Aktualności
22.01.2023

Joshua Tuaniga nie zagra już w obecnym sezonie PlusLigi

Nie takiej diagnozy spodziewali się kibice. Kontuzja rozgrywającego Indykpolu AZS Olsztyn okazała się bardzo poważna. Joshua Tuaniga nie zagra już w barwach kortowskiej drużyny w sezonie 2022/2023. Klub będzie szukał nowego zawodnika na jego pozycję.

 

Przypomnijmy, że amerykański rozgrywający opuścił parkiet w drugim secie wyjazdowego spotkania z BBTS-em Bielsko-Biała. Tuaniga upadł niefortunnie na boisko, fatalnie wykręcając łokieć. Po udzieleniu pierwszej pomocy przez zespół medyków, został przewieziony do szpitala.

Zawodnik przeszedł badania w uznanej klinice GuardianClinic w Koninie, gdzie swoje urazy w tym sezonie leczyli m.in. Kacper Piechocki czy Łukasz Wiśniewski. "Badania wykazały, iż Joshua ma częściowe uszkodzenie więzadeł stawu łokciowego. Konieczna jest natychmiastowa operacja i taka zostanie przeprowadzona w klinice w Koninie. Powrót do gry jest możliwy najwcześniej po około 10-12 tygodniach, dlatego reprezentanta Stanów Zjednoczonych nie zobaczymy już w tym sezonie w barwach Indykpolu AZS Olsztyn" - mówi Tomasz Jankowski, Prezes Zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM SA.

Klub będzie się starał znaleźć zastępcę Joshua Tuanigi. Pozwala na to bowiem transfer medyczny. "Mamy na to czas, lecz nie będzie to proste, ponieważ według mojej wiedzy nie ma w tej chwili na rynku transferowym wartościowego rozgrywającego - zarówno w Polsce, jak i za granicą. Rozesłaliśmy zapytania do menadżerów i klubów, czy byliby chętni, aby wypożyczyć nam rozgrywającego w trakcie tego sezonu. Czas pokaże - na pewno zrobimy wszystko, aby mieć dwóch rozgrywających w tym sezonie" - kończy Tomasz Jankowski.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: