Aktualności
31.03.2024

Mocne otwarcie kwietnia w olsztyńskich klubach

Scena Zgrzyt będzie miejscem premiery debiutanckiej płyty olsztyńskiego zespołu Kaymak. W niedzielę zagra tam grupa Me And That Man z gościnnym udziałem Johna Portera i niemieckiej formacji Frank The Baptist. W Galerii Sowa wystąpią: Wodny Patrol, Los Payos oraz Maciej Lipina. A w Carpenterze odbędzie się piąta odsłona imprezy Big Reggae Shot! Olsztyńska Scena Jazzowa Mirka Mastalerza oraz SaturninArt zapraszają na wernisaż malarski "Twarze Jazzu" oraz koncert "Depressed Lady" Mary Rumi.

 

4 kwietnia (czwartek) - Galeria Sowa, 19:00

WODNY PATROL

Przygotowania do sezonu idą pełną parą. Ostatnie poprawki na jachtach, szkolenia, plany rejsów i to co najważniejsze ... co będziemy w czasie wypraw śpiewać - w tym pomożemy, jak nikt inny. Wiosenny koncert szantowy w Galerii Sowa. W czwartek wystąpi Wodny Patrol!

Wejściówka do wygrania we wtorek w audycji Uwierz w Muzykę.

5 kwietnia (piątek) - Galeria Sowa, 19:00

LOS PAYOS

Emocjonujący wieczór z muzyką i tańcem flamenco. Oryginalna, pełna pasji muzyka i ekspresyjny taniec żadnego widza nie pozostawiają obojętnym. Zespół Los Payos gwarantuje, iż będzie to flamenco najlepszej próby: starannie dobrany, zróżnicowany repertuar, znakomite wykonanie i przede wszystkim niepowtarzalna atmosfera. Grupa

Los Payos wystąpi w składzie:
Marta Robles – taniec
Arturo El Polaco – gitara
Rubin de la Ana – śpiew
oraz gościnnie olsztyńska tancerka i animatorka sceny flamenco – Magdalena Faszcza.

Będzie to uczta dla miłośników niebanalnej muzyki i oryginalnego tańca, w których elegancja i wirtuozeria łączą się z szaleństwem i spontanicznością. W programie pojawią się utwory tradycyjnego śpiewu głębokiego - cante jondo oraz lżejsze utwory rytmiczne finezyjnie zaaranżowane gitarę, głos i buty. Osią spektaklu będą widowiskowe tańce w wykonaniu charyzmatycznej Marty Robles, w których tancerka ukazuje całe spektrum uczuć i różne, czasem zupełnie nieoczywiste, odcienie kobiecości.

Grupa LOS PAYOS zyskała uznanie międzynarodowe, a jej liderzy Marta Robles i Arturo El Polaco mają na swoim koncie występy na ważnych festiwalach sztuki flamenco w całej Europie. Głęboka miłość do flamenco, pasja i wytrwałość oraz osobisty talent członków zespołu sprawia, że ich muzyka i taniec prezentują nie tylko wysoki poziom artystyczny, ale też niezwykłą energię i głęboki metafizyczny przekaz.

Wejściówka do wygrania w czwartek w audycji Uwierz w Muzykę.

6 kwietnia (sobota) - Stajnia Dragonów, 18:00

MARY RUMI

Olsztyńska Scena Jazzowa Mirka Mastalerza oraz SaturninArt zapraszają na wernisaż malarski "Twarze Jazzu" oraz koncert Depressed Lady Mary Rumi, który odbędzie się 6 kwietnia w Stajni Dragonów (ul. Gietkowska 10, box D, Olsztyn) od 18:00.

Mary Rumi to wokalistka, multiinstrumentalistka, kompozytorka, aranżerka, autorka kompozycji oraz opracowań muzycznych dla spektakli teatralnych i słuchowisk radiowych. Znana z zespołów MaryGoRound, SHANNON, HOBOUD, Sploty. Współpracowała m. in. z Grzegorzem Turnauem przy nagraniu płyty Bedford School czy Imranem Azizem Mianem oraz Kamilem Rogińskim przy projekcie dla Ambasady RP w Islamabadzie, czego efektem jest album Hamara Muzyka. W 2022 roku powróciła do swoich jazzowych korzeni, wydając debiutancki album jazzowy Depressed Lady. W 2023 roku została nominowana do nagrody Fryderyk w kategorii Fonograficzny Debiut Roku. Zdobywczyni licznych nagród w dziedzinie kultury, orderu Zasłużona dla Warmii i Mazur oraz laureatka 24. edycji Kobiety Sukcesu Warmii i Mazur.Po raz pierwszy w Olsztynie, Mary Rumi nie tylko wystąpi na scenie z muzycznym projektem jazzowym, ale również zaprezentuje swoje prace malarskie, z cyklu zatytułowanego "Twarze Jazzu". To graficzny hołd dla kobiecej sceny muzyki jazzowej na świecie, wśród prac nie zabraknie jednak męskiego pierwiastka.Herstoria jest wymiarem symbolicznym tego wydarzenia. Za każdym razem, kiedy maluję portret, myślę o tych cudownych kobietach nie tylko w wymiarze artystycznym. Myślę o nich jak o osobach, które przeszły często ciężką i krętą drogę, żeby być na scenie. Myślę o tym, co składało się na ich życie – ich charaktery, mężczyźni, ówczesna polityka. – tłumaczy Mary Rumi. Kuratorką wystawy jest Ewa Czułowska.

"Depressed Lady" to pierwszy, wspólny projekt rodzeństwa Namysłowskich – Mary Rumi i Jacka Namysłowskiego. Cały repertuar, pochodzący z albumu Depressed Lady został zaaranżowany przez brata Mary. Wśród piosenek znajdziemy utwory Zbigniewa Namysłowskiego, z tekstami różnych autorów,w tym: Wojciecha Młynarskiego (Kocham się w poecie), Agnieszki Osieckiej (Wyszłam z domu, nie wróciłam), Jana Wołka (Zmęczona miłość) i Ryszarda Grońskiego (Sprzedaj mnie wiatrowi), jak również autorskie kompozycje Mary Rumi i Jacka Namysłowskiego. 

Wejściówki do wygrania: w środę w audycji Uwierz w Muzykę i w piątek w UWUEMCE.

 

6 kwietnia (sobota) - Carpenter Inn Irish Pub, 21:00

BIG REGGAE SHOT 5

Piąte spotkanie z winylowymi dźwiękami ponownie w pubie Carpenter! Będziemy bawić się przy Early Reggae, Ska i Rocksteady.  W muzyczną podróż zabiorą Was tym razem:
- Bouquet (selektor z Ostródy, zawodnik ekipy Roots Trippin Sound System)
- Fifti (kolekcjoner winylowych krążków z Olsztyna, serwujący stare jamajskie brzmienia).

Wejściówki do wygrania: w środę w audycji Uwierz w Muzykę

6 kwietnia (sobota) - Scena Zgrzyt, 20:00

KAYMAK

Olsztyńska grupa Kaymak zaprasza na koncert promujący debiutancką płytę "Złe decyzje". Zespół został założony w 2021 roku przez sześcioro muzyków, grających alternatywną, soft i poprockową muzykę. Ich pełne dźwięków kompozycje są emocjonalne, chwytliwe i energetyczne. Część utworów ma też melancholijny i nostalgiczny charakter. Wszystkie opowiadają prawdziwe, poruszające historie wokalistki.

Zespół KAYMAK tworzą: Aleksandra Sawczuk (wokalistka i autorka tekstów), Krzysztof Sydor (gitarzysta i pianista), Jakub Oczkowski (basista), Natalia Ciukszo-Wodzicka (wiolonczelistka i pianistka), Łukasz Pepol (gitarzysta) oraz Aleksander Tippe (perkusista).

Podwójne zaproszenia do wygrania we wtorek i środę w audycji UWM FM Po Południu.

7 kwietnia (niedziela) - Scena Zgrzyt, 19:00

ME AND THAT MAN + FRANK THE BAPTIST

Nergal znany jest z szerokich horyzontów muzycznych. Lider legendarnego zespołu Behemoth nigdy nie krył swojej sympatii do lżejszej, klimatycznej muzyki, chociażby spod znaku country, folku, bluesa. Na samej fascynacji się nie skończyło. Dowodem jest twórczość grupy Me And That Man.

Formacja narodziła się w 2016 roku i przez dłuższy czas prym w niej wiedli Nergal i John Porter. Debiutancka płyta MATM miała premierę w 2017 roku, na której to płycie muzycy świetnie zmieszali wpływy wspomnianych gatunków, tworząc całość nawiązującą do Nicka Cave'a, Toma Waitsa, Johnny'ego Casha, czy Davida Allana Coe i silnie naznaczona bliskim liderowi kapeli diabelskim pierwiastkiem. Współpraca Nergala i Portera jednak zakończyła się w 2018 roku. Na dwóch kolejnych wydawnictwach Me And That Man ("New Man, New Songs, Same Shit, Vol. 1" i "New Man, New Songs, Same Shit, Vol. 2") Nergal oddał wokale swoim licznym znanym zagranicznym znajomym, by wymienić, chociażby Coreya Taylora ze Slipknot, Abbatha, Tobiasa Forge z Ghost, Myrkur, Devina Townsenda, Matta Heafy. Łukasz Kumański pozostał w grupie, której międzynarodowy status utrzymują włoski basista Matteo Massoli (eks-Blindead) i Sasha Boole (gitara, wokal).

Po serii świetnie przyjętych koncertów na największych festiwalach metalowych Europy, oraz świetnie przyjętej Polskiej trasie , Me And That Man pod dowództwem Adama Nergala Darskiego wraca do Polski na kilka koncertów, które zagra również z Johnem Porterem. Jeden z nich odbędzie się 7 kwietnia na olsztyńskiej Scenie Zgrzyt. Jako support wystąpi też niemiecka formacja Frank The Baptist!

Wejściówki do wygrania we wtorek i środę w audycji Uwierz w Muzykę oraz w czwartek i piątek w UWM FM Po Południu.

 

7 kwietnia (niedziela) - Galeria Sowa, 19:30

MACIEJ LIPINA

Maciej Lipina SOLO Trasa 2024 - muzyka autorska i blues-rockowe hity akustycznie! Artysta to lider zespołu Ścigani oraz odtwórca głównej roli, Ryśka Riedla w spektaklu Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego pt. “Skazany na Bluesa”. Muzyk ze Śląska, którego kompozycje balansują na granicy światów ŚLĄSKIEGO BLUES ROCKA I AMERYKAŃSKICH SUROWYCH BRZMIEŃ.

Autorskie kompozycje, aranżacje i bardzo osobiste teksty towarzyszą artyście od początku działalności scenicznej. Podczas koncertów artysta prezentuje także hity takich gwiazd jak Allman Brothers, Eric Clapton, Dżem, Bob Dylan i inni. W swoim dorobku artystycznym posiada wiele muzycznych projektów, współpracował ze Sławomirem Wierzcholskim (płyta Ścigani “Bez Hamulców) , Natalią Grosiak (płyta ”Anawa 2.0") Piotrem Gutkowskim (płyta “Anawa 2.0”) czy Grzegorzem Kapołką (płyta “5th Avenue Blues - Grzegorz Kapołka Trio”.)

Wejściówka do wygrania w czwartek w audycji Uwierz w Muzykę.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: