Aktualności
19.05.2023

Nowości muzyczne 22-28.05.2023

PAPRODZIAD Z PĘCZAKIEM - Oł Jesse [PIOSENKA TYGODNIA]

Kwantastyczny duet. Paprodziad niczym zawadiacki Pastor wygłasza swe afirmujące życie, radość, miłość, przyrodę Paprokazania, w sposób lekki, zabawny i bajkowy. O środowisko muzyczne rozbrzmiewające w 432 hz dba wieloletni orędownik jasnej strony mocy, pół człowiek, pół elf - Jan Pęczak.

Nowy utwór to bigbitowo-gospelowo-papropęczakowy song zapraszający do ultra-afirmowania życia pełnego cudów. Im wyżej mierzysz tym wyżej dochodzisz. Oł Jesse!

Zespół tworzą:
Włodek "Paprodziad" Dembowski, znany wszystkim z występów w zespołach: Łąki Łan, Dziady Kazimierskie, November Project oraz różnych, często zaskakujących kolaboracjach. Śpiewający filozof. Od 20 lat na scenie. Swoimi tekstami realizuje misję szamana. Przekazuje treści dotykające głęboko ducha, malujące wizję nowego świata.

Janek Pęczak  - multiinstrumentalista: gitarzysta, basista, a także producent, kompozytor, wokalista oraz autor tekstów.
Jest założycielem The Relievers. Był gitarzystą T.Love w latach 2007 – 2017, z którym zagrał ponad 600 koncertów w Polsce i poza nią. Współpracował m.in. z Polą Rise czy Sydneyem Polakiem. Obecnie uczestniczy w akustycznym projekcie Muniek i Przyjaciele. W 2022 roku wyprodukował płytę Antka Sojki pt. "Moimi Oczami", był też odpowiedzialny za niektóre partie gitar. W projekcie Paprodziad z Pęczakiem to on odpowiedzialny jest za całość warstwy muzycznej, czyli kompozycje, mix i mastering.

BISHOP BRIGGS - Baggage

Urodziła się w Londynie, wychowywała w Tokio i Hong Kongu, studia muzyczne kończyła w Los Angeles i tam mieszka na stałe. Sarah Grace McLaughlin, bo tak naprawdę nazywa się Bishop Briggs, debiutowała w 2015 roku. Rok później przyszedł ogromny sukces. Jej piosenka "River" stała się przebojem serwisów streamingowych, była też wysoko notowana na listach Billboardu. Artystka wydała dotychczas dwa albumy. Singiel "Baggage" to zapowiedź jej nowej EP-ki “When Everything Went Dark”, która ukaże się 23 czerwca.

Utwór Baggage otwiera nowy rozdział w jej karierze. To opowieść o niczym innym, jak o jej człowieczeństwie: „Nie jestem idealna. W rzeczywistości jestem dość pokręcona” - mówi artystka. „Mogłabym powiedzieć, że życie jest chaotyczne, bo to prawda, ale częścią dorosłości jest przyznanie się do bałaganu, który sam masz w sobie. «Baggage» to pierwsza piosenka, w której stoję w błocie i triumfalnie tupię stopą. Mam nadzieję, że inni też poczują się uprawnieni do posiadania własnego bagażu, świadomi, że nie są w tym sami. Odkryłam, że kiedy bezwstydnie pokazuję swoje niedoskonałości i rany, rosnę. Oto on, mój bagaż”.

ELVETT - Different Storms

Trzon szwajcarskiego zespołu Elvett stanowi duet z Genewy. Wokalistka Lyn M zadziwia charyzmą, jej głos przywodzi na myśl Amy Winehouse, Ettę James czy Betty Davis. Towarzyszy jej Alain Frey, producent, który łączy syntetyczne dźwięki z zamiłowaniem do analogowych brzmień.

„Different Storms” to podróż obejmująca dwie dekady pomiędzy dwojgiem ludzi, dla których wszystko jest możliwe, dopóki są razem - trochę niczym Bonnie and Clyde. Pomimo burzy, która huczy i zalewa nasze serca, miłość, niczym boska siła, ma wyjątkową moc chronienia naszych dusz.

W ubiegłym roku formacja odrodziła się w nieco większym składzie - w najnowszym nagraniu słyszymy kobiece chórki, analogowy syntezator czy fortepian. Powrócili też do swojej pierwotnej miłości: soulu, bluesa, gospel i R&B, ale w nowoczesnym wydaniu.

Singiel zapowiada ich nową płytę, która ukaże się we wrześniu.

LOLA YOUNG - Money

Wschodząca gwiazda brytyjskiej muzyki z południowego Londynu. 22-letnia wokalistka pochodzi z rodziny utalentowanych piosenkarek. Była już nominowana do prestiżowej BRIT Award, zagrała też na kilku dużych festiwalach z Glastonbury na czele.

Piosenka Money to kolejny zwiastun albumu „My Mind Wanders and Sometimes Leaves Completely”, który ukaże się 26 maja. Hip-hopowy bit łączy się tu z soulową wrażliwością Loli, śpiewającej o super-bogatym dzieciaku, który niewłaściwie wydaje pieniądze.

Nadchodzący projekt „My Mind Wanders and Sometimes Leaves Completely” wyznacza początek nowej ery w karierze młodej artystki. Lola wychodzi ze swojej strefy komfortu. Nie tylko konfrontuje się z nowymi tematami – takimi jak love bombing, gaslighting, zmagania z własnym ciałem i depresja – ale i odkrywa głębię własnej kreatywności. Jej sposób opowiadania historii przypomina tak naprawdę pamiętnik.

NOSOWSKA - Degrengolada [PŁYTA TYGODNIA]

Nosowska wydaje płytę wtedy, kiedy ma coś do powiedzenia - za każdym razem redefiniując swoją muzyczną tożsamość. Po pięciu latach od „BASTY” wraca z albumem „DEGRENGOLADA”. Artystka znowu na przekór trendom - nie stara się o poklask i nie łasi do szerokiego odbiorcy. To są piosenki dla ludzi, którzy lubią, kiedy muzyka coś znaczy.

„DEGRENGOLADA” w założeniu mogłaby stanowić inspirację do podjęcia (niemałego, lecz wybitnie korzystnego) indywidualnego wysiłku, by zejść do fundamentu istnienia i metodycznie sprawdzić każdą z wielu warstw, które ponoć składają się na nasz obraz. Po to, by zostawić jedynie prawdę oraz esencję, które (wiem to na pewno) dowodzą naszej niezwykłości. Właściwie to, co chciałabym przekazać słuchaczowi zawiera się w jednym zdaniu: Jesteś gigantem, nie pochylaj głowy, nie dawaj się prowadzić, czuj, żyj i obudź się do prawdy. Już czas - mówi o nowym materiale Katarzyna Nosowska.

Album ponownie powstał we współpracy z producentem Michałem FOXEM Królem. W nagraniach udział wzięli Michał MALINA Maliński i Michał BUNIO Skrok. Na płycie pojawiał się rapujący Miki Krajewski oraz goście - Natalia Szroeder i Jakub Józef Orliński

Lista utworów:
1. Predatoprzywry feat. Miki Krajewski
2. Sosna
3. Runo
4. Przytomna
5. Zimny feat. Jakub Józef Orliński, Miki Krajewski
6. Larum
7. Ledwie wczoraj
8. Senny Majak
9. Piękna degrengolada
10. Rzekomo
Bonustrack:
11. Majak – z filmu “RÓJ” feat. Natalia Szroeder


Okładka albumu "DEGRENGOLADA" z fotografią Piotra Porębskiego zaprojektowana została przez Macio Morettiego.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: