Aktualności
21.11.2021

Nowości muzyczne 22-28.11.2021

NATALIA PRZYBYSZ - Oko Cyklonu [PIOSENKA TYGODNIA]

"Oko Cyklonu" to pierwszy singiel z nadchodzącego albumu Natalii Przybysz, który ukaże się wiosną przyszłego roku. “Zaczynam się od miłości” – bo taki tytuł nosi krążek, to wyjątkowa interpretacja niezaśpiewanych dotąd tekstów Kory przez Natalię oraz jej zespół.

Utworowi “Oko Cyklonu” towarzyszy klip w reżyserii Silvii Pogody, z którą Natalia Przybysz miała okazję współpracować przy teledyskach do “Ciepłego wiatru”, “Kochamy się źle” i sesji zdjęciowej do płyty “Jak malować ogień”.

Tak o wydawnictwie mówi Kamil Sipowicz - parner zmarłej w 2018 roku wokalistki grupy Maanam: "Wydałem książkę z ostatnich zapisków Kory „Miłość zaczyna się od miłości” po to, by Artyści czerpali z tekstów Kory i je śpiewali. Kora była osobą wrażliwą. Natalia jest osobą czułą, która w niezwykły sposób interpretuje napisane przez Korę teksty. Pierwszy raz utwór „Oko Cyklonu” usłyszeliśmy wspólnie z przyjaciółmi i fanami Kory w Biżowie – miejscu, w którym Kora mieszkała i zmarła. Natalia zadzwoniła gdy siedzieliśmy w noc księżycową przy ognisku w Bliżowie, przez telefon odsłuchaliśmy nagranie. Nastąpiło mistyczne połączenie Natalii z Korą. Powstała piękna piosenka o wspaniałym tytule „Oko Cyklonu”. W oku cyklonu jest spokojnie, gdy na zewnątrz dzieje się chaos."

CURTIS HARDING - Can't Hide It

Singiel z wydanej na początku listopada płyty "If Words Were Flowers". Potomek śpiewającej gospel matki i emerytowanego weterana, jako dziecko podróżował po całym kraju śpiewając razem z rodzicami. Amerykański artysta przywołuje ducha prawdziwej, dawnej muzyki soulowej, zestawiając ją ze współczesną rzeczywistością. "If Words Were Flowers" to trzecia płyta wokalisty z Atlanty.

ME AND THAT MAN [+] MARY GOORE - Under The Spell

Singiel z wydanej w miniony piątek płyty "New Man, New Songs, Same Shit, vol.2” - To utwór, który określiłbym jako rockabilly na sterydach. To obszar twórczości Me And That Man jeszcze niezbyt dobrze spenetrowany - mówi lider grupy Adam "Nergal' Darski. W piosence gościnnie zaśpiewał Mary Goore, czyli tak naprawdę Tobias Forge, ceniona postać szwedzkiego metalu, frontman grupy Ghost.

MUCHY [+] KATARZYNA NOSOWSKA, PAWEŁ KRAWCZYK - Psy Miłości

Czwarty singiel z albumu „Szaroróżowe”, którym zespół Muchy powrócił po siedmiu latach i ponownie zachwycił media i słuchaczy. Piosenka to ukłon w stronę tradycji gitarowej alternatywy lat 80-tych i klasyczna historia opowiedziana w „trochę ponad trzy minuty”. Utwór uświetniają gościnnym udziałem Katarzyna Nosowska i Paweł Krawczyk z Heya. - To jeden z tych utworów, które powstają na jednej próbie. Bardzo chcieliśmy zagrać ejtisowy numer oparty na charakterystycznym pochodzie basu. To zawsze niesie opowieść i sprawia radość ludziom na koncertach. Jeśli o samą opowieść chodzi, jest to trochę historia szwędania się po mieście w poszukiwaniu tej, nieodgadnionej, choć obśpiewanej z każdej strony, miłości - mówią muzycy.

ART.BUDYŃ & CHANGO - Ukryte Do Wiadomości [PŁYTA TYGODNIA]

Jacek Budyń Szymkiewicz artysta znany z zespołów Pogodno, Babu Król, a także z nagrań solowych, firmowanych ksywką Budyń oraz udziału w takich projektach jak Nowe Sytuacje. Pierwszy solowy album Budynia ,,Kilof’’ trafił do sklepów w roku 2004 i od tamtej pory możemy obserwować ewolucję muzyczną artysty, który łączy umiejętnie i z wyczuciem takie gatunki jak rock alternatywny, punk czy nawet rap. Muzyka Budynia jest niejednorodna, pokazuje bardzo szeroką perspektywę i wyobraźnię tego muzyka, a przy okazji jest wyrazem jego bezkompromisowej postawy wobec otaczającej nas rzeczywistości. Na nowym albumie zatytułowanym ,,Ukryte Do Wiadomości’’, Budyń połączył siły z formacją Chango, dzięki czemu jego muzyka wzbogaciła się o nowe brzmienia. Budyń poszedł w nowym kierunku nie tracąc równocześnie swojego charakteru i tożsamości.

Lista piosenek:

1. Czas
2. Mówisz
3. Grawitacja
4. Kiedyś
5. O Smokach
6. Wianki
7. Geniusze
8. Będę nie wierzyć
9. Ej
10. Uisky
11. Dzikie Sady
12. Tylko Tańcz

 

Przyjaciele - stań się jednym z nich: