostróda
T.O.M.E.K.K. // Essen(DE)

Wejściówki czekają w piątek w UWM FM Po Południu. 

 

15 kwietnia (sobota) - Carpente Inn 21:00

DARK DISCO 3/ BIT STACJA

Po dłuższej przerwie i udanych poprzednich edycjach, do Olsztyna wraca impreza pod hasłem Dark Disco. Na dwóch poziomach Carpentera zaprezentuje się kilkunastu didżejów. Szczególną formułę będzie miał występ Bodacious Live, którego wesprze znana olsztyńska wokalistka Agnieszka Skrycka.

 

16 kwietnia (niedziela) - Galeria Sowa, 19:00

ROMAN WRÓBLEWSKI TRIO

Roman Wróblewski Trio to intrygująca mieszanka muzyczna, to miejsce gdzie spotyka się tradycja afrykańska, klasyka i improwizacja, czyli to czym jazz mógłby być dzisiaj, ale (chyba) nie jest. Niekonwencjonalny zestaw instrumentów oraz odmienność stylów, w jakich na co dzień poruszają się muzycy międzynarodowego zespołu, już na wstępie jest obietnicą wyjątkowej podróży w nieznane dotychczas brzmienia. Koncert jest częścią europejskiej trasy promującej debiutancki album "Sun".

Roman Wróblewski - piano
Weronika Kulpa - wiolonczela
Luati Gonzales - perkusja

Wejściówka czeka we wtorek w audycji Uwierz w Muzykę. 

Przyjaciele - stań się jednym z nich: