Aktualności
16.05.2023

Zbliżają się 49. Ogólnopolskie Spotkania Zamkowe "Śpiewajmy Poezję" w Olsztynie

Ogólnopolskie Spotkania Zamkowe "Śpiewajmy Poezję" w Olsztynie wracają do tradycyjnej trzydniowej formuły. 49. edycję festiwalu zaplanowano w dniach 22-24 czerwca. A już 3 czerwca w auli im. Anny Wasilewskiej odbędą się przesłuchania do tegorocznego konkursu.

 

Konkurs to od lat najważniejszza część Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych "Śpiewajmy Poezję" w Olsztynie. Wychował już wiele poleń artystów. Po nagrody festiwalu sięgali m.in.: Elżbieta Adamiak, Jan Wołek, Andrzej Poniedzielski, Jacek Kaczmarski, Piotr Bukartyk, Stefan Brzozowski, Robert Kasprzycki, Janusz Radek, Piotr Rogucki czy Mela Koteluk ."Cały czas potwarzam, że to jest konkurs na interpretację. To nie jest konkurs coverowy, to nie talent show. Szukamy kogoś wyjątkowego, kto pokaże ten świat swoimi oczami" - mówiła w studiu Radia UWM FM Elwira Załoga z Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych.

Zgłoszenia do konkursu w tym roku nadsyłać można do końca maja. "Szukamy osób, które dopiero zaczynają swoją drogę artystyczną, które potrzebują czegoś, co pomoże im w rozwoju. Chcemy być dla nich miejscem rozwijającym skrzydła, w którym doświadczą czegoś wyjątkowego."

Z Elwirą Załogą rozmawiał Piotr Szauer. Posłuchajcie!

Przesłuchania do tegorocznego konkursu odbędą się 3 czerwca 2023 roku w Auli im. Anny Wasilewskiej należącej do Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie (przy ul. Kościńskiego 11). Regulamin i kartę zgłoszenia znaleźć można na stronie: spiewajmypoezje.pl.

Program 49. Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy Poezję”:

22 czerwca 2023 r., godz. 18:00, Wstęp wolny
Aula im. Anny Wasilewskiej, ul. Kościńskiego 11 w Olsztynie

Koncert Konkursowy - cz.1
Zuza Wiśniewska i Łukasz Jędrys

23 czerwca 2023 r., godz. 18:00, Bilet 30 zł
Aula im. Anny Wasilewskiej, ul. Kościńskiego 11 w Olsztynie

Koncert Konkursowy - cz.2
Czerwony Tulipan

24 czerwca 2023 r., godz. 18:00, Bilet 70 zł
Amfiteatr im. Czesława Niemena należący do Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie ul. Zamkowa 1

Monika Kowalczyk - laureatka Nagrody Głównej im. Agnieszki Osieckiej dla Najwybitniejszej Indywidualności 48. Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy Poezję” 2022

Koncert Laureatów konkursu 49. Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy Poezję”

"Czarne Anioły" Natalia Sikora z zespołem
Fisz Emade Tworzywo

 

 

Przyjaciele - stań się jednym z nich: