Aktualności
11.02.2024

Koncertowa kumulacja na olsztyńskich scenach

W tym tygodniu zapraszamy na szereg ekscytujących wydarzeń muzycznych. Już w środę, walentynkowo świntuszyć będzie Marcin Rumiński. W piątek w pubie LAS zagrają: Zespół Sztylety, Lochy i Smoki oraz WHOISWHO. W Carpenterze premierę płyty zaplanowała grupa How We Met. Na Scenie Zgrzyt wystąpi Stach Bukowski. W sobotę w sali kameralnej MOK Punk Rock Fest 2 z Alians, KMKZ i Fajrantem. Z kolei Vavamuffin pojawi się na Scenie Zgrzyt.

 


14 lutego (środa) - sala kameralna pod amfiteatrem MOK, 19:00

RUMIŃSKI ŚWINTUSZY

Podaruj sobie odrobinę relaksu w towarzystwie bajarza, który przenosi słuchacza w erotyczny świat sprzed dwustu lat. "Rumiński świntuszy" to obsceniczna polemika ze świńskim humorem Aleksandra Fredry w wykonaniu Marcina Rumińskiego. Tego wieczoru kontrola odpuszcza, a jej miejsce należy do odkrywania kipiącej seksualności każdego z nas. Godzinny performance to połączenie stand-upu, czytania poezji i krótkich form muzycznych, okraszone bukietem przekleństw. Wydarzenia tylko dla osób pełnoletnich!

Podwójna wejściówka do wygrania w poniedziałek w UWM FM Po Południu. 

16 lutego (piątek) - Pub LAS, 20:00

ZESPÓŁ SZTYLETY, LOCHY I SMOKI, WHOISWHO

Zespół Sztylety - punk / noise / alternatywa
Lochy i Smoki - emo / punk / rock
Whoiswho - disco / rock / postpunk

Wejściówki do wygrania we wtorek i czwartek w Uwierz w Muzykę. 

16 lutego (piątek) - Scena Zgrzyt, 20:00

STACH BUKOWSKI, USMI

Olsztyński zespół zaprezentuje materiał z nowego albumu, który ukazał się w październiku.Longplay „Kino sercowo – rozrywkowe” zapowiedziały cztery doskonale przyjęte single: lekko bluesowy „Gdy samotnie pędzę", melodyjny „Tusz kolorowy”, łobuzerskie „Pomorskie Vegas” i ballada „O niej”. Jest to charakterystyczna dla zespołu mieszanka rockowego, ponadczasowego retro brzmienia oraz alternatywy z niemal popowym, momentami tanecznym vibe’m. Za produkcję albumu odpowiedzialny jest Marcin Bors, ceniony polski producent.
Grupę Stach Bukowski tworzy Stach, który idealnie łączy rolę wokalisty i perkusisty, Agnieszka - znakomita basistka oraz Robert - wirtuoz gitary. Na scenie są niesamowicie energetyczni, a ich koncerty nasycone są dobrą energią, która przenika do publiczności. Na koncie mają już bardzo dobrze przyjęty debiutancki album pt. „Czerwony SUV” oraz EPkę “Chwila”.

Usmi to alter_ego poety.usmi, grającego muzykę.usmi, zwaną narcobeatem. Pierwszy koncert.usmi miał miejsce w grudniu 2022 roku. Zespół praktykuje minimalizm.usmi - gra krótkie_piosenki.usmi, by jak najszybciej przekazać słuchaczom to, co najważniejsze w ich twórczości.usmi, czyli swoje spojrzenie na problemy z którymi borykają się dziś młodzi ludzie, takie jak życie w cieniu wojny, pandemii i katastrofy ekologicznej. Piosenki.usmi mimo rockowych korzeni, ubierają się jak przystało na dzisiejszych nastolatków - w warstwę elektronicznych_dźwięków.usmi, alternatywnych_melorecytacji.usmi, a nawet rapu.usmi.
Debiutancki_album.usmi pt. "generacja_z" ukaże się pod koniec 2024 roku

Wejściówki do wygrania w poniedziałek, wtorek i środę w Uwierz w Muzykę i w czwartek w UWM FM Po Południu.

16 lutego (piątek) - Carpenter Inn, 20:00

HOW WE MET, BLIND BOX

HWM to olsztyński zespół grający kalifornijskiego punk rocka, który swoją działalność rozpoczął w 2022 roku.Skład zespołu to przede wszystkim czwórka przyajciół: Oscar, Mati, Hubi i Miki, których połączyła pasja do muzyki. Podcza koncertu swoją oficjalną premiere będzie miała debiutancka płyta zespołu "GoodA$$ Memories"

Blind Box to zespół, który potrafi porwać publiczność swoją charakterystyczną muzyką i charyzmą sceniczną. Ich muzyka to połączenie wielu gatunków muzycznych, co sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Od pop-punkowych brzmień prosto z californijskich plaż, przez grunge'owe dźwięki pubów lat 90-tych, po współczesne metalowe energie stadionowe.

Wejściówki do wygrania w środę w Uwierz w Muzykę. 

17 lutego (sobota) - sala kameralna pod amfiteatrem MOK, 19:00

PUNK ROCK FEST 2: ALIANS, KMKZ, FAJRANT

Na scenie pod Amfiteatrem zagrają dla Was:

Fajrant - olsztyńska kapela punk-rockowa założona w 2000 r., posiadająca na swoim koncie dwie płyty. Zespół planuje wydać trzecią płytę pod koniec 2024 r. Fajrant dzielił scenę m.in. z takimi kapelami, jak: The Vibrators, Dezerter, Farben Lehre, Lipali, Oddział Zamknięty, Proletariat, Dr Misio, Cela nr 3, Moskwa, Skampararas, Bunkier, The Bill i wiele innych. Zespół Fajrant jest współorganizatorem wydarzenia.

KMKZ – zespół z Mazur założony w 2012 r., wykonujący muzykę hardcore/punk. W jego skład wchodzą muzycy takich kapel, jak: The Cuffs, Agonya, Moaft, Orphanage Named Death i Feto In Fetus. Załoga ma na swoim koncie trzy płyty.

Alians – kultowa formacja z Piły założona w 1990 r., grająca mieszankę punka, reggae, ska, folku. Jedna z najważniejszych kapel alternatywnych w naszym kraju, posiadająca na swoim koncie dziewięć płyt.

Wejściówki do wygrania w czwartek w Uwierz w Muzykę i piątek w UWM FM Po Południu. 

17 lutego (sobota) - Scena Zgrzyt, 20:00

VAVAMUFFIN + LONELY TREE SOUND

Vavamuffin powraca na klubowy szlak. Po bardzo długiej przerwie, kiedy zespół można było spotkać głównie na festiwalach, nadszedł wyczekiwany moment powrotu do korzeni, czyli na klubowe sceny. kiedy na zewnątrz szaro i ponuro, Vavamuffin będzie przemierzać polskie i europejskie drogi, dbając o to, żeby odrobina tej radości dotarła do Was wszystkich. Co do setlisty – będzie kilka niespodzianek.

Support:
Lonely Tree Sound, czyli olsztyński soundsystem, kreujący własny styl z pogranicza reggae/digital dub. Za osobliwą energię i przekaz odpowiadają nawijacze Gorzki aka Binx i Snak oraz producenci Paidah oraz Sender. Posiadają na swoim koncie wydawnictwa "Natura Rerum", "Digital Szaman" i „Ludzie We Mgle”. Przekaz i światło świadomości w stylu digitalowgo dubu z nutą rapu…

Wejściówki do wygrania w poniedziałek w Uwierz w Muzykę, wtorek i środę w UWM FM Po Południu i piątek w Uwuemce-liście przebojów. 

 

17 lutego (sobota) - Pub LAS, 21:00

V URODZINY LASU

Zapraszamy do wspólnego świętowania pięciolecia działalności LASu. Z tej okazji każdy uczestnik otrzyma pamiątkową kartę LASu. Oprawę muzyczną zapewnią:
 
BOTANICAL HOLOHAUS
BODACIOUS
 
 

Przyjaciele - stań się jednym z nich: