Aktualności
16.04.2023

Zrobili to! Akademicy krok od półfinału PlusLigi

Indykpol AZS Olsztyn pokonał w Iławie 3:0 (25:23, 25:16, 25:23) Aluron CMC Wartę Zawiercie i wciąż ma szansę na awans do półfinału PlusLigi! Po czterech pojedynkach tych drużyn w fazie play-off mamy remis 2:2. Decydujący mecz odbędzie się w środę 19 kwietnia o 17:30 w Zawierciu.

 

Akademicy przystąpili do niedzielnego spotkania w bardzo dobrych nastrojach. Przypomnijmy, że dzień wcześniej drużyna trenera Javiera Webera wygrała 3:2 i przedłużyła swoje szanse na awans do półfinału. Szansę wykorzystali i w drugim domowym pojedynku fazy play-off zagrali jeszcze skuteczniej.

Argentyński szkoleniowiec nie zdecydował się na żadne zmiany w wyjściowym składzie. Mecz rozpoczęli więc: Karol Jankiewic na rozegraniu, Moritz Karlitzek z Robbertem Andringą na przyjęciu, Taylor Averiill i Szymon Jakubiszak na środku, Karol Butryn w ataku i Jakub Hawryluk na pozycji libero.

Olsztynianie zaprezentowali się bardzo dobrze w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. A goście nie byli w stanie na to odpowiedzieć, popełniając proste błędy. Najskuteczniejszymi siatkarzami w ekipie gospodarzy byli: Karol Butryn (który zdobył 21 puntów i statuetkę MVP) i Moritz Karlitzek (15 pkt). Niemiecki przyjmujący ponownie świetnie grał zwłasza w polu serwisowym. Zaspisał na swoim koncie aż 7 asów! Wyróżnić trzeba też kapitana Robberta Andringę oraz Karola Jankiewicza, który czuł się na rozegraniu jeszcze pewniej niż dzień wcześniej.

To wszystko sprawiło, że spotkanie zakończyło się po trzech setach, wygranych przez Indykpol kolejno: 25:23, 25:16 i 25:23.

 

"Jestem bardzo z dwóch zwycięstw z rzędu. Udało nam się w do rywalizacji o półfinał. Jesteśmy trochę zmęczeni, ale szczęśliwi. W środę będziemy chcieli grać tak samo, jak podczas tego weekendu w Iławie – jak drużyna!" - przyznał Moritz Karlitzek, przyjmujący Indykpolu AZS Olsztyn.

 

"Graliśmy bardzo podobnie jak w sobotnim spotkaniu. Dobrze funkcjonowała nasza zagrywka. W środę będziemy chcieli wygrać!" - stwiedził Szymon Jakubiszak.

Posłuchajcie też rozmowy Janusza Siennickiego z Karolem Jankiewiczem.

W rywalizacji do trzech zwycięstw mamy remis 2:2. Decydujące starcie odbędzie się w środę 19 kwietnia o 17:30 w Zawierciu. Zwycięzca awansuje do półfinału. A w przypadku przegranej olsztynian, pozostanie im walka o siódme miejsce na zakończenie sezonu (z PSG Stalą Nysa).

Przyjaciele - stań się jednym z nich: