Aktualności
17.03.2023

Szymon Jakubiszak przedłużył kontrakt z Indykpolem AZS Olsztyn

Indykpol AZS Olsztyn przedłużył kontrakt z Szymonem Jakubiszakiem. 25-letni środkowy będzie reprezentował barwy kortowskiej drużyny także w sezonie 2023/2024. W ostatnich miesiącach - pracując z Javierem Weberem - bardzo się rozwinął jako zawodnik i jego rola w zespole jest coraz istotniejsza.

Dla Szymona Jakubiszaka to już siódmy sezon w PlusLidze. Środkowy Indykpolu AZS Olsztyn w biało-zielonych barwach rozegrał dotąd 55 spotkań, w których zdobył 167 punktów - 123 w ataku, 38 w bloku i 6 w polu serwisowym. Wielokrotnie dzięki udanym wyblokom mierzącego ponad dwa metry środkowego, jego koledzy mogli wyprowadzić skuteczne ataki. Z bardzo dobrej strony pokazał się choćby w ostatnich wygranych spotkaniach - z Ślepskiem Malow Suwałki oraz Barkomem Każany Lwów.

Zawodnik pod okiem trenera Javiera Webera bardzo się rozwinął.  Dlatego popularnego „Szakiego” zobaczymy w biało-zielonych barwach także w przyszłym sezonie. "Bardzo dobrze czuje się w Olsztynie. Dobrze współpracuje mi się także z trenerem Javierem Weberem. Poświęca mi dużo czasu i czuję, że rozwijam się dzięki niemu. Dlatego chciałbym to kontynuować. Znam także nasz skład na przyszły sezon – bardzo mi się podoba i uważam, że mamy szansę, aby osiągnąć fajny wynik" - mówi Szymon Jakubiszak. "Negocjacje nie trwały długo. Potrzebowałem tygodnia, maksymalnie dwóch i szybko podjąłem decyzję."

Do zakończenia tegorocznej fazy zasadniczej pozostały jeszcze trzy spotkania. Jaki cel na obecny sezon ma siatkarz Indykpolu AZS? "Chcemy wygrać trzy mecze i przypieczętować awans do play-off, które są już bardzo blisko. A co potem? Myślę, że czas pokaże. Forma powinna przyjść na play-offy, jak w każdej drużynie, dlatego będzie ciężko. Chciałbym, abyśmy zdobyli medal, a czy się uda, to zobaczymy" - przyznaje Jakubiszak.

 

"Przede wszystkim bardzo się cieszę, że Szymon zgodził się na naszą propozycję dotyczącą pozostania na kolejny sezon. Zdaniem trenera Javiera Webera jest bardzo utalentowanym środkowym. Pomimo tego, że nie grał zbyt wiele w tym sezonie, to zrobił bardzo duży postęp. Myślę, że w przyszłym sezonie będzie wyróżniającą się postacią naszego zespołu" - mówi Tomasz Jankowski, Prezes Zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM SA.

Kontrakt młodego środkowego z olsztyńskim klubem został przedłużony na kolejny sezon (2023/2024).

Przyjaciele - stań się jednym z nich: