Aktualności
10.02.2020

KortoFest 2020 - zgłoś zespół i zagraj na Kortowiadzie!

Do 19 kwietnia organizatorzy festiwalu KortoFest czekają na zgłoszenia młodych kapel, które chciałyby powalczyć o przepustkę do finału tegorocznej jedenastej edycji konkursu. Szansę otrzyma sześć najlepszych zespołów, które zaprezentują się 22 maja jurorom i publiczności juwenaliowej w Kortowie.

KortoFest to ogólnopolski konkurs skierowany do zespołów rozpoczynających swoją profesjonalną karierę. Jego finał odbywa się tradycyjnie podczas Kortowiady - czyli największego studenckiego święta w naszym kraju. W pierwszym etapie organizatorzy czekają na zgłoszenia zawierające trzy nagrania najnowszych piosenek kapel, które chcą powalczyć o nagrody. Oceni je profesjonalne jury powołane przez organizatora, czyli Radę Uczelnianą Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Do finału zakwalifikowanych zostanie bezpośrednio pięć zespołów wybranych przez jury oraz jeden w głosowaniu internautów, którzy przyznają tzw. Dziką Kartę. Tych sześć kapel powalczy 22 maja na plaży kortowskiej o pakiet nagród: m.in. 5000 złotych oraz występ podczas KortoFestu w 2021 roku!

Zgłoszenia przyjmowane będą do 19 kwietnia. A o festiwalu opowiada jego dyrektor artystyczny - redaktor naczelny Radia UWM FM Piotr Szauer. Posłuchajcie!

Organizatorem konkursu jest Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Więcej informacji (w tym formularz zgłoszeniowy) znaleźć można na stronie: kortowiada.pl/kortofest

Laureatami głównej nagrody KortoFestu byli do tej pory:
- Orange The Juice (2010)
- Majestic (2011)
- The Toobes (2012)
- Straight Jack Cat (2013)
- ThermiT (2014)
- Blue Deep Shorts (2015)
- Whoiswho (2016)
- Chorzy (2017)
- OHO!KOKO (2018)
- HOOK (2019)

Przyjaciele - stań się jednym z nich: