19.03.2023

Półfinał Pucharu Polski nie dla kortowskich "Szpilek"

Drużyna AZS UWM High Heels Olsztyn przegrała w hali V LO przy ul. Krasickiego 3-5 (0-2) z AZS-em Uniwersytet Warszawski i na ćwierćfinale zakończyła swoją tegoroczną przygodę z rozgrywkami Pucharu Polski kobiet w futsalu. Był to też jej ostatni mecz w obecnym sezonie.

Po wywalczeniu awansu do Ekstraligi i rywalizacji w finałowym turnieju Akademickich Mistrzostw Polski (w którym studentki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zajęły ósme miejsce), przyszedł czas na ostatni akcent bardzo udanego sezonu "Szpilek". Wyjątkowo nie w Kortowie a w hali V LO w Olsztynie zmierzyły się z dobrze sobie znanym zespołem AZS-u Uniwersytet Warszawski.

Rywalki już w piewszej połowie - po bramkach Kornelii Bińczyk i Agnieszki Gołębiowskiej - zbudowały sobie bezpieczną przewagę. Po przerwie dorzuciły kolejne trzy trafienia (ponownie Agnieszki Gołębiowskiej oraz Ady Bartosiewicz i Emilii Jarzyny). Gospodynie odpowiedziały jedynie dwoma golami Anny Siwickiej i bramką w ostatniej minucie Joanny Ścisłowskiej. Do kolejnej rundy awansowały zatem zawodniczki ze stolicy.

"Nie weszłyśmy w mecz tak, jak potrafimy. Jest nam bardzo przykro. Zespół z Warszawy wygrał zasłużenie. A my musimy przepracować to i wyciągnąć wnioski" - podsumowała Aleksandra Kojadyńska.

AZS UWM High Heels Olsztyn - AZS Uniwersytet Warszawski 3-5 (0-2)
Anna Siwicka 32',  37', Joanna Ścisłowska 40' - Kornelia Bińczyk 14', Agnieszka Gołębiowska 15', 22', Ada Bartosiewicz 27', Emilia Jarzyna 35'

AZS UWM: Aleksandra Kojadyńska - Anna Siwicka,  Julia Klonowska, Oliwia Cwalińska, Natalia Łapińska. Rezerwowe: Aneta Wasilewska - Karolina Depka, Weronika Dąbrowska, Paulina Mazurkiewicz, Aleksandra Rojek, Julia Matłosz.
AZS UW: Zuzanna Nikisz  Kornelia Bińczyk, Julia Przybyłowska, Agnieszka Gołębiowska, Maja Rębiś. Rezerwowe: Katarzyna Jeryng, Ada Bartosiewicz, Emilia Jarzyna