Aktualności
18.09.2023

Kacper Lewalski: To był ciężki sezon, ale wiele mnie nauczył

W zakończonym sezonie Kacper Lewalski wywalczył złoty medal Mistrzostw Polski U23 w biegu na 800 metrów. Ale w seniorskich startach nie szło mu już tak dobrze. Reprezentant klubu AZS UWM Olsztyn liczył na dobry wynik podczas Mistrzostw Europy U23. W Finlandii nie udało mu się jednak awansować do finału. Jak podsumował ostatnie miesiące? Posłuchajcie!

European Athletics / Kacper Lewalski

"Był to ciężki dla mnie sezon, ale wiele mnie nauczył. Na pewno tego, że bez zdrowia nie da się mieć lepszych wyników. Zostawiam ten rok już za sobą i myślę o kolejnym" - mówi Kacper Lewalski.  "Moją docelową imprezą w tym roku były młodzieżowe Mistrzostwa Europy. Tam chciałem walczyć o wysokie miejsce. Niestety błędy podczas eliminacji spowodowały, że nie dostałem się dalej."

Liczył na dużo więcej. Także kibice, dziennikarze i trenerzy widzieli w nim kandydata do medali seniorskich Mistrzostw Polski. Co poszło nie tak?  "Nie trafiłem tam z formą... Wydaje mi się, że zabrakło szczęścia. W przygotowaniach robiłem wszystko prawidłowo, a skręciłem kostkę. Brakowało potem treningu, sezon uciekał..."

Z Kacprem Lewalskim rozmawiał Piotr Szauer. Posłuchajcie!

Teraz reprezentant klubu AZS UWM Olsztyn odpoczywa po sezonie. Ale myśli już też o kolejnym roku... olimpijskim. "Są też Mistrzostwa Europy seniorów. Fajnie byłoby tam pojechać. Ale marzę głównie o Igrzyskach Olimpijskich" - podkreśla.

 

Przyjaciele - stań się jednym z nich: