Aktualności
07.06.2024

Nowości muzyczne 10.06-16.06.2024

LONDON GRAMMAR - Kind Of Man [PIOSENKA TYGODNIA]

Angielski zespół istnieje od 15 lat. Za parę miesięcy ukaże się 4 płyta tria z Nottingham. Na najnowszym singlu wokalistka Hannah Reid wraca do wątków poruszanych już na poprzedniej płycie "Californian Soil" z 2021 roku. W centrum uwagi znajduje się pełne przepychu i nadużyć, różnej natury, Hollywood.

- "Utwór opowiada oczywiście o mizoginii, ale też z przymrużeniem oka traktuje o seksizmie. Właśnie to uwielbiam w tej piosence. Nie chciałam, żeby była melancholijna, więc napisałam ją w weselszym, optymistycznym tonie' - mówi wokalistka.

Z naszej anteny London Grammar znani są głównie z gościnnego udziału w przeboju "Help Me Lose My Mind" elektronicznego duetu Disclosure. Od tego czasu kariera zespołu znacznie przyśpieszyła. Dwa lata temu supportowali na trasie wielką gwiazdę pop Coldplay, regularnie pojawiają się na największych scenach dużych festiwali muzycznych. Płyta "The Greatest Love" ukaże się we wrześniu.

CHANNEL TRES - Cactus Water

Amerykański muzyk z kalifornijskiego Compton, prawdziwej wylęgarni raperów, przedstawia kolejny singiel. Sheldon Jerome Young, bo tak naprawdę nazywa się wokalista, dj i producent, dał się poznać z łączenia elementów muzyki house i rapu. W wydanym miesiąc temu utworze „Berghain” opisał transformacyjne doświadczenie, jakiego doświadczył w słynnym berlińskim klubie. Z kolei „CactusWater” to kalejdoskopowa, oparta na funkowym groovie piosenka demonstrująca najmocniejsze strony Channel Tres. Chociaż Amerykanin wydał już kilka mini albumów, całą masę singli, o gościnnych występach nie wspominając, to długogrający debiut dopiero przed nim. Album "Head Rush" ukaże się w najbliższy piątek 14 czerwca.

JAKUB SKORUPA - Składam Się

Nowym singlem Jakub Skorupa pokazuje, że nie boi się poruszać trudnych i kontrowersyjnych tematów. "Składam się" to utwór, który rzuca wyzwanie konwencjonalnym normom religijnym i społecznym.

"Bóg z którym próbowano mnie zapoznać w Kościele katolickim chyba sam nie chciałby należeć do tej organizacji - mówi artysta. - Postanowiłem wysłać mu prywatną wiadomość, na bardziej partnerskich zasadach."

Teledysk do utworu, został nakręcony w budynku opuszczonego kościoła. Aktualnie artysta pracuje nad swoim drugim albumem, który już teraz wzbudza wiele emocji. Dotychczasowe single "Dzisiaj" z 2023 roku, "No to cześć" z udziałem Piotra Zioły oraz wydany w marcu tego roku "Dzień Dobry jestem z Polski" były tylko przedsmakiem tego, co przygotowuje Jakub Skorupa

ZALIA/PIOTR ZIOŁA/MOO LATTE - Motyl

Zalia, czyli Julia Zarzecka zapowiada drugi album. "Motyl" to lekka propozycja na zbliżające się lato.

"To piosenka o pięknie w ulotności. Motyl jest tu porównaniem do przelotnej miłości, uczucia, które pojawiło się, zaiskrzyło, a potem odleciało w dalszą podróż szukać swojego właściwego miejsca. Jest o tym jak jedna mała sytuacja w życiu może wywrócić emocje i perspektywę do góry nogami." - mówi Zalia.

W utworze gościnnie wystąpił piosenkarz Piotr Zioła. Za produkcję kawałka odpowiedzialny jest Moo Latte, muzyk grupy Bitamina. Urodzony w Toruniu, mieszkający w Kopenhadze, kompozytor, producent i multiinstrumentalista współpracował z Vito Bambino, Darią ze Śląska, Matą, Mesem czy Rosalie.

J.BERNARDT - Contigo [PŁYTA TYGODNIA]

Belgijski muzyk Jinte Deprez wydał drugi solowy album. „Contigo” czerpie z różnorodnych wpływów: w tym popu, soulu, funku, klimatów spaghetti westernu. Tym samym odzwierciedla miłość J.Bernardta do takich artystów jak Serge Gainsbourg czy Ennio Morricone. Jak sam tłumaczy:

„Głównym bohaterem jest niedoszły John Lennon, który chce zagrać w Twin Peaks. W tle Tarantino macha do kompozytora filmowego płytą Czajkowskiego i krzyczy: „Zrób to wściekle romantycznie!”. Nie wiem, czy tak wyszło” - mówi. J.Bernardt.

Pisanie piosenek na płytę okazało się też poważnym przedsięwzięciem, rodzajem terapii mającej pomóc autorowi poradzić sobie z następstwami rozpadu związku. „Contigo” zagłębia się w emocjonalny rollercoaster złamanego serca, badając etapy od szoku do akceptacji, łącząc dramat i wyrafinowanie.

Lista piosenek:

1. Rio
2. Taxi
3. Don’t Get Me Wrong
4. Last Waltz
5. Contigo
6. Matter Of Time
7. Mayday Call
8. Left Bathroom Sink
9. I’m The Ghost You Forgot
10. Our Love Was Easy
11. Free

Przyjaciele - stań się jednym z nich: