Aktualności
12.05.2024

Nowości muzyczne 13.05-19.05.2024

ELLA EYRE - Ain't No Love That's Blind [PIOSENKA TYGODNIA]

Wokalistka znana z udziału w przeboju „Waiting All Night" grupy Rudimental sprzed ponad 10 lat nagrały nowy singiel. To następca znanego z naszej anteny utworu „Head In The Ground", który ukazał się późną jesienią minionego roku. Brytyjska artystka wciąż pracuje nad drugą płytą. Od czasu jej długogrającego debiutu upłynęło już 9 lat.

BOVSKA - Płonie Las

Piosenka to pierwsza odsłona nowego albumu, nad którym artystka pracuje od kilku miesięcy. To odsłona nowej Bovskiej. Wolnej, niewstydzącej się, odartej ze zbędnych dodatków, których już nie potrzebuje. Pełnej namiętności do życia i do muzyki, w potrzebie odczuwania i ciągłej potrzebie tworzenia.

Piosenka „Płonie las" jest o namiętności samej w sobie. Opowiada o bliskości spotkania tu i teraz, o zatracaniu się w czyimś dotyku, o zespoleniu się z drugim człowiekiem w cielesnej jedności. Namiętność w piosence łączy się z pożądaniem, a wszystko to odzwierciedla poetycka warstwa tekstowa autorstwa Bovskiej. Ta piosenka się nie śpieszy i nie próbuje czarować zbędnymi ozdobnikami. Rozwija się, jest zmysłowa, sensualna, a jej warstwę muzyczną artystka stworzyła wraz z producentem utworu - Archie Shevsky'm.

KARIN ANN - I Don't Belive in God

21-letnia wokalistka ze Słowacji wydała debiutancki album. Artystka eksploruje takie tematy, jak miłość, toksyczne relacje i niepewność w świecie młodych ludzi. Singiel to główny utwór na albumie. Stanowi odzwierciedlenie duchowych dylematów, na które wpłynęło doświadczenie Karin jako kobiety queer w konserwatywnym, chrześcijańskim środowisku, z którego pochodzi. Płyta "Through the telescope" ukazała się w miniony piątek.

THE BUG CLUB - Quality Pints

Walijski duet tworzą Tilly Harris (bas, wokal) i Sam Willmett (wokal, gitara). Dotychczas wydali już dwa albumy i dwie EP-ki, grając ponad 200 koncertów rocznie. Wciąż jednak mało kto o nich słyszał. Zmienić ma się to za sprawą cenionej wytwórni Sub Pop, pod której skrzydła właśnie trafili. Pozostaje czekać na kolejną płytę.

MATYLDA/ŁUKASIEWICZ - Matka [PŁYTA TYGODNIA]

Radka Łukasiewicza znamy doskonale z zespołów Pustki czy Bisz/Radex, ale także pisania dla innych m.in. Brodki, Artura Rojka, Piotra Zioły. Z kolei Matylda Damięcka to autorka grafik i ceniona aktorka teatralna. W 2022 oboje zmierzyli się z tematem przemijania, śmierci i żałoby na płycie Polskich Znaków. W kolejnym roku powstał duet, w którym za teksty odpowiada Matylada, a za warstwę muzyczną Radek. Na ich pierwszej płycie w zasadzie nie ma tajemnic. Aż 7 z 10 piosenek składających się na album, pojawiło się już wcześniej w sieci i na naszej antenie. Teraz przyszła pora zebrać je wszystkie w jednym miejscu i posłuchać raz jeszcze. 

Lista piosenek:

1. Zamkąć
2. Koniec Tchu
3. Matka
4. Czuły Barbarzyńca
5. Sepleń
6. Taki Pan
7. Mężczyźni
8. Kastet
9. Trzymaj Moją Głowę Nad Wodą
10. Nudny Rok

Przyjaciele - stań się jednym z nich: