Aktualności
10.01.2022

Spotkanie z bardem i muzyką reggae/dub

W nowym roku wracamy z koncertowymi zaproszeniami. W tym tygodniu w olsztyńskim pubie LAS odbędzie się trzecia odsłona cyklu imprez reggae/dub. Natomiast w Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Gietrzwałdzie w ramach Spotkań z Bardem wystąpi grupa TAK.

14 stycznia (piątek) - Centrum Kulturalno-Biblioteczna w Gietrzwałdzie, 19:00

SPOTKANIE Z BARDEM - KONCERT GRUPY TAK

Bilety do wygrania w poniedziałek w audycji UWM FM Po Południu oraz w Strefie Niepotrzebnych Słów i Dźwięków.


15 stycznia (sobota) - Pub LAS, 20:00

REGGAE BAS W PUBIE LAS CZ.3

Trzecia odsłona basowego cyklu w pubie LAS. Zagrają:

PAZURTUPAKA - producent, wydawca, dubmaster i remixer działający w stylistyce muzyki dub, reggae, experimental, meditation, world music. Kilka lat temu powołał niezależne wydawnictwo Pazurtupaka Records, które wydało kilka albumów w postaci CD oraz w 2019 roku własny winylowy singiel - Pazurtupaka feat. Polish Man. Na żywo Pazurtupaka gra selekcje lub miksuje w technice dub własne kompozycje, własne remixy innych artystów, przeplatając je oryginalnymi utworami z różnych zakątków Świata, dosypując do nich szczyptę wokalnych opowiadań oraz dźwięków perkusyjnych "przeszkadzajek". Wszystko to z przesłaniem Jednej Miłości dla wszystkich istot na Ziemi, w zgodzie z Mamą Naturą.

LASSO - mieszkaniec Pruszkowa, który zapoczątkował sesję streamów "Boiler na kwadracie" w swoim internecie. Zjednoczył lokalny underground do powstania kolektywu Octopuz dubz, z którym promuje kulturę Dubstep Massive w Polsce i na świecie.

PURE VIBES SOUND – Remi zaczął grywać autorskie imprezy wraz z tczewskim producentem Pazurtupaka Rec. w 2018 roku. Własnoręcznie, w garażowych warunkach, zbudował dwie pierwsze paczki basowe do własnego sound systemu. W cieniu osiedlowego wieżowca i zaciszu przydomowego garażu, skrupulatnie kolekcjonował winylową selekcję oraz konstruował własny, pierwszy na Kociewiu dubowy sound system, z którym przeciera dubowe szlaki.

EQUAL RIGHTS COLLECTIVE - skład zrodzony z miłości do dubu i szeroko pojętej muzyki jamajskiej; Matki Ziemi oraz siebie each other. Tworzą go Sista Mała Fu, która poprowadzi Was przez klasyki muzyki roots, heavy roots, dubwise, roots steppa okraszając to swoimi dźwięcznymi, wyraźnymi przyśpiewkami. Ponadto Uzurpata Selekta – czyli uzurpujący sobie prawo do bycia selektorem, wyrosły pod okiem Skank Rangera i Lonely Tree Sound. Jego selekcja to głównie muzyka z gatunku stepper z wpływami francuskimi i brytyjskimi.

UWAGA: podczas wydarzenia obowiązują limity zgodnie z najnowszą nowelizacją przepisów w tym zakresie oraz obowiązek stosowania się do obostrzeń sanitarnych.

Wejściówki czekają w czwartek w Uwierz w Muzykę.

 

 

 

Przyjaciele - stań się jednym z nich: