Aktualności
02.11.2023

Koncertowy listopad w pełni

Scena Zgrzyt zaprasza na występy Hańby i supegrupy Orgasmatron, czyli tribute bandu Motörhead. W auli zaśpiewa Skubas. W Carpenterze dekadę działalności podsumuje Lonely Tree Sound. Na swoje wydarzenia zaprasza pub LAS i Galeria Sowa. Mamy też dla Was zaproszenia na koncert Spiętego w auli CEiIK-u

8 listopada (środa) - pub LAS, 20:00

MARCO LUPONERO & THE LOUND ONES (FIN), ELD (FIN)

Marco Luponero & The Loud Ones dostarczają szybkiego i ostrego hard rock'n'punka z naciskiem na mocne melodie i klasyczne riffy. W ciągu ostatnich kilku lat trio koncertowało w rodzinnej Finlandii oraz krajach bałtyckich. Zespół ma na koncie dwa pełne albumy.

Eld to zespół space-punkowy pochodzący z Vaasa w Finlandii. Celem zespołu jest mówienie prawdy całej ludzkości za pomocą podprogowych przekazów przekazywanych z prędkością dźwięku poprzez chwytliwy, rozmyty, mocny i pełen energii rock n’ roll!

Zaproszenia do wygrania we wtorek w Uwierz w Muzykę.

10 listopada (piątek) - Browar Warmia-Scena Zgrzyt, 19:00

ORGASMATRON, MESSY BRAIN

Supergrupa Orgasmatron hołduje twórczości Lemmyego Kilmistera i formacji Motörhead. Na chwilę obecną zespół tworzą muzycy Acid Drinkers (Titus), Flapjack (Maciej Jahnz), Turbo (Wojciech Hoffman) oraz Titus Tommy Gun (Michał Dolski).
Sami o sobie: "Zebraliśmy się w tak zacnym gronie, żeby pokłonić się gigantowi. Aby oddać hołd facetowi który z gatunku muzycznego, którym jest rock'n'roll, zrobił sobie sposób na życie. Zrobił to uczciwie szczerze i konsekwentnie. W normalnych warunkach ludzie potrafią uczcić swoich bohaterów minutą ciszy..., ale nie my i nie dzisiaj... i nie minutą ale kolejnymi godzinami Cholernego Łomotu"

Messy Brain to rockowa piątka z Olsztyna. Tupanie nóżką wchodzi z automatu. Żywioł na scenie i ostry rock to jest to co uwielbiamy. Od 2018 roku pohałasowaliśmy w przeróżnych klubach grając samodzielne koncerty lub dzieląc scenę m.in. z zespołami Farben Lehre, Black Roses, Carnage, Hiroshima, Taroth, Reggaeside, Dravar, Rock'n'Roni, Bohurt, Silica. W międzyczasie udało nam się zdobyć: - I miejsce na przeglądzie rockowym Rock Battle of Barcja w Bartoszycach w 2021 roku, - I miejsce w ogólnopolskim konkursie sieci sklepów RIFF „Chce się Grać" w 2021 roku - II miejsce na rockowym przeglądzie Pro-Rock w Olsztynku w 2019 roku.

Zaproszenia do wygrania w poniedziałek w UWM FM Po Południu, środę w Radio Rano i czwartkowym Zakładzie Patologii Dźwięku.

10 listopada (piątek) - Aula, 20:00

SKUBAS

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na koncert artysty, który stworzył jedną z piękniejszych polskich piosenek miłosnych o braku miłości. Skubas jesienią wraca z nowym albumem i trasą koncertową. W swojej twórczości podróżuje w głąb ludzkich doświadczeń. Jego teksty są pełne emocji. Bez zbędnych upiększeń dotyka tematów, w których każdy słuchacz może odnaleźć cząstkę siebie. Wszystko to w akompaniamencie czasem czułych i delikatnych, czasem mrocznych, brudnych, niemal grunge’owych kompozycji. Kiedyś znany głównie na scenie klubowej, szerszej publiczności dał się poznać dzięki wydanemu w 2012 roku autorskiemu albumowi „Wilczełyko”. Ma na swoim koncie łącznie 3 albumy studyjne. W 2023 ukaże się czwarty, który zapowiadają single m.in.: „Co i tak nadejdzie” w duecie z Dawidem Tyszkowskim oraz „Rdza” zaśpiewana z Krzysztofem Zalewskim. Od czasu debiutu Skubas zagrał wiele tras koncertowych i wystąpił na najważniejszych polskich festiwalach (m.in. Open!er, Orange Warsaw Festival, Jarocin, Przystanek Woodstock). Brał również udział w takich projektach jak Męskie Granie Orkiestra,
Obywatel GC v.2.0 czy Europejski Stadion Kultury. Jesienią 2023 ukaże się najnowszy album Skubasa zawierający świetnie przyjęte single “Co i tak nadejdzie” w duecie z Dawidem Tyszkowskim oraz “Rdza” nagrana wspólnie z Krzysztofem Zalewskim.

Zaproszenia do wygrania w poniedziałek w Uwierz w Muzykę, we wtorek i czwartek w UWM FM Po Południu. 

11 listopada (sobota) - Browar Warmia-Scena Zgrzyt, 20:00

HAŃBA

Zbuntowana Orkiestra Podwórkowa 'Hańba!' powstała jako fikcyjna muzyczna opowieść, której bohaterowie piętnowali zło otaczającego ich świata lat 30. i 40.: nienawiść, nierówności społeczne, militaryzm, szowinizm, antysemityzm przy wsparciu poetów (zarówno dobrze – Tuwim, Broniewski, jak i mniej – Szymański, Szenwald, Ginczanka, Wittlin – znanych) oraz podwórkowego instrumentarium.
W 10. roku działalności zespołu nie sposób już jednak odróżnić, gdzie kończy się fikcja i historyczny anturaż, a gdzie rozpoczyna opowieść o smutnym obliczu lat. 20 XXI wieku.

W 2018 roku zespół został uhonorowany Paszportem Polityki „za muzyczno-literacko polityczną rekonstrukcję, która daje efekt zaskakujący: twórczo odświeża formułę folku i punka, a przy tym celnie opisuje dzisiejsze polskie konflikty i zagrożenia”. Hańba! jest również laureatem nagrody im. Grzegorza Ciechowskiego (2017) oraz nagrody im. Czesława Niemena (Nowa Tradycja 2014).

Hańba! gra w składzie:
Andrzej Zamenhof – bandżo, basbandżo, śpiew
Tadeusz Król - akordeon, klarnet, saksofon tenorowy
Antoni Skwarło – bęben, akordeon
Ignacy Woland - tuba, sakshorn, śpiew

Zaproszenia do wygrania we wtorek, środę i czwartek w Uwierz w Muzykę i piątkowym UWM FM Po Południu. 

11 listopada (sobota) - Carpenter Inn, 20:02

10. URODZINY LONELY TREE SOUND

Jesienią 2013 roku Gorzki Binx wraz z Paidahem zagrali pierwszy support przed żywą legendą polskiej sceny reggae, tj. Mesajah, w legendarnej miejscówce na mapie Olsztyna, czyli Andergrandzie. Od wtedy wszystko potoczyło się własnym i dynamicznym torem. Zrozumieliśmy czemu i po co chcemy to robić, zagraliśmy masę imprez, mniejszego i większego kalibru, niosąc przekaz i dźwięk w digitalowym stylu. Nie byłoby nas, gdy nie kultura hip-hop i muzyka rap, na których się wychowaliśmy i która towarzyszyła nam, szczególnie na początku drogi. Z tego względu podczas celebracji naszego jubileuszu, 10 urodzin, wspierać nas będą nasi ziomale ze sceny i wspólnej muzycznej drogi, z którymi kroczymy ramię w ramię do dziś.

LONELY TREE SOUND
Olsztyński soundsystem, kreujący własny styl z pogranicza reggae/digital dub. Za osobliwą energię i przekaz odpowiadają nawijacze Gorzki aka Binx i Snak oraz producenci Paidah oraz Sender. Posiadają na swoim koncie wydawnictwa "Natura Rerum", "Digital Szaman" i „Ludzie We Mgle”. Przekaz i światło świadomości w stylu digitalowgo dubu z nutą rapu…

MPK ULTRA
Mistyczne Przekazy Kosmiczne to formacja muzyczna, w której skład wchodzą MTI, Pinczer i Kszyh. Reprezentują takie gatunki muzyczne jak hardcore happy hippi hop oraz warmia’n bass.
Elo! W-Armia, BŁG, BCH!

KAROL’EK
Czołowa postać warmińskiego rapu. Wielokrotny zwycięzca i prowadzący bitew freestylowych. Promotor rapu i znany w ogólnopolskim środowisku zawodniko nieprzeciętnych tekstach i charyzmie. Współpracujący z DJem Faudą i Akustika Studio. Posiada na koncie niezliczoną ilość zagranych imprez! Wielkie BENG!

MOONJE
Młody pasjonat muzyki elektronicznej nie stroniący od rasowych stepperów, a także sięgający po rootsowe brzmienia reggae. Zajmuje się również produkcją własnych digitalowych dźwięków wprowadzających w mistyczny trans. Wychowany na Ostróda Reggae Festivalu, gdzie wielokrotnie od najmłodszych lat tworzył własną scenę. i kreujący własne digitalowe dźwięki.

Zaproszenia do wygrania w czwartek w Uwierz w Muzykę. 

12 listopada (niedziela) - Galeria Sowa, 18:00

PRZEMYSŁAW GRUDZIŃSKI - PIOSENKI JACKA KACZMARSKIEGO

"Człowiek znika, pieśń nie ginie"

Zapraszamy na wieczór z piosenkami Jacka Kaczmarskiego - najwybitniejszego polskiego autora piosenki literackiej, zmarłego w 2004 roku. Będzie to wybór przekrojowy: od młodzieńczych pieśni po wiersze dojrzałego artysty; utwory z wielką historią w tle oraz intymne liryki; ballady o humorystycznym zabarwieniu, jak i literackie ekfrazy. Usłyszymy utwory powszechnie znane i te rzadziej wykonywane, ukazujące refleksyjny charakter poezji Kaczmarskiego. Ich wspólnym mianownikiem jest jednostka ludzka i jej ponadczasowe próby mierzenia się z Losem.
Wykona je Przemysław Grudziński - gitarzysta, wokalista i pasjonat twórczości Jacka Kaczmarskiego. Wielokrotnie nagradzany i wyróżniany na konkursach i przeglądach piosenki poetyckiej, m.in. laureat II miejsca w ogólnopolskim konkursie twórczości Jacka Kaczmarskiego "Źródło wciąż bije" 2023 w Bydgoszczy.

Interpretacje Przemysława Grudzińskiego to spójne i przemyślane koncepcje; wolne od biernego naśladownictwa przy jednoczesnym zachowaniu pierwotnego charakteru wykonywanych kompozycji. Jego występy to osobista opowieść o fascynacji twórczością Poety; wykonania pełne pasji, wzbogacone interesującymi zapowiedziami utworów.

Zaproszenie do wygrania w środę w Strefie Niepotrzebnych Słów i Dźwięków. 

18 listopada (sobota) - aula, 20:00

CEiIK KONCERTOWO: SPIĘTY

Koncert odbędzie się w ramach trasy koncertowej promującej trzeci solowy album Huberta ”Spiętego” Dobaczewskiego, gitarzysty, wokalisty i autora tekstów znanego z wieloletnich występów z zespołem Lao Che. Po płytach "Antyszanty" i "Black Mental" Spięty po raz kolejny wyznaczył sobie nowy muzyczny i tekstowy kierunek, który może zaskoczyć swoją intymnością niejednego słuchacza. Artysta koncertuje z zespołem w skład którego wchodzą uznani muzycy sceny niezależnej.

Spięty - wokal, gitara
Bartek Kapsa - perkusja, sampler
Mikołaj Zieliński - bas, klawisze
Patryk Kraśniewski - klawisze

Zaproszenia czekają we wtorek i czwartek w Radio Rano, środę UWM FM Po Południu i podczas piątkowej Uwuemki-listy przebojów. 

Przyjaciele - stań się jednym z nich: