Aktualności
07.04.2023

Druga porażka akademików w Zawierciu. Aluron krok od półfinału PlusLigi

Indykpol AZS Olsztyn przegrał na wyjeździe 0:3 (22:25, 23:25, 21:25) z Aluronem CMC Wartą Zawiercie i już tylko jedna wygrana dzieli drużynę Michała Winiarskiego od półfinału PlusLigi. Trzecie spotkanie akademicy rozegrają w Iławie - w sobotę 15 kwietnia o 14:45.

Choć zespół z Kortowa bardzo słabo zaprezentował się w pierwszym meczu fazy play-off, trener Javier Weber postawił na tych zawoników, którzy rozpoczęli czwartkowe spotkanie (Grzegorz Pająk, Karol Butryn, Szymon Jakubiszak, Taylor Averill, Robbert Andringa, Moritz Karlitzek i Jakub Hawryluk). Pierwsze dwie partie miały bardzo podobny przebieg. Gospodarze budowali sobie 3-4 punktową przewagę, ale olsztynianom udawało się odrabiać straty i przez moment utrzymać swoje prowadzenie. Niestety w decydujących momentach obu setów zdecydowanie lepiej prezentował się Aluron. Liderami drużyny byli ponownie Uros Kovacevic i Dawid Konarski. Zawiercianie wygrali kolejno 25:22 i 25:23.

Co ciekawe - statystyki minimalnie przemawiały na korzyść Indykpolu. Goście byli zdecydowanie lepsi w przyjęciu i skuteczności ataku. Ale znów zawodzili w polu serwisowym. Jedynie na samym początku meczu byli w stanie zagrozić rywalom w tym elemencie gry. Później zbyt często oddawali punkty za darmo. Słabo prezentował się Karol Butryn, dlatego zmienił go Jan Król. Za Robberta Andringę wszedł natomiast Barłomiej Lipiński.

Ale zmiany dały impuls tylko na chwilę. W trzeciej partii akademicy momentami prezentowali lepszą grę. Ale ponownie w końcówce zgaśli i przegrali 21:25 a całe spotkanie 0:3. Statuetkę MVP otrzymał Dawid Konarski. Zdobył 14 punktów i był najskuteczniejszym zawodnikiem meczu. Liderami akademików byli natomiast Moritz Karlitzek (12 pkt) oraz Szymon Jakubiszak (11 pkt).

Posłuchajcie jak piątkowy mecz podsumowali Jakub Hawryluk i Jan Król. Z zawodnikami kortowskiego klubu rozmawiali: Janusz Siennicki i Mateusz Lewandowski.

Po dwóch porażkach w Zawierciu, Indykpol AZS Olsztyn jest pod ścianą. By dalej liczyć się w walce o półfinał PlusLigi, musi wygrać oba spotkania w Iławie. Pierwsze zaplanowano na sobotę 15 kwietnia o 14:45. Porażka akademików będzie oznaczała awans rywali.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: