Aktualności
14.04.2024

Karaś/Rogucki i KAMP! żegnają się z olsztyńską publicznością!

Wydarzeniem najbliższego weekendu w Olsztynie będzie bezsprzecznie koncert grupy KAMP!, która po kilkunastu latach żegna się z publicznością. Zagra na Scenie Zgrzyt, która gościć będzie także zespoły: Karcer, Ivo Partizan i Psychopatia. W auli im. Anny Wasilewskiej wystąpią Karaś/Rogucki, w pubie LAS - czeski Orient a w Galerii Sowa - Antoni Muracki i Dom o Zielonych Progach. Polecamy także imprezę LEŚNE REGGAE  – promo EP-ki RootBoya. Słuchajcie radia i wygrywajcie bilety!

19 kwietnia (piątek) - Scena Zgrzyt, 19:00

KAMP!

To już naprawdę koniec! KAMP! wyruszył w ostatni etap pożegnalnej trasy ENDLESS PARTY. "Ciężko też pożegnać się ze sceną, grając takie koncerty, ale to już naprawdę finał. Przed nami jeszcze płyta zamykająca katalog, która wydłużyła całą trasę o tę wiosnę. Całość zakończymy na jednym z letnich festiwali, ale wcześniej jeszcze wiosenne koncerty, w naszym najbardziej imprezowym wcieleniu. Dziękujemy, że byliście z nami przez te wszystkie lata, dziękujemy, że jesteście z nami teraz!" - piszą Radosław Krzyżanowski, Michał Słodowy i Tomasz Szpaderski.

Zadebiutowali w 2009 roku EP THALES ONE. Pierwsze zagraniczne wydawnictwo pojawiło się w 2011 roku w portugalskim Discotexas. Singiel CAIRO stał się komercyjnym przełomem, który doprowadził do debiutanckiego albumu KAMP!, wydanego przez ich własny label Brennnessel. Dream-popowe melodie doskonale zgrane na płycie z house'owymi utworami zainteresowały spowodowały ogromne zainteresowanie zespołem.
W lecie 2014 KAMP! wypuścił EP w nowojorskim labelu Cascine, stając się jednym z niewielu polskich zespołów z tak umocnioną pozycją w zachodnim przemyśle muzycznym. Ten krok otworzył im możliwości stałego promowania swojego materiału zagranicą.

Rok 2015 przyniósł drugi album zespołu, taneczno-kontemplacyjną "Ornetę", po którym muzycy zagrali m.in. specjalną sesję dla Boiler Room. Kolejnym krokiem była sesja nagraniowa w Red Bull Studio w Brazylii, gdzie pod okiem Bartosza Dziedzica powstały dwa utwory wydane jako single w 2017 - "Deny" i "Turn My Back On You".
Trzeci album "DARE" ukazał się 17 września 2018 nakładem wydawnictwa Agora i spotykając się z entuzjastycznym przyjęciem prasy (m.in. Gazeta Wyborcza, Newsweek, Vouge Polska ) i ciesząc się ogromną popularnością w serwisach streamingowych.
2019 to powrót zespołu do swoich mocniejszych elektronicznych korzeni. Zespół zmienia swoją formułę koncertową, rezygnując z grania hitów i stawia na klubową narracje, entuzjastycznie przyjętą przez publiczność, czego zwieńczeniem staje się zarejestrowana na FEST pierwsza "żywa" płyta KAMP! - "Live”

Ostatni etap działalności to trasa Endless Party, której charakterystycznym elementem jest formuła 360 - czyli grania na małej scenie wśród publiczności. Płytowy zapis tej trasy będzie ostatnią pozycją w katalogu KAMP!

Wejściówki do wygrania od poniedziałku do czwartku w audycji Uwierz w Muzykę.

19 kwietnia (piątek) - LAS, 20:00

ORIENT

Muzyka czeskiej grupy Orient oscyluje pomiędzy psychodelicznym rockiem i post-punkiem z nutami bardziej przestrzennych odmian krautrocka, a nawet prog-rocka, co można usłyszeć na najnowszej płycie Redwood (2022), Zaczynali jako trio eksplorujące współczesne trendy elektroniczne. Z biegiem lat zespół zyskał bardziej typowy skład i obecnie tworzy go pięciu muzyków występujących na żywo, wykorzystujących zharmonizowany wokal, instrumenty dęte, perkusję, syntezatory i gitary.

Wejściówki do wygrania we wtorek i środę w audycji Uwierz w Muzykę.

20 kwietnia (sobota) - Scena Zgrzyt, 19:00

KARCER, IVO PARTIZAN, PSYCHOPATIA

Na Scenie Zgrzyt w najbliższą sobotę wystąpią dwie doskonale znane kapele polskiej sceny punk-rokowej. Karcer i Ivo Partizan grają od ponad 40 lat! Jako support zagra także formacja Psychopatia.

Podwójne zaproszenia do wygrania w poniedziałek i środę w audycji Uwierz w Muzykę.

20 kwietnia (sobota) - Galeria Sowa, 17:00

ANTONI MURACKI

Galeria Sowa zaprasza na recital autorski Antoniego Murackiego. To bard, pieśniarz, poeta, autor, kompozytor i wykonawca utworów poetyckich. Tłumacz i propagator twórczości Jaromira Nohavicy w Polsce. Artysta wszechstronny, zaangażowany w wiele projektów muzycznych, między innymi "Na Niebieskim Fortepianie", "Świat wg Nohavicy", "Tańce polskie’.

Na występ złożą się pieśni autorskie z różnych okresów twórczych artysty. Bogate w warstwie harmonicznej, posiadające urzekającą melodyjność, mądre w przekazie – o ludziach, emocjach, miłości i relacjach z drugim człowiekiem. W swojej twórczości Antoni Muracki często odwołuje się do piękna tego świata, tkwiącego w przyrodzie i w nas samych. Jest wnikliwym obserwatorem naszej codzienności, także tej geopolitycznej; choć ostatnio stroni od protest songów – często w pieśniach bezkompromisowo piętnuje złe zjawiska w rzeczywistości ostatnich lat. Koncerty artysty to spektakle satyryczno-liryczne, o dużym ładunku emocjonalnym, który niosą zarówno tekst, muzyka, jak i dojrzałe wykonanie.

Artysta swoje autorskie utwory będzie przeplatał najbardziej znanymi i lubianymi przez widzów, pieśniami Jaromira Nohavicy, Aleksandra Rozenbauma oraz Władimira Wysockiego – we własnych poetyckich tłumaczeniach.

Wejściówka do wygrania w środę w Strefie Niepotrzebnych Słów i Dźwięków.

20 kwietnia (sobota) - pub LAS, 21:00

LEŚNE REGGAE  – promo EPki RootBoya

- Lonely Tree Sound
- Uzurpata Selekta
- RootBoy

Wiosna zawitała na Warmię i Mazury, więc najwyższy czas przeprowadzić kolorową i rześką sesję reggae dubową w naszym mieście! A że Olsztyn z reggae słynie, to nie może być inaczej. Tym razem spotykamy się podczas wiosennej celebracji pośród ptasiego trelu i szumu drzew w PUBIE LAS na olsztyńskim Starym Mieście... Ugościmy Was w tawernie Lonely Tree Sound wraz z naszym Bratem Uzurpata Selekta! Leśne Klany z leśnych krain podczas słynnego dnia świętego ziela 420!

Podczas sesji spotka nas coś wyjątkowego, bowiem poznacie nowego lokalnego gracza ROOTBOYA, który przedstawi swoją debiutancką EPkę, będziecie zachwyceni! Zatem zbierajcie się całymi plemionami i do zobaczenia! Yaman RastafarI

LONELY TREE SOUND
Powrót do korzeni! Digitalowa dubowa opowieść z leśnych krain przez wszystkie możliwe treści, płyty i signle, klasyki i nowości! Freestyle i wieści z leśnych królestw. Filozofia życia!

UZURPATA SELEKTA
Selecta, promotor, samozwaniec, otaczający się dziką przyrodą syn Matki Ziemi. Członek Leśnych Klanów z przekrojem reggae/dubowej selekcji na szeroką skalę... Wprost z pieczewskich lasów, pieśni ku zjednoczeniu!

ROOTBOY
RootBoy jest jednym z najmłodszych muzyków reggae w Polsce. Pochodzi z Ostródy i Olsztyna. Jak mówi o sobie: "Wiem, że kultura potrzebuje świeżości, więc J E S T E M. Wychowałem się na muzyce reggae i za jej pomocą chcę nieść dalej to, czego uczy mnie życie. BLESS!! Moje ostatnie wydanie "RootBoy EP" to w zasadzie prolog, wprowadzenie do mojej dalszej twórczości. Usłyszycie tam trochę moich osobistych przeżyć, poglądów. Mogę powiedzieć, że przedstawiam się Wam tym krótkim albumem, dlatego właśnie nazwałem go moim imieniem."

Podwójne zaproszenie do wygrania w środę w audycji Uwierz w Muzykę.

21 kwietnia (niedziela) - Aula im. Anny Wasilewskiej - 19:00

KARAŚ/ROGUCKI

Karaś / Rogucki to duet, który pojawił się na polskim rynku po zawieszeniu działalności zespołów The Dumplings (Jakub Karaś) oraz Coma (Piotr Rogucki). Pierwszym singlem, który muzycy zaprezentowali wspólnie, był cover T.Love „1996”. Utwór został nominowany do Fryderyka w kategorii Najlepsze nowe wykonanie. Ich pierwsza płyta „Ostatni bastion romantyzmu” ukazała się w 2020 roku, a materiał na niej zawarty muzycy opisują jako „erotyki motoryzacyjno-katastroficzne”. Są to utwory opowiadające o uczuciach w epoce końca cywilizacji, opowieści o miłości w czasach cybernetycznej zarazy. Całość przybrała formę mroczną i gęstą, zainspirowaną muzyką lat 80., zimną falą i new romantic. Kolejne płyty to "Czułe kontyngenty" z 2022 roku i tegoroczna "Atlas Iskier".

Skład uzupełniają gitarzysta Kamil „Holden” Kryszak i perkusista Wiktoria Jakubowska.

Zaproszenia do wygrania od poniedziałku do czwartku w audycji UWM FM Po Południu, w poniedziałek i czwartek w Radiu Rano oraz w piątek w UWUEMCE.

21 kwietnia (niedziela) - Sala pod Amfiteatrem im. Czesława Niemena, 18:00

DANIEL SPALENIAK

Koncert odwołany. 

22 kwietnia (poniedziałek) - Galeria Sowa, 19:00

DOM O ZIELONYCH PROGRACH

"Po długiej przerwie ponownie zapraszamy was na poetyckie i bardzo kameralne spotkanie w Olsztynie, w Galerii SOWA. Zagramy dla was nowe piosenki, które nie mieliście jeszcze okazji usłyszeć, jak te które już dobrze znacie i lubicie" - zaprasza zespół Dom o Zielonych Prograch.

Wejściówka do wygrania w środę w Strefie Niepotrzebnych Słów i Dźwięków.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: