Aktualności
27.06.2023

Studenci UWM wywalczyli srebrne medale AMP w piłce nożnej!

Drużyna Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie osiągnęła historyczny wynik w turnieju finałowym Akademickich Mistrzostw Polski w Piłce Nożnej mężczyzn. Studenci z Kortowa wywalczyli srebrny medal turnieju w Warszawie. W finale dopiero po serii rzutów karnych przegrali z Politechniką Gdańską.

 

Foto: AMP w piłce nożnej FINAŁ

Turniej w Warszawie został rozegrany w dniach 18-21 czerwca. Studenci UWM rozpoczęli swój start od dwóch bezbramkowych remisów - z AZS-em AWF Warszawa oraz AZS-em UMCS Lublin. W decydującym o awansie do fazy pucharowej spotkaniu pokonali 3-0 Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu.

W ćwierćfinale UWM trafił na Politechnikę Opolską. "Przeważaliśmy w tym spotkaniu. Prowadziliśmy 1-0 i mieliśmy sytuację na 2-0. Ale niestety w końcówce rywale wyrównali i były rzuty karne. Wykonywaliśmy je lepiej (5-4)" - mówił w studiu Radia UWM FM Damian Lewandowski.

Bardzo emocjonujący przebieg miał półfinał, w którym drużyna prowadzona przez trenera Bogdana Michalczewskiego zremisowała 2-2 z Uniwersytetem Szczecińskim.  "Potrafiliśmy dwukrotnie odrobić straty" - relacjonuje jeden z zawodników. W serii rzutów karnych było 4-3 dla UWM.

Także w finale potrzebna była seria jedenastek. Postawowa część spotkania zakończyła się bezbramkowym remisem. W karnych minimalnie lepsza od UWM okazała się Politechnika Gdańska, wygrywając 7-6.

Z Damianem Lewandowskim rozmawiał Piotr Szauer. Posłuchajcie!

Dodajmy, że trzecie miejsce warszawskiego turnieju AMP wywalczyła drużyna Uniwersytetu Szczecińskiego pokonując w meczu o brąz 2-0 Uniwersytet Rzeszowski. A Uniwersytet Warmińsko-Mazurski oprócz srebrnego medalu w klasyfikacji generalnej, sięgnął także po złoto w klasyfikacji uniwersytetów. Z indywidualną nagrodą do Olsztyna wrócił natomiast Mateusz Grochowski - wybrany najlepszym bramkarzem imprezy.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: