Aktualności
10.09.2023

Pożegnanie z Lipali i inne koncerty

Zespół Lipali żegna się z publicznością występem na Scenie Zgrzyt. W Carpenterze zaprezentowane zostaną różne odcienie metalu, a w pubie LAS psychodelicznego rocka. Galeria Sowa zaprasza na koncerty w rytmach flamenco i bluesa. 

 

16 września (sobota) - Carpenter Inn, 19:00

VALKENRAG, DEATH DENIED, KSIĘŻYC

Muzyka prezentowana przez łódzką grupę Valkenrag to melodic death metal silnie osadzony wśród wikińskich i słowiańskich wierzeń, mitów, sag oraz bohaterskich opowieści.
Powstały w 2006 roku w Tomaszowie Mazowieckim, Valkenrag zaczął aktywnie koncertować w 2013 roku. Dotychczas wydał Demo „Nordwind” (2008), EP „Valkenrag” (2012),debiutancki album „Twilight of Blood and Flesh” (2015) oraz „Chasing the Gods” (2018). Od swojego powstania zespół zdążył zagrać na wielu trasach, i w wielu krajach Europy (Niemcy, Dania, Węgry, Słowenia, Czechy, Słowacja, Litwa, Łotwa) dzieląc scenę z takimi zespołami jak Unleashed, Rotting Christ, Mgła, Ensiferum, Taake, Moonsorrow, Venom, Negura Bunget, Skalmold, Turisas, Saor, Kampfar oraz wielu innych.

Punktem wyjściowym muzyki łódzkiego Death Denied jest southern rock/metal z domieszką innych
gatunków, takich jak stoner, heavy, thrash czy grunge. Obecnie zespół promuje wydany w
kwietniu 2022 roku, trzeci album "Through Water, Through Flames"

Olsztyński Księżyc to zespół nieobliczalny i agresywny, sięgający po inspiracje z wszelkich stron muzyki ekstremalnej, od black metalu, przez death metal i hardcore, aż po screamo i metalcore.

Zaproszenia



16 września (sobota) - Pub LAS, 20:00

NOISE RIVER, VITUS DANZA, PRBDA

Noise River z Wrocławia gra muzykę z pogranicza rock`n`rolla, stoner rocka, doomu i psychodelii. Ich brzmienie to zarówno duża dawka brudnego przesteru, bujających riffów, jak i kojących melodii i spokojnych, transowych rytmów. Na scenie zostawiają serce i zdrowie, dbając o to by swoją energią zarazić słuchaczy.
Na koncercie przede wszystkim promują płytę "Songs of Joy & Black Magic", której premiera zaplanowana jest na wrzesień 2023. Rok wcześniej wydali debiutancką „Noise River EP” oraz kilka singli.

Vitus Danza pochodzi z Warszawy. Łączą psychedelic rock, heavy psych i prog stoner. To muzyczna podróż do świata, w którym wyobraźnia wiruje w chaotycznym tańcu z rzeczywistością. Będzie to pierwszy koncert zespołu po sierpniowej premierze płyty "Vitus Danza".

PRBDA z Pisza to zespół rock'n'rollowy z pogranicza absurdu. Prezentujemy ciężkie brzmienie otaczające surową wizję współczesnego świata.

KONCERT ODWOŁANY!



16 września (sobota) - Galeria Sowa, 18:00

POEMA FLAMENCO - GRECHUTA, TUWIM W RYTMIE FLAMENCO

Niezwykłe i poruszające połączenie polskiej i hiszpańskiej poezji oraz polskich tang z żywiołowym flamenco.

Magdalena Lechowska polska wokalistka o latynoskiej duszy. Urodziła się w Krakowie ale wychowała w Ameryce Południowej. Jest laureatką konkursu na interpretację piosenek Marka Grechuty w ramach Grechuta Festival 2011. Swoim charyzmatycznym i silnym głosem wiernie oddaje charakter śpiewu flamenco. To wokalistka o latynoskiej duszy, urodziła się w Krakowie ale dorastała w Kolumbii, gdzie od najmłodszych lat chłonęła rytmy, melodie i kulturę iberoamerykańską. Jej południowe pochodzenie sprawia, że jako jedyna Polska wokalistka potrafi oddać niepowtarzalny andaluzyjski temperament śpiewu flamenco.
Umiejętności w śpiewie flamenco uczyła się w Granadzie w Szkole "Carmen de las cuevas" a w Niemczech u wybitnej cygańskiej pieśniarki Carmen Fernandez.

Wraz z wybitnymi i doświadczonymi artystami flamenco z Polski : Kają Będkowską-Klar (taniec), Violą Bednarczyk (taniec) i Damianem Kowalińskim (gitara) tworzy formację Poema Flamenco. To unikatowe i porywające połączenie polskiej i hiszpańskiej poezji w rytmach flamenco oraz tradycyjnych stylów flamenco. Każdy z artystów pokazuje swą energię i osobowość sceniczną w wyjątkowy i niepowtarzalny sposób: poprzez charyzmatyczny śpiew, taniec pełen namiętności czy wykwintną grę. Poema Flamenco to jedyna w swoim rodzaju propozycja dla polskich słuchaczy, pokazująca naszą rodzimą twórczość w całkiem nowej odsłonie.

Zaproszenie do wygrania w poniedziałek w UWM FM Po Południu.

17 września (niedziela) - Scena Zgrzyt, 20:00

LIPALI, ABODUS

Zespół Lipali powstał w 2000 roku na bazie solowego projektu Tomka „Lipy" Lipnickiego, rok po rozpadzie legendarnej grupy Illusion. W 2003 roku dołączyli do niego Adrian „Qlos" Kulik i Łukasz „Luk" Jeleniewski. Jako trio nagrali cztery studyjne albumy: „Pi", „Bloo", „Trio", „3850". Wybrzmiały na nich takie hity jak „Upadam", „Popioły" czy „Jeżozwierz".
Po ponad dekadzie do zespołu dołączył Roman Bereźnicki i w tak poszerzonym składzie panowie pracowali nad krążkiem „Fasady", który ukazał się pod koniec 2015 roku. Z końcem 2018 roku nastąpiła zmiana na basie – „Qlosa" zastąpił Łukasz „Gajowy" Gajowniczek.

Lipali 13 razy był nominowany do Fryderyka, dwukrotnie zdobywając statuetkę w kategorii wokalista roku. Pod koniec grudnia 2012 roku utwór „Najgroźniejsze zwierzę świata" stał się oficjalną piosenką 21. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Najnowszy album "Mechanika" To płyta o człowieku, o mechanizmach, które są w nim i ponad nim, które on stwarza, których jest przyczyną i podmiotem. Muzycznie twardsza, mocniejsza, gitarowa, riffowa, ale i ze szczyptą delikatności i transu.

Zespół Abodus powstał w 2007 roku. Od tego czasu regularnie koncertuje. W 2011 roku wydał Ep'ke "Szerwony Abodus" z materiałem jazz-rockowym. Kolejne dwie płyty to ukierunkowanie się na rock. Wydany w 2017 album "Labirynt" oraz płyta "Korzenie" z 2021 roku uzyskały wysokie notowanie w m. in. pismach muzycznych Teraz Rock oraz Magazyn Gitarzysta. Warto dodać, że gościnnie na płytach pojawili się Wojciech Waglewski, Olaf Deriglassof, Paweł Małaszyński czy Tomasz Lipnicki.

Zaproszenia do wygrania w poniedziałek w Uwierz w Muzykę oraz od wtorku do czwartku w UWM FM Po Południu. 


18 września (poniedziałek) - Galeria Sowa, 19:00

GERRY JABLONSKI BAND

Grupę tworzą harmonijkarz Piotr Narojczyk, charyzmatyczny gitarzysta, wokalista i główny twórca repertuaru Gerry Jablonski, wszechstronny i utalentowany basista Grigor Leslie obracający się również w jazzowych kręgach (stąd ksywa "profesor"), a także młody, energiczny i świetnie śpiewający Lewis Fraser, który na stanowisku perkusisty zastąpił zmarłego w 2014 roku Dave'a Innesa.

Przez ten czas ekipa zaskarbiła sobie przychylność tysięcy fanów zarówno w Wielkiej Brytanii (gdzie stała się jednym z najważniejszych przedstawicieli sceny bluesowej), jak i w innych innych częściach Europy grając regularne trasy koncertowe w Polsce, Czechach, Austrii, Niemczech czy Francji.

Zaproszenie do wygrania w czwartkowej audycji U Progu Bluesa. 

Przyjaciele - stań się jednym z nich: