Aktualności
12.09.2021

Wrześniowa mieszanka koncertowa

W tym tygodniu w olsztyńskim pubie LAS będzie głośno. W ramach Thrashing Machine Tour pojawią się tam Vagadilerha, Hateful Five i Cavum. Galeria Sowa zaprasza na wspólny występ Adam Zalewski Trio oraz supergrupy Czarny Pies. W pubie Carpenter Inn zagrają natomiast zespoły: Księżyc, Milczenie i Luty.

17 września (piątek) - Carpenter Inn Irish Pub, 20:00

KSIĘŻYC / MILCZENIE / LUTY

Księżyc to zespół z Olsztyna. Nieobliczalny i agresywny, sięgający po inspiracje z wszelkich stron muzyki ekstremalnej - od black metalu, przez death metal i hardcore, aż po screamo i metalcore.

Milczenie to krakowski projekt założony przez dwóch przyjaciół, dla których drone i ambient to coś więcej niż soniczna siła. Potężne ściany dźwięku, hipnotyzujące gitarowe melodie i oniryczne pejzaże.

Warszawski zespół Luty gra muzykę dla młodych ludzi, którzy lubią muzykę dla starych ludzi...

18 września (sobota) - pub LAS, 19:30

TRASHING MACHINE TOUR: Vagadilerha/Hateful Five/Cavum

Do Olsztyna wraca muzyczna uczta dla wszystkich maniaków spragnionych porządnego łomotu - Thrashing Machine Tour! Na jednej scenie spotkają się: Vagadilerha (Olsztyn), Cavum (Augustów/Suwałki) i Hateful Five (Warszawa).

Czasówka:
19:00 otwarcie
19.30 Vagadilerha
20.30 Hateful Five
21.30 Cavum

Wejściówka do wygrania w środę w audycji Uwierz w Muzykę i w czwartek w Zakładzie Patologii Dźwięku.

19 września (niedziela) - Galeria Sowa, 17:30

ADAM ZALEWSKI TRIO / CZARNY PIES

Adam Zalewski Trio grają akustycznie - blues, rock, folk, solo, twórczość własną z małymi wyjątkami (T. Nalepa, Dżem, Harlem itp. ) . W 2019 roku mieli przyjemność wystąpić m. in. na : Rawa Blues Festiwal, Blues nad Bobrem oraz Suwałki Blues Festival.

CZARNY PIES to super grupa w składzie której występują największe indywidualności polskiego bluesa, jazzu i rocka. Każdy koncert to niepowtarzalny program, w którym liczą się dźwięki, emocje i nastrój chwili.
*Jan Gałach – skrzypek, multiinstrumentalista. Muzyk ze świetną techniką, wyobraźnią muzyczną i olbrzymim dorobkiem. Kompozytor i aranżer. Wielokrotny laureat licznych rankingów muzycznych. Lider zespołu Jan Gałach Band. Od wielu lat jest uważany za najlepszego skrzypka w polskim bluesie
* Krzysztof Głuch - pianista. Jeden z czołowych pianistów jazzowych i bluesowych. Nagrywał i koncertował z miedzy innymi: Martyna Jakubowicz, Ireneusz Dudek, Dżem, Cree, Pick-up, Young Power, Free Dancing i inni.
* Michał Kielak – harmonijka. Wielki talent muzyczny i osobowość powodują że jest muzykiem rozchwytywanym i niezwykle lubianym. Wielokrotny laureat ankiet muzycznych. Od lat w Blues Top najlepsza harmonijka.
* Krzysztof Ścierański – od lat najlepszy gitarzysta basowy w Polsce. Współpracował z dziesiątkami gwiazd między innymi: Ewa Bem, Marek Grechuta, John Porter, Zbigniew Namysłowski, Krzesimir Dębski, Laboratorium, String Connection, Air Condintion, Republika, Wilki, Krzak i dziesiątki innych. Współpracuje z artystami ze wszystkich zakątków świata, reprezentującymi najróżniejsze gatunki muzyczne. Nagrał kilkadziesiąt płyt.
* Max Ziobro - perkusja Niezwykle zdolny i mimo młodego wieku doświadczony perkusista. W dorobku posiada współpracę w wieloma uznanymi zespołami i muzykami oraz liczne wydawnictwa płytowe.
* Leszek Winder – gitarzysta, kompozytor, lider legendarnej super grupy Krzak. Koncertował oraz nagrywał z wieloma muzykami tworzącymi od lat czołówkę Polskiej sceny muzycznej. Nagrał szereg autorskich płyt. Od lat uznawany za czołowego gitarzystę w kategorii blues oraz rock.

Wejściówka do wygrania we wtorek w audycji Uwierz w Muzykę.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: