Aktualności
24.11.2022

Aleksandra Lisowska w gronie najlepszych polskich sportowców 2022 roku!

Aleksandra Lisowska znalazła się w gronie 25 nominowanych 88. Plebiscytu na Najlepszego Sportowca Polski 2022 Roku. Reprezentantka klubu AZS UWM Olsztyn wywalczyła w sierpniu w Monachium tytuł Mistrzyni Europy w biegu maratońskim. Swoimi głosami możemy wspierać ją do 7 stycznia!

 

Dla reprezentantki klubu AZS UWM Olsztyn ten rok był bardzo udany sportowo. W Monachium wywalczyła złoty medal w biegu maratońskim. Właśnie rozpoczęła przygotowania do kolejnego sezonu. Już w lutym chciałaby osiągnąć minimum na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu.

"Jestem w treningu. Zaczynamy się już przygotowywać pod maraton w Sevilli, który odbędzie się 19 lutego. Tam właśnie będę walczyła o minimum olimpijskie na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu w 2024 roku" - mówiła nam niedawno w Kortowie. Pod koniec listopada rozpoczyna pierwsze zagraniczne zgrupowianie - w Kenii. "Później - po dwóch tygodniach pobytu w Polsce - kolejne zgrupowanie będzie w Portugalii. Więc trzymajcie kciuki! Mam nadzieję, że wszystkich pozytywnie zaskoczę."

W październiku w Chorzowie Aleksandra Lisowska odebrała czwartą nagrodę "Orlen Złote Kolce Stadion Śląski 2022". To najbardziej prestiżowe wyróżnienie przyznawane polskim lekkoatletom. Jak poradzi sobie w plebiscycie Przeglądu Sportowego. Na tytuł Sportowca 2022 roku szansę mają też m.in. Paweł Fajdek, Natalia Kaczmarek, Anna Kiełbasińska, Dawid Kubacki, Bartosz Kurek, Wojciech Nowicki, Mateusz Ponitka, Kamil Semieniuk, Iga Świątek, Katarzyna Zdziebło, Bartosz Zmarzlik czy Robert Lewandowski (który sięgał po nagrodę już trzykrotnie - w 2015, 2020 i 2021 roku).

Lista 25 nominowanych do tytułu Sportowca 2022 roku:

1. Fabian Barański, Mirosław Ziętarski, Mateusz Biskup, Dominik Czaja - czwórka podwójna - wioślarstwo
2. Paweł Fajdek - lekkoatletyka
3. Hubert Hurkacz - tenis
4. Natalia Kaczmarek - lekkoatletyka
5. Kajetan Kajetanowicz - rajdy samochodowe
6. Anna Kiełbasińska - lekkoatletyka
7. Małgorzata Kołdej - rugby 7
8. Dawid Kubacki - narciarstwo klasyczne
9. Bartosz Kurek - siatkówka
10. Robert Lewandowski - piłka nożna
11. Aleksandra Lisowska - lekkoatletyka
12. Adrian Meronk - golf
13. Piotr Michalski - łyżwiarstwo szybkie
14. Aleksandra Mirosław - wspinaczka sportowa
15. Karolina Naja, Anna Puławska, Adriann Kąkol, Dominika Putto - K-2 500 metrów, K-4 500 metrów
16. Wojciech Nowicki - lekkoatletyka
17. Mateusz Ponitka - koszykówka
18. Kamil Semeniuk - siatkówka
19. Pia Skrzyszowska - lekkoatletyka
20. Magdalena Stysiak - siatkówka
21. Adrianna Sułek - lekkoatletyka
22. Iga Świątek - tenis
23. Katarzyna Wasick - pływanie
24. Karzyna Zdziebło - lekkoatletyka
25. Bartosz Zmarzlik - żużel

Głosować można za pomocą tradycyjnych kuponów publikowanych do 23 grudnia w "Przeglądzie Sportowym" oraz w wybranych wydaniach dziennika "Fakt" i Fakt TV; do 6 stycznia 2023 roku do godz. 16:00 online na stronach plebiscyt.przegladsportowy.pl i polsatsport.pl, a także poprzez SMS-y.

Ostateczna kolejność dziesiątki najlepszych sportowców Polski 2022 roku ustalona zostanie w głosowaniu SMS-owym podczas Gali Mistrzów Sportu, która będzie transmitowana na antenie Polsatu -  7 stycznia 2023 roku.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: