Aktualności
15.09.2023

Nowości muzyczne 18.09-.24.09.2023

ANIMAL COLLECTIVE - Gem & I [PIOSENKA TYGODNIA]

Trzeci singiel zapowiadający płytę"Isn't It Now?" Kwartet, który tworzą muzycy o pseudonimach Avey Tare, Panda Bear, Deakin i Geologist, nagrał nowy materiał z Russellem Elevado. Nagrodzony Grammy producent odpowiada za brzmienie płyt takich artystów jak D'Angelo, The Roots czy Kamasi Washington. Trwający 64 minuty album jest najdłuższym dotychczasowym dziełem amerykańskiego zespołu. Zauważyć jednak trzeba, że prawie jedna trzecia czasu trwania krążka przypada na odę zatytułowaną "Defeat". Dwunasta studyjna płyta Animal Collective ukaże się 29 września.

ARS LATRANS ORCHESTRA - Obsesja

Jest to już 3 singiel kolektywu, który współtworzą wokaliści z Karoliną Szałaśny, Miłoszem Szefnerem, Tonym Yoru i Martyną Baranowską na czele. - "Wizja artystyczna kolektywu cały czas się tworzy. Naszą działalność ma docelowo pokazywać i promować nowe twarze, artystów którzy dopiero wkraczają na nasz rynek" - wspomina Piotr Wykurz, lider muzyczny projektu. Najnowszy singiel to kolejna zapowiedź płyty oraz wyjątkowego koncertu-przedstawienia, którego hasłem przewodnim jest "Noir" (z francuskiego "czarny').

STACH BUKOWSKI - Pomorskie Vegas

Utwór o lekko gangsterskim i łobuzerskim zabarwieniu, który łączy w sobie ponadczasowe rockowe brzmienie oraz świeżość i nowoczesność. - „To co w Vegas, zostaje w Vegas” - nie inaczej w przypadku polskiego wybrzeża, które dostarcza nam wiele przeróżnych doznań. O części z nich czasem wolelibyśmy nie mówić" - komentuje Stach Bukowski, wokalista i perkusista grupy. „Pomorskie Vegas”, to kolejny singiel zapowiadający nowy materiał olsztyńskiej grupy. Nagrań dokonano we współpracy z Marcinem Borsem, jednym z czołowych polskich producentów muzycznych.


THE CASSINO - Pierwszy/Prześwit

Pochodzący z naszego regionu zespół wydaje nową płytę. Najnowszy singiel różni się od typowego, gitarowego brzmienia kapeli, ze względu na elektroniczne akcenty. Pierwszy raz współprodukcję materiału odpowiedzialny jest Hubert Wiśniewski, wokalista oraz autor muzyki i tekstów. - "Do tej pory oddawaliśmy nasze piosenki w ręce profesjonalistów, którzy wzbogacali je swoją produkcją. Oczywiście efekty zawsze były dla nas zadowalające, ale jednak miałem poczucie, że w ten sposób gdzieś znikają niektóre emocje, które chcieliśmy przekazać w utworach. Teraz, gdy podjąłem się współprodukcji wszystkich kawałków z EP-ki, czuję, że to jest to - mówi Wiśniewski. Za produkcję płyty odpowiada również Jeremiasz Hendzel. Dotychczas The Cassino wydali jedną płytę długogrającą i 3 EPki. Kolejna EP-ka “Prześwit” ukaże się już 13 października.

THE STUBS - Famous Fairy Tale [PŁYTA TYGODNIA]

Piąta długogrająca płyta warszawskiego zespołu powstałego w 2010 roku. Dwa lata temu grupa reaktywowała się i nie zwalnia tempa. Po wydaniu EP-ki "Make the Stubs Dead Again" Tomek Szkiela i koledzy zagrali mnóstwo koncertów i znaleźli czas na nagranie kolejnego albumu. Choć jak sami przyznają ich żywiołem są koncerty, a nie praca w studio. Ich wizję niskobudżetowego rock'n'rolla można było lepiej poznać w styczniu tego roku, gdy grupa wystąpiła w Olsztynie. W październiku zespół zjeździ Polskę wraz z zespołami Gruzja oraz Mchy i Porosty. Wcześniej, bo już we wtorek 19 września, Stubsi wystąpią przed warszawskim koncertem szwedzkiej grupy The Hives.

Lista utworów:

1. You Are a Ghost
2. Bye, Space Billionaires
3. The Famous Fairy Tale
4. It's Always Our Fault
5. Morphine Shot, Benzo Pills
6. Kill and Eat Me
7. Broken Glass, Broken Trust
8. Die in My Arms
9. Koniec Teraz

 

 

Przyjaciele - stań się jednym z nich: