Aktualności
31.07.2022

Nowości muzyczne 01-07.08.2022

TAYLAH CARROLL - Intensions [PIOSENKA TYGODNIA]

Nowa postać na światowej scenie indie-popu i rocka pochodzi z Australi. Dorastała w Melbourne, od dziecka zabawiając swoją rodzinę i znajomych występami artystycznymi. Wchodząc w dorosłość nie porzuciła marzeń o byciu piosenkarką. Debiutowała kilkoma singlami tuż przed pandemią. Jej debiutacka płyta ma ukazać się jeszcze w tym roku.

BUILT TO SPILL - Spiderweb

Indie rockowy zespół ze stanu Idaho istnieje od 30 lat. Na jego czele stoi wokalista i gitarzysta Doug Martsch. Najnowszy utwór to klasycznie brzmiąca, gitarowa piosenka w stylu wczesnego R.E.M. i Dinosaur Jr. Jest to kolejna zapowiedź nowego krążka "When the Wind Forgets Your Name". Dziesiąty studyjny album Amerykanów ukaże się na początku września.

JULIEN CHANG - Marmalade

Amerykański multinstrumentalista, wokalista i autor piosenek zadebiutował trzy lata temu albumem "Jules". Teraz muzyk z Baltimore przygotowuje się do wydania drugiego krążka. „The Sale" trafi do sprzedaży 4 listopada. Singlowa piosenka „Marmalade" to nie tyle utwór o miłości, co raczej o tym, jak pamięć nadaje sens miłości.

THEKAYETAN I MERY SPOLSKY - Hebefrenicze

22-letni kompozytor, producent muzyki elektronicznej i autor tekstów z Poznania zapowiada swoją drugą płytę. “hebefrenicze” to utwór-manifest, który opowiada o osobach żyjących w mniejszości, na co dzień zmuszonych do podporządkowania się systemowi, doświadczających dyskryminacji. Konsekwencją jest uczucie doznania krzywdy oraz tzw. stres mniejszościowy, które wpływają na zdrowie psychiczne. Stąd tytuł nawiązujący do hebefrenii - przypadłości psychicznej często dotykającej osoby w młodym wieku. W utworze partneruje mu Mery Spolsky. Premiera krążka zaplanowana jest na październik.

WORKING MEN'S CLUB - Fear Fear [PŁYTA TYGODNIA]

Nowa płyta to następca debiutanckiego, imiennego krążka sprzed dwóch lat. Młodzi Anglicy nagrali elektro-popową płytę do tańca, ale z dość mrocznymi, buntowniczymi tekstami. To płyta, która bada relacje między życiem i śmiercią, akceptacją i izolacją, środowiskiem i człowieczeństwem, nadzieją i rozpaczą, światem rzeczywistym i światem cyfrowym.

Na czele grupy stoi wokalista i autor piosenek Syd Minsky-Sargeant. "Fear Fear" dokumentuje ostatnie dwa lata. - "Tak, jest ponurość, ale jest też nadzieja i empatia" - mówi muzyk. - "Lubię kontrast pomiędzy radosną, podnoszącą na duchu muzyką i naprawdę mrocznymi tekstami" - dodaje Syd.

Lista piosenek:
1. 19
2. Fear Fear
3. Widow
4. Ploys
5. Cut
6. Rapture
7. Circumference
8. Heart Attack
9. Money Is Mine
10. The Last One

Przyjaciele - stań się jednym z nich: