Aktualności
29.03.2024

Nowości muzyczne 01.04-07.04.2024

BRADLEY SIMPSON - Cry At The Moon [PIOSENKA TYGODNIA]

Frontman pop rockowej grupy The Vamps wydaje solową płytę. Z brytyjskim kwartetem nagrał cztery płyty. Solowa kariera to ogromna ewolucja muzyczna dla 28-latka. Wsparcia udzielili mu doświadczeni fachowcy Andrew Wells (producent pokrytych platyną płyt, znany ze współpracy m.in. z X Ambassadors, Phoebe Bridgers,Fall Out Boy czy Ellie Goulding), Anthonym Rossomando (związany z Dirty Pretty Things, The Libertines) i dwukrotnie nominowanym do nagrody Grammy Jordanem Asherem Cruzem, lepiej znanym jako Boots (współautor piosenek Beyoncé).

- „Praca nad „Cry At The Moon” rozpoczęła się w Los Angeles - tłumaczy Bradley Simpson. Wiedziałem, że chcę czerpać z wpływów, na których dorastałem, i pierwsze dwie godziny sesji spędziliśmy słuchając zespołów, które kochaliśmy, m.in. Queens of the Stone Age i Raconteurs. Tytuł płyty ani data premiery nie są jeszcze znane.

J.BERNARDT - Mayday Call

J. Bernardt to pseudonim Jinte Depreza, jednego z liderów cenionej belgijskiej grupy Balthazar. Muzyk przygotowuje się do wydania swojego drugiego solowego albumu „Contigo". Pisanie materiału na płytę okazało się terapią pomocną w radzeniu obie z następstwami długotrwałego rozpadu związku. Autor zagłębia się w emocjonalny rollercoaster złamanego serca, badając etapy od szoku do akceptacji. „Contigo” czerpie z różnorodnych wpływów, w tym popu, soulu, funku i ścieżek dźwiękowych ze spaghetti westernu, odzwierciedlając miłość Depreza do artystów takich jak Serge Gainsbourg czy Ennio Morricone.Płyta ukaże się 17 maja.

KID KAPICHI - Can EU Hear Me?

Kolejny singiel z wydanej w połowie minionego miesiąca płyty "There Goes The Neighbourhood". Rockowy zespół nie boi się poruszać ważnych i niewygodnych tematów. W najnowszym utworze bardzo krytycznie odnosi się do epoki po Brexicie. Opisuje kiepiskie nastroje panujące w części brytyjskiej społeczności w związku z oddaleniem się od Europy. "Pakuję walizki i wyjeżdżam dziś wieczorem / Bo nie chcę żyć samotnie na tej wyspie" - śpiewa Kid Kapichi, dodając w refrenie wiele słów w różnych europejskich językach. Na szczęście po wydaniu płyty kapela wyjechała w trasę koncertową, która objęła szereg państw poza rodzinną Anglią. Już 26 kwietnia Kid Kapichi zagra w Warszawie.

SINKANE - Come Together

Urodzony w Londynie syn sudańskiego dyplomaty wydaje swój ósmy album. Multiinstrumentalista i producent Ahmed Gallab ponownie zabiera nas w swoje ulubione rejony będące mieszanką funku, popu, afro czy disco. Płyta to muzyczny hołd dla lat 70. i zotej ery Steviego Wondera i Sly'a Stone'a. Płyta "We belong" ukaże się w najbliższy piątek.


ELBOW - Audio Vertigo [PŁYTA TYGODNIA]

Kariera rockowej grupy z obrzeży Manchesteru trwa już nimal 30 lat. Najnowsza płyta jest dziesiątym albumem w dorobku frontmana Guya Garveya i jego kolegów. Materiał z krążka uzyskał uznanie krytyków, a kilku określiło go „najlepszym albumem zespołu od lat”. Podkreślono odejście od rockowych korzeni i oparcie kompozycji na orkiestracjach, a także na rytmach inspirowanych Afryką. Teksty Garveya są wypełnione czarnym humorem i odniesieniami do własnej młodości. Płyta ukazała się 22 marca.

Lista piosenek:

1. Things I’ve Been Telling Myself for Years
2. Lovers’ Leap
3. (Where Is It?)
4. Balu
5. Very Heaven
6. Her to the Earth
7.. The Picture
8. Poker Face
9. Knife Fight
10. Embers of Day
11. Good Blood Mexico City
12. From the River

Przyjaciele - stań się jednym z nich: