Aktualności
28.10.2021

Początek listopada z rockiem, metalem i elektroniką

Przed nami intensywny rock/metalowy weekend. Nie zabraknie też muzyki klubowej. W piątek w pubie LAS zagrają: olsztyńska PostNatura i Etob Klimator. W sobotę w sali kameralnej pod amfiteatrem zaprezentują się: Clayseny i Kill The Head, a w CEIK-u: Nocny Kochanek i Sixpounder. Kolektyw TAS zaprasza także na taneczną elektronikę do restauracji Bo No Bo. Niedziela to czas poezji śpiewanej i występ grupy Cztery Pory Miłowania w Galerii Sowa. 

5 listopada (piątek) - Pub LAS, 20:30

POSTNATURA/ ETOB KLIMATOR

Zespół PostNatura powraca na scenę! Po długiej, wywołanej pandemią przerwie kwartet rozpoczyna nieść w świat swoją drugą płytę zatytułowaną "The Great Silence", która ukazała się w listopadzie ubiegłego roku.

PostNatura to olsztyński zespół istniejący od roku 2013. W ich muzyce usłyszycie wpływy post-rockowe, metalowe, psychodeliczne i orientalne. Połączenie zainteresowań muzycznych oraz filmowych zaowocowało pomysłem oprawiania muzyki wizualizacjami. Rozwój tej formy doprowadził do realizacji projektów, w których kwartet grał autorskie kompozycje do scen z polskich filmów biało-czarnych oraz filmu niemego. Aktualnie olsztyński skład zapuszcza się w rejony surrealistyczne, na koncertach zabiorą Was w audiowizualną podróż.

Etob Klimator to kapela z "pogańskiej" Warmii i "Polskiego Dalekiego Wschodu". Rockowe brzmienie i postapokaliptyczne klimaty, to ich wizytówka. Zespół powstał w 2005 roku a założyli go Kudłaty i Graboś, którzy początkowo grali tylko we dwójkę na strychu domu Kudłatego w Pluskach. Po kolejnych roszadach w składzie, w 2009 roku kapela została wzmocniona przez Alberta z Nidzicy, Kikola pochodzącego z Podlasia oraz Błażeja z Pozezdrza. Nazwa wzięła się od plakietki z napisem “Etob Klimator” która wisiała na drzwiach pierwszej sali prób zespołu.

Wejściówki we wtorek w Rock Blocku i czwartek w Uwierz w Muzykę. 

 

6 listopada (sobota) - Sala pod Amfiteatrem, 20:00

CLAYSENY, KILL THE HEAD

Twórczość zespołu Clayseny wpisuje się w szeroko pojętą muzykę metalową. Trudno jednak przyporządkować ich granie do konkretnego gatunku. W ich muzyce słyszalne są dźwięki nawiązujące do math, prog, czy nu metalu. Sami muzycy nie próbują na sztywno określać ram i tworząc muzykę nie ograniczają się w żaden sposób. Kompozycje nasiąknięte są dużą dawką niepokoju oraz ciężarem, pod którego naciskiem zdecydujesz się zasilić grono fanów zespołu. Z inicjatywą założenia zespołu, w 2016r., wyszedł Marcin Siedlecki (bas guitar). Na jego ogłoszenie odpowiedział Jarosław Łabieniec (guitar) i tak rozpoczęła się historia grupy Clayseny. Kolejno do wyżej wymienionych dołączyli Paweł Kukuć (guitar) oraz Emil Walinowicz (drums). W tym składzie powstały pierwsze utwory, do których głosu udzielił Grzegorz Gołaszewski (voc). Scenicznie zespół zadebiutował 13 stycznia 2018r. w Olsztynie na Festiwalu im. Szymona Czech. Debiutancka płyta “Pure Heart” ukazała się w pierwszej połowie 2019r. 

Kill The Head powstał w sierpniu 2019r. Pierwsze demo nagrał we wrześniu 2020r., w studio OSSO w Gdańsku. Kill the Head działa w Augustowie. W skład zespołu wchodzą Michał "Mrozu" Mroziewski voc. Adrian "Szum" Szumski git. Mateusz Fomin perk. Marcin"Korcin"Surażyński bas. I Sławomir "Slav" Pietkiewicz git. Określają się jako zespół grający „ostrą muzykę rozrywkową”.

Wejściówki do wygrania: we wtorek w Rock Blocku oraz w środę i czwartek w audycji Uwierz w Muzykę. 

 

6 listopada (sobota) - Cetrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych, 19:00

NOCNY KOCHANEK, THE SIXPOUNDER

Stosunkowo Udana Trasa to seria koncertów, promująca album "Stosunki Międzynarodowe". Album, którego głównym zadaniem jest skupienie uwagi słuchaczy na tekstach. Na płycie znajduje się 9 utworów oryginalnie wykonywanych przez znane zespoły hardrockowe i heavymetalowe, których warstwa liryczna, a przy okazji muzyczna, całkiem dobrze wpisują się w konwencję Nocnego Kochanka.
Teksty zostały przetłumaczone na język polski w taki sposób, aby zachować ich pierwotny przekaz, a jednocześnie nadać im parodystyczny styl Nocnego Kochanka.


Nocny Kochanek to muzycznie klasyczny heavy metal inspirowany gigantami gatunku, co słychać na pierwszy rzut… ucha. Teksty zawierają specyficzny nocno-kochankowy humor i zazwyczaj opierają się na faktach, czasami nawet autentycznych..! Wykorzystując humor bazujący często na pastiszu, grach językowych i abstrakcji, Nocny Kochanek rysuje obraz polskiej subkultury metalowej z ogromnym dystansem do samych siebie oraz do wizerunku kojarzonego zazwyczaj z klasycznym heavy metalem.
Dzieciaki do 10. roku życia wchodzą za darmo - pod opieką jednego z rodziców, posiadającego ważny bilet wstępu na koncert!


The Sixpounder najbardziej rozpoznawalny w naszym kraju zespół wykonujący groove modern melodic metal. Reprezentanci wrocławskiej ziemi dysponują imponującym dorobkiem scenicznym - grali na największych scenach w Polsce i po za granicami naszego kraju. W swojej twórczości łączą surowe, metalowe brzmienie z melodyjnością i odrobiną elektroniki, spięte klamrą wokalną bardzo utalentowanego i charyzmatycznego frotmana. Ich koncerty to jeden wielki sześcio funtowy ładunek energii. Ostatnim wydawnictwem zespołu jest utwór "Life Is Killing Me", który jest pierwszym singlem z nadchodzącej płyty "Killer King"

Wejściówki we wtorek w Rock Blocku i w środę w Uwierz w Muzykę.

 

6 listopada (sobota) - Bo No Bo, 23:00

TAS PRESENTS: KUBA OTŁOWSKI/WIX COLINA

Kuba Otłowski / Warszawa
Wix Collina / Wrocław
Galactic Lutra
TAS

Wejściówki od wtorku do piątku w UWM FM Po Południu. 

7 listopada (niedziela) - Galeria Sowa, 18:00

CZTERY PORY MIŁOWANIA

Kwintet wykonujący poezję śpiewaną powstały w 2014 roku. Do tej pory ukazały się dwie płyty. Muzykę do większości piosenek skomponowali Michał Miotke i Patryk Wendrowski. Zespół najchętniej sięga po teksty Edwarda Stachury, BOgdana Loebla, Piotra Konczaka i Piotra Brymasa.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: