Aktualności
24.10.2021

Koncertowy koniec października w Olsztynie

Galeria Sowa zaprasza na akustyczny koncert szantowej grupy Wodny Patrol. W pubie LAS hardcore'owe doznania zapewnią Księżyc, Eltimase i Satya. W Galerii Dobro wystąpi zespół NXOV. A w Kortowie na zakończenie obchodów 60-lecia Akademickiego Klubu Turystycznego zagra Wolna Grupa Bukowina.

28 października (czwartek) - Galeria Sowa

WODNY PATROL AKUSTYCZNIE

Wodny Patrol (akustyczne trio szantowe) rozpoczyna nową świecką tradycję. W każdy ostatni czwartek miesiąca zaprasza wszystkich miłośników szantowania i żeglowania do Galerii Sowa w Olsztynie. W gościnnych progach pubu będzie uprawiać piosenki i dyskursy o "wodzie", a przy sprzyjających wiatrach o życiu również.

Zatem komu bliski żagiel i śpiew niech przybywa. AHOJ!

Wejściówka do wygrania we wtorek w audycji Uwierz w Muzykę.

30 października (sobota), Pub LAS

KSIĘŻYC / ELTIMASE / SATYA

KSIĘŻYC (Olsztyn) Blackened Hardcore

Zespół nieobliczalny i agresywny, sięgający po inspiracje z wszelkich stron muzyki ekstremalnej - od Black Metalu, przez Death Metal i Hardcore, aż po Screamo i Metalcore.ELTIMASE (Wejherowo) Hardcore / Groove Metal

Zespół powstał w 2008 roku. Jak sami piszą o sobie: "Na początku funkcjonowaliśmy jako trio Diabe (Robert Grabowski) -gitara, Hasior(Bartłomiej Haska) - gitara, Maya (Marcin Magulski)- gary. Około roku 2010 dołączył Drebin (Andrzej Drewa) który objął posadę basisty. Niedługo później pierwszym wokalistą grupu został Młody (Piotr Karpisz). W 2015 roku do naszego składu dołączył DJ Qukla (Artur Kukliński)."

Do tej pory dzielili scenę m.in. z Illusion, Fosfor, My Autumn Hope.

SATYA

Gdański zespół Satya powstał z inicjatywy Szymona i Tomasza Muzolfów. Zaczął formować się w maju 2017 roku, kiedy do składu dołączył basista Wojciech Adamczyk. Rok później skład uzupełnił wokalista Filip Cirocki.
Trasa promuje ich najnowszy krążek pt. "Pustka".

Wejściówka do wygrania w poniedziałek w audycji Uwierz w Muzykę.

30 października (sobota) - GALERIA DOBRO

NXOV

MOK Olsztyn serdecznie zaprasza na bezpłatny koncert zespołu NXOV. Wydarzenie odbędzie się w sobotę 30 października o 20:00 do Galerii Dobro.

NXOV łączy dźwięki depresji blackpillowej z euforią nabicia killstreaka w Call of Duty. Jeżeliby te uczucia mogły brzmieć, brzmiałyby właśnie jak NXOV: przesterowane 808s, 0101101 breakdowny, catchy emo refreny i nietypowa produkcja DIY. Dla fanów: Crystal Castles, Taylor Swift, Emmure, Monster Energy Ultra, goth gfs, Info Wars. Nie dla fanów: Sabaton, Saske Uchiha.

30 października, aula Gotowca w Kortowie

WOLNA GRUPA BUKOWINA / AKUSTYCZNA KOLEKTYWA TURYSTYCZNA

Zapraszamy na finał obchodów 60-lecia Akademickiego Klubu Turystycznego w Olsztynie! Z tej okazji specjalnie dla wszystkich członków, weteranów, sympatyków AKT i innych fanów butów trekingowych i piosenki turystycznej wystąpi WOLNA GRUPA BUKOWINA!

Wolnej Grupy Bukowiny nie trzeba nikomu przedstawiać, ale Akustyczną Kolektywę Turystyczną już tak... To będzie drugi koncert tej grupy. Poprzednio występowali jako Grupa Muzyczna AKT, ale dzięki naszej klubowej koleżance Poli zyskali nową nazwę.
Skład:
- Paulina Kostyk - wokal
- Kamila Celińska - kahon
- Krzysztof Kolumb - gitara, wokal
- Damian Wójcik - wokal

Ta czwórka już nie może się doczekać, by zagrać jako support głównej gwiazdy wieczoru.

WSTĘP WOLNY!

Przyjaciele - stań się jednym z nich: