21.01.2023

Wygrany sparing Stomilu

W rozegranym w Mławie meczu sparingowym Stomil Olsztyn wygrał 4-0 (0-0) z trzecioligową Mławianką. Wszystkie bramki padły w drugiej połowie. A na listę strzelców wpisali się: Sebastian Szypulski, Filip Wójcik i dwukrotnie Hubert Krawczun. Była to pierwsza w tym roku gra kontrolna "Dumy Warmii".

Sparing był sprawdzianem po dwóch tygodniach wspólnych treningów. Trener Szymon Grabowski w każdej części spotkania postawił na inną jedenastkę. Na boisku pojawilli się m.in. młodzi zawodnicy, którzy dołączyli ostatnio do pierwszej drużyny Stomilu z akademii - Igor Jędrzejczyk i Mateusz Pajdak. Zabrakło natomiast Jakuba Tecława.

Pierwsza połowa była raczej bezbarwna. Ale w drugiej goście udokumentowali swoją przewagę aż czterema bramkami. "Zawodnicy, którzy weszli na boisko w drugiej połowie, narzucili swój styl i swoje warunki gry przeciwnikowi. Doprowadzili do zwycięstwa. Na pewno drużyna, która grała pierwsze 45 minut miała problem z podejmowaniem decyzji, jeżeli chodzi o momenty pressingowe. Według mnie, gdybyśmy stosowali te skoki mądrzej, byłoby to odzwierciedlone w bramkach" - ocenił Szymon Grabowski.

21 stycznia 2023 - Mława (boczne boisko Stadionu Miejskiego)
Mławianka Mława - Stomil Olsztyn 0-4 (0-0)
Sebastian Szypulski 49', Hubert Krawczun 66', 77', Filip Wójcik 88'

Stomil Olsztyn: (I połowa) Jakub Mądrzyk - Filip Szabaciuk, Krystian Szymocha, Bartosz Waleńcik, Mateusz Pajdak, Łukasz Borkowski, Shun Shibata, Karol Żwir, Dawid Kalisz, Piotr Kurbiel, Werick Caetano. (II połowa) Konrad Syldatk - Igor Kośmicki, Igor Jędrzejczyk, Lukáš Kubáň, Filip Wójcik, Mateusz Drabiszczak, Maciej Spychała, Michał Karlikowski, Sebastian Szypulski, Bartosz Florek, Hubert Krawczun.

Kolejny spraring Stomil ma zaplanowany na piątek 27 stycznia. O 11:00 w Gdynii zmierzy się z pierwszoligową Arką.