21.05.2023

Ostatni mecz jak cały sezon... Warmia porażką pożegnała się z Ligą Centralną

Warmia Energa Olsztyn przegrała na wyjeździe 27:33 (14:20) z Padwą Zamość i w fatalnym stylu pożegnała się z Ligą Centralną. Była to jej dwudziesta pierwsza porażka w obecnym sezonie, który kończy na ostatnim miejscu w tabeli.

Olsztynianie już kilka tygodni temu stracili szansę na utrzymanie. Potrafili jednak jeszcze w poprzednich meczach pokazać trochę dobrej gry. W ostatnim spotkaniu wypadli jednak bardzo słabo...

Padwa - szczególnie w pierwszej połowie - grała bardzo skutecznie w ataku. A zawodnicy Warmii nie byli w stanie powstrzymać rozpędzonych gospodarzy, którzy do przerwy prowadzili 20:14. Po zmianie stron ich przewaga wzrosła nawet do dziesięciu bramek (30:20). W samej końcówce zawodnikom trenera Karola Adamowicza udało się jednak zmniejszyć rozmiary porażki. Przegrali ostatecznie 27:33.

Padwa Zamość - Warmia Energa Olsztyn 33:27 (20:14)

Warmia: Makowski, Kaczmarczyk - Mucha (1), Stępień, Safiejko (2), Laskowski (7), Kohrs, Pawelec (7), Konkel (3), Kopyciński, Sikorski, Pinda (2), Zemełka (3), Skiba (2).